Flex-n-Roll PRO instaluje dwie maszyny Mark Andy
3 Nov 2021 09:20

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W ostatnim czasie w białoruskiej drukarni Flex-n-Roll PRO z Mińska rozpoczęły pracę dwie zaawansowane maszyny z oferty firmy Mark Andy – Evolution Series E5 i Digital Series HD, znacząco wpływając na potencjał wytwórczy oraz jakość realizowanej tu produkcji.

Do niedawna firma Flex-n-Roll PRO, określająca się mianem jednego z największych przetwórców etykiet w Europie Wschodniej i lidera w tym segmencie rynkowym na Białorusi, bazowała na parku sprzętowym uwzględniającym maszyny fleksograficzne solwentowe i UV oraz urządzenie do druku cyfrowego. Portfolio jej klientów obejmuje czołowe marki z rynków, które generują obecnie rosnące zapotrzebowanie na większe nakłady, uwzględniające różne wersje tego samego produktu, co pozwala uniknąć zbędnego i kosztownego składowania oraz magazynowania towarów. Galina Zinevich, CEO firmy Flex-n-Roll PRO tak tłumaczy decyzję o nowej inwestycji: Posiadając ówczesną maszynę cyfrową, nie byliśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów w tym obszarze produkcji. Z drugiej strony chcieliśmy zwiększyć nasze moce wytwórcze w części związanej z etykietami shrink sleeves. Podczas rozmów z Paritet Systems – lokalnym dystrybutorem Mark Andy dostrzegliśmy, że oba te problemy możemy rozwiązać dzięki technologii Mark Andy. Usiedliśmy zatem do wspólnych rozmów handlowych.

Kluczem do nowych inwestycji była możliwość realizowania prac nisko- i średnionakładowych, zarówno etykiet samoprzylepnych, jak i etykiet typu shrink sleeve, z jakością spełniającą standardy rosnącego grona klientów Flex-n-Roll PRO, wśród których – od 2019 roku – znajdują się również odbiorcy z Niemiec. Kierownictwo drukarni poszukiwało wydajnego rozwiązania do druku cyfrowego dedykowanego zarówno niskim, jak i średnim nakładom realizowanym z wysoką jakością, a zarazem oferującego odpowiednią elastyczność w kontekście różnych wariantów danego produktu oraz personalizacji. Z drugiej strony firmie zależało na znalezieniu nowoczesnej maszyny fleksograficznej, która zapewniłaby wysoką jakość i wydajność w kontekście druku wysokonakładowego.
Mark Andy Digital Series HD okazała się w naszym przypadku idealnym wyborem – mówi Galina Zinevich. – Rozwiązała ona nasze wszystkie problemy technologiczne i zapewniła przypływ nowych zleceń dzięki swojej wydajności i elastyczności. Jej hybrydowa konstrukcja pozwala na zaoferowanie druku z szerszym gamutem kolorystycznym, realizowanym w module inkjetowym oraz dzięki opcjom znanym z platformy Performance Series P7: stacjom fleksograficznym i modułom do wykańczania i przetwarzania etykiet. Dzięki temu, zdaniem osób zarządzających drukarnią, jest ona kompletnym rozwiązaniem produkcyjnym.

Z kolei maszyna E5 pozwoliła na modernizację naszego działu fleksograficznego zarówno pod względem jakości, jak i wydajności. Wyposażona w system suszenia gorącym powietrzem, drukuje ona na wstędze o szerokości 430 mm (i podłożach o grubości od 12 do 305 mikronów), z prędkością maksymalną 230 m/min. To czyni ją idealną w kontekście różnorodnych prac, jakie realizujemy w technice fleksograficznej – od owijek butelkowych do etykiet typu IML i shrink sleeve.

Chociaż obie maszyny i większość zastosowanych tu rozwiązań technologicznych to nowość dla drukarni, Galina Zinevich już doceniła szerokie wsparcie zapewniane firmie przez Paritet System oraz zespół europejskich techników serwisowych Mark Andy, stacjonujący w Polsce. Pandemia mocno uprzykrzała nam życie, ale pomimo tego zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie za pośrednictwem e-maila czy wideorozmów. Ostatnio zaś, dzięki zniesieniu restrykcji związanych z podróżowaniem, możliwe były do zaaranżowania szybkie wizyty techników serwisowych w naszej drukarni, co również bardzo doceniamy.

Kiryl Zubrytski, dyrektor firmy Paritet System, będącej lokalnym dystrybutorem Mark Andy i odpowiedzialnej za zrealizowany kontrakt, dodaje: Warto podkreślić, że Flex-n-Roll PRO to doskonały przykład szybko rozwijającej się drukarni etykietowej, która dostrzega korzyści związane z przejścia na rozwiązania technologiczne Mark Andy. Dzięki nim poprawiła jakość i wydajność swojej produkcji, co otworzyło przed nią nowe rynki. W efekcie uzyskała oczekiwaną przewagę rynkową w stosunku do innych drukarń bazujących na technologii wąskowstęgowej.

Jak twierdzi kierownictwo Flex-n-Roll PRO, prędkość Digital Series HD jest zbliżona do tej oferowanej przez maszyny fleksograficzne wcześniej użytkowane przez drukarnię. To zaś czyni ją odpowiednią także w kontekście realizacji wyższych nakładów. Dzięki Digital Series HD firma może też w efektywny sposób realizować niskonakładową produkcję w obszarze etykiet typu shrink sleeve, wzbogacając je o tłoczenie folią na zimno, a także – gdy zachodzi taka potrzeba – o personalizację.

Podsumowując zrealizowany kontrakt Phil Baldwin – sales manager Mark Andy mówi: Podczas procesu negocjacji zarządzający firmą Flex-n-Roll PRO zwracali szczególną uwagę na kompleksowość naszej oferty uwzględniającej pełne wsparcie techniczne i serwisowe, niezależnie od najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Dostarczone przez nas maszyny cechują nowoczesność i kompleksowość, a niezwykle ważnym elementem współpracy jest wsparcie zapewniane przez nas na każdym etapie – zarówno przed wdrożeniem, jak i po nim. Jest nam bardzo miło, że firma Mark Andy i jej rozwiązania odgrywają tak ważną rolę w dalszym rozwoju tego ambitnego przedsiębiorstwa i w sukcesach rynkowych, jakie ono osiąga.


Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

 

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>