Nowe urządzenia HP do druku wielkoformatowego
20 Oct 2021 13:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma HP wprowadziła gamę urządzeń DesignJet i PageWide XL Pro, które wyposażają użytkowników druku wielkoformatowego w technologię umożliwiającą im odnalezienie się i pracę w każdych warunkach. Urządzenia te zapewniają również zaawansowaną jakość zdjęć i kolorów, zwiększoną precyzję oraz nowe możliwości zastosowań graficznych – a wszystko to przy jednoczesnym wspieraniu zrównoważonego rozwoju.

Dzięki dwóm nowym urządzeniom HP DesignJet Z Pro firma HP oferuje dostawcom usług druku (PSP) i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS. Natomiast trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro dają PSP i drukarniom możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Nasi klienci nadal zmagają się z niepewnymi warunkami biznesowymi po wyjątkowo trudnych ostatnich latach. Wiemy, że rozszerzenie zakresu zastosowań druku, możliwość szybkiego działania oraz wyjątkowa wydajność kolorystyczna i graficzna definiują ich potrzeby w zakresie druku wielkoformatowego – powiedział Daniel Martinez, dyrektor generalny ds. druku ielkoformatowego w HP. - Dlatego właśnie wprowadzamy nowe serie urządzeń HP DesignJet Z Pro i HP PageWide XL Pro. Oba modele zostały zaprojektowane tak, aby pomóc użytkownikom w radzeniu sobie z niepewnym zapotrzebowaniem i napiętymi terminami. 

Najwyższa jakość kolorów dzięki HP DesignJet

W tym roku mija 30 lat od powstania pierwszego produktu DesignJet. Wiele się zmieniło od tego czasu – nowe urządzenia HP DesignJet Z6 Pro i Z9+ Pro oferują teraz dodatkowo (odpowiednio PSP
i analitykom GIS) najwyższą, profesjonalną jakość i dokładność zdjęć oraz wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa.

Dzięki chromatycznym atramentom RGB HP Vivid Photo użytkownicy HP DesignJet Z Pro są w stanie osiągnąć 93 proc. pokrycie palety Pantone – o 26 proc. większą gamę kolorów w porównaniu z poprzednią generacją – i tworzyć wydruki o jakości obrazu 12-atramentowej drukarki z zaledwie 9 atramentami. Dodatkowe funkcje, takie jak głowice drukujące High-Definition Nozzle Architecture (HDNA) oraz technologia dual drop, która redukuje widoczny efekt ziarna i eliminuje potrzebę stosowania jasnych atramentów, gwarantują wydruki o wyraźnych szczegółach i olśniewających kontrastach.

HP DesignJet Z9+ Pro, oferujący najszerszą gamę kolorów w swojej kategorii, jest doskonałym wyborem dla PSP poszukujących profesjonalnej drukarki o jakości fotograficznej. Użytkownicy mogą dostosowywać profile ICC do swoich projektów graficznych i uzyskać pożądaną dokładność oraz spójność kolorów. Dostawcy usług internetowych mogą również skorzystać z zestawu aktualizacyjnego HP Gloss Enhancer, aby uzyskać jednolity połysk na najwyższym poziomie.

Ponadto aplikacja mobilna HP PrintOS umożliwia dostawcom usług druku większą kontrolę nad operacjami drukowania – od monitorowania wydajności i reagowania na problemy po zdalne udostępnianie wstępnych ustawień nośników. Po raz pierwszy nowa seria drukarek HP DesignJet Z Pro została wyposażona również w aplikację HP PrintOS Service Center. To inteligentne rozwiązanie oparte na chmurze umożliwia użytkownikom uzyskanie pojedynczego, działającego w czasie rzeczywistym podglądu wszystkich bieżących kwestii serwisowych, z aktualizacjami dostępnymi w dowolnym miejscu i czasie.

Nowa drukarka HP DesignJet Z6 Pro jest doskonałym rozwiązaniem dla analityków GIS, którzy chcą tworzyć bardzo precyzyjne mapy, drukować ostre linie konturowe i tekst, dbając przy tym
o bezpieczeństwo danych. Adobe PDF Print Engine umożliwia uzyskanie doskonałych przezroczy i reprodukcji warstw – a głowice drukujące HP HDNA oraz HP Pixel Control zapewniają najwyższą precyzję, a także płynne gradienty i wyraźne odcienie kolorów, które są szczególnie potrzebne przy drukowaniu złożonych map.

HP DesignJet Z6 Pro to najbezpieczniejsza na świecie drukarka wielkoformatowa, zapewniająca najlepszą ochronę danych dzięki szyfrowanej komunikacji i liście kontroli dostępu. Funkcje takie jak HP Connection Inspector, HP Secure Boot i Whitelisting zapewniają najlepszą ochronę sieci, eliminując wszelkie obawy związane z bezpieczeństwem danych.

