Epson drugi rok z rzędu otrzymuje platynowy status EcoVadis
23 Nov 2021 12:15

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W rankingu prowadzonym przez francuską organizację EcoVadis po raz drugi z rzędu firma Epson zdobyła platynową ocenę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Status platynowy, który ustanowiono w 2020 roku, oznacza, że Epson należy do 1 proc. najlepszych firm w branży. Przez trzy wcześniejsze lata Epson otrzymywał status złoty.

Platynowe wyróżnienie przyznano w uznaniu międzynarodowych inicjatyw Epson na rzecz zrównoważonego rozwoju. W czterech obszarach ocenianych przez EcoVadis, Epson uzyskał wysokie noty za ochronę środowiska, zrównoważone zakupy, ochronę praw człowieka i pracowników oraz w dziedzinie etyki biznesu, plasując się wśród 1 proc. najwyżej ocenionych firm z branży.

W centrum wizji marki Epson i naszej strategii biznesowej umieściliśmy kwestie społeczne i związane z odpowiedzialnym gospodarowaniem zasobami. Otrzymanie, rok po roku, platynowego statusu to dla nas ogromny zaszczyt. Przyjmując program Ekologicznej Wizji (ang.: Environmental Vision) wyznaczyliśmy sobie ambitne cele do 2050 roku: zlikwidowania emisji CO2 i całkowitej rezygnacji z paliw i surowców kopalnychw ramach naszej działalności. Wdrażamy też rozwiązania takie jak certyfikacja RBA 2 w naszych kluczowych zakładach produkcyjnych, które zapewniają optymalizację i społeczną odpowiedzialność biznesu w ramach łańcucha dostaw. Jestem przekonany, że platynowe wyróżnienie daje naszym klientom pewność, iż Epson to firma zasługująca na ich zaufanie, zdeterminowana w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju i biorąca odpowiedzialność za swoje działania - skomentował prezes Epson, Yasunori Ogawa.

EcoVadis prowadzi niezależny, wiarygodny i powszechnie dostępny serwis służący do oceniania ponad 75 000 grup i firm z całego świata za pomocą kryteriów z obszaru zrównoważonego rozwoju, opartych na standardach wypracowanych przez tysiące niezależnych źródeł takich jak organizacje pozarządowe, związki zawodowe, organizacje międzynarodowe, samorządy i audytorów.

Koncentrując się na szukaniu rozwiązań palących problemów społecznych, Epson zidentyfikował cztery konkretne cele, w tym „osiągnięcie zrównoważonego rozwoju w gospodarce o obiegu zamkniętym” czy „przesuwanie granic w branży technologicznej”. Celem firmy jest dostarczanie produktów i usług, które przyczyniają się do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, oferując nowe możliwości korzystającym z nich społecznościom. Dzięki swoim wydajnym, kompaktowym i precyzyjnym technologiom Epson wdraża innowacje w takich obszarach jak przyjazny środowisku i wydajny druk atramentowy