Future Book Forum 2021
15 Nov 2021 10:54

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zrównoważony rozwój to dziś priorytet dla wszystkich graczy na rynku druku książek. Wiele wskazuje na to, że ten trend zostanie z nami na dłużej, dlatego motywem przewodnim tegorocznego Canon Future Book Forum będą innowacje w branży wydawniczej, zgodne z wyznaczonymi przez ONZ celami zrównoważonego rozwoju. Zajmiemy się cyklem życia książek począwszy od tego, w jaki sposób powstają, poprzez sposób ich dystrybucji, a skończywszy na wpływie wartościowych treści na codzienne życie.

Konferencja odbędzie się 2 grudnia 2021 r. od 14:00 do 17:00 w formule online. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem mogą zarejestrować się tutaj.

W ubiegłorocznym Future Book Forum 2020 udział wzięło blisko tysiąc uczestników z ponad 65 państw. Mieli oni okazję uczestniczyć w wydarzeniu pełnym praktycznych porad na temat utrzymania działalności i wdrażania innowacji w czasie pandemii. Tegoroczna, dziewiąta edycja wydarzenia Future Book Forum, bazując na sukcesie ubiegłorocznego spotkania, zorganizowana zostanie ponownie w formule wirtualnej, łącząc wydawców, dystrybutorów oraz drukarzy.

Konferencję poprowadzi – podobnie jak rok temu – Peter Fisk, znany na całym świecie autor i mówca. Dołączą do niego eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, innowacji i branży wydawniczej, którzy wspólnie przyjrzą się możliwościom rozwoju, jakie zrównoważone podejście daje biznesowi. Jessica Lobo, global goals programme manager w UN Global Compact Network UK, wygłosi przemówienie „Why sustainable innovation matters?” inaugurujące Forum, podczas którego wyjaśni, jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ dają podstawy do budowy praktyk wspomagających odpowiedzialny rozwój. Z kolei Andy Hunter, CEO i założyciel Bookshop.org, opowie o swojej wizji utrzymania istotnej pozycji książek w erze cyfrowej. Podzieli się również wiedzą na temat modelu biznesowego bookshop.org – odpowiedzialnej społecznie platformy, która wspiera niezależne księgarnie w zwiększaniu ich sprzedaży w kanale e-commerce. Gość konferencji postara się zainspirować słuchaczy inicjatywą firmy, którą uznano za „rewolucję w historii sprzedaży książek”.

Natomiast Marko Silventoinen oraz Pekka Kuurne, kolejno dyrektor zarządzający oraz development manager w Otava Group, fińskim przedsiębiorstwie zajmującym się wydawnictwem książek i periodyków, sprzedażą detaliczną, drukiem oraz usługami online, będą mówić o tym, jak w swojej firmie wdrażają wydajne łańcuchy dostaw drukowanych książek oparte o przepływ danych i ich interakcje z innowacyjnymi procesami druku cyfrowego. Eksperci podzielą się swoją wizją zrównoważonych i korzystnych komercyjnie łańcuchów dostaw książek.

Canon Idea Challenge 2021

Nawiązując do motywu przewodniego tegorocznego Future Book Forum, jeszcze we wrześniu Canon rozpoczął wyzwanie na platformie HYVE Crowd, w ramach którego firma poszukiwała innowacyjnych pomysłów pozwalających na zrównoważony wzrost rynku książek drukowanych. W projekcie mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani z branży wydawniczej i spoza niej. Spośród wszystkich zgłoszeń, na podstawie kryteriów takich jak praktyczna implementacja, innowacyjność, powiązanie z książką drukowaną i branżą wydawniczą, a także z uwzględnieniem tego, na ile idea wpisuje się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, wkrótce wyłoniona zostanie finałowa lista pomysłów.

Future Book Forum organizowane przez firmę  Canon skierowane jest do:

  • wydawców książek,
  • drukarzy,
  • dystrybutorów,
  • dziennikarzy,
  • stowarzyszeń wydawniczych i związków z branży druku,
  • dostawców technologii/start-upów,
  • influencerów i osób opiniotwórczych.

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu i zarejestrować swój udział, odwiedź: https://b2binfo.canon-europe.com/future-book-forum-2021. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>