Zarówno HP DesignJet Z6 Pro, jak i Z9+ Pro zwiększają także wydajność dzięki najszybszej obsłudze nośników, systemowi bezwrzecionowemu i automatycznemu podawaniu rolek. Drukarka HP DesignJet Z6 Pro drukuje dwa razy szybciej na zwykłym papierze przy zachowaniu tej samej jakości, podczas gdy drukarka HP DesignJet Z9+ Pro pozwala drukować nawet o 18 proc. szybciej, uzyskując lepszą jakość, na satynowych nośnikach fotograficznych – i o 46 proc. szybciej na płótnie.

Maksymalizacja wydajności dzięki HP PageWide XL Pro

HP zaprezentowało również trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro, które umożliwiają PSP oraz drukarniom detalicznym szybsze odpowiadanie na potrzeby klientów i dotrzymywanie napiętych terminów. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wykorzystać nowe, krótkoterminowe rozwiązania, w tym możliwość drukowania na płytach, kartonach i papierze od A2 do B1, o grubości do 10 mm.

Nowe modele HP PageWide XL Pro 5200 i HP PageWide XL Pro 8200 oferują prędkości drukowania odpowiednio do 20 stron D/A1 na minutę i 400 m2/godzinę oraz 30 stron D/A1 na minutę i 500 m2/godzinę, umożliwiając użytkownikom skrócenie czasu realizacji zleceń. Podczas gdy PageWide XL Pro 8200 umożliwia drukowanie mieszanych wydruków, zarówno rysunków CAD, jak i tablic prezentacyjnych, obie drukarki są w stanie dostarczać pełne projekty 2-3 razy szybciej niż dotychczas. Dzięki nowym urządzeniom HP PageWide XL Pro 5200 i HP PageWide XL Pro 8200 użytkownicy mogą również rozszerzyć swoje oferty druku o dwustronne plakaty detaliczne, którymi można łatwo zarządzać za pomocą HP SmartStream.

Zaprojektowane, aby pomóc zwiększyć zyski i obniżyć koszty, zarówno HP PageWide XL Pro 5200, jak i HP PageWide XL Pro 8200 pozwalają użytkownikom zaoszczędzić do 50 proc. na kosztach związanych z przygotowaniem oraz wykańczaniem wydruków. Stosując oryginalne wkłady atramentowe HP Eco-Carton o pojemności do 3 litrów, obie drukarki zapewniają niskie koszty eksploatacji w przypadku rysunków CAD i plakatów. Funkcje takie, jak wszechstronna układarka, foldery w linii i automatyczny przełącznik, pozwalają skrócić czas pracy dając drukarniom możliwość przyjęcia większej liczby zleceń.

Kompaktowe urządzenie HP PageWide XL Pro 10000 zwiększa produktywność dzięki prędkości drukowania do 700 m2 lub 1000 plakatów B1 na godzinę i może drukować na materiałach o różnych rozmiarach, od papieru i tektury po kartony oraz arkusze cięte. Zapewnia również PSP możliwość dostarczania szybkich rezultatów dzięki natychmiastowym wydrukom suchym na kompatybilnych podłożach. Za sprawą systemu HP PrintOS dostawcy usług druku mogą z łatwością kontrolować działanie swojej floty w dowolnym miejscu i czasie, a także korzystać z uproszczonej konserwacji oraz szybkiego uruchamiania. Urządzenie HP PageWide XL Pro 10000 wyposażono również w pierwszy wielkoformatowy, automatyczny podajnik arkuszy HP i wszechstronną układarkę, zapewniające płynny i kompleksowy obieg arkuszy ciętych.

HP - partner w zrównoważonym rozwoju

  • Nowe portfolio HP DesignJet i drukarka HP PageWide XL Pro 10000 są zgodne z normą ENERGY STAR 3.0 i zarejestrowane w EPEAT, co oznacza, że zużywają mniej energii i są certyfikowane jako produkty przyjazne dla środowiska.
  • Nowe drukarki HP DesignJet Z Pro są wykonane w 30 proc. z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, co oznacza, że do produkcji jednego egzemplarza zużywa się ponad 8 butelek o pojemności 0,5 litra. Ponadto urządzenia są w pełni kompatybilne z wielkoformatowymi arkuszami papieru z certyfikatem FSC, gamą nośników HP nadających się do recyklingu oraz bezpłatnym i wygodnym programem zwrotu niektórych nośników HP.
  • Oba nowe modele są w pełni kompatybilne z kartonami HP Eco Carton Cartridges, co pozwala na zmniejszenie zużycia plastiku nawet o 80 proc. Zewnętrzny karton wkładów Eco-Carton może być utylizowany za pomocą lokalnego recyklingu tektury.
  • Tusze do drukarki HP PageWide XL Pro 10000 posiadają certyfikat UL ECOLOGO i zostały zweryfikowane dla firm drukujących w ramach Nordic Swan Ecolabel.
  • Wydruki HP PageWide XL i DesignJet nadają się do recyklingu, zwrotu i można je bezpiecznie utylizować.

 Nowa seria HP PageWide XL Pro jest dostępna od 15 września br. na większości rynków, natomiast nowe modele HP DesignJet Z6 Pro i Z9+ Pro można nabyć już od 1 października br.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP

 

 

 

cript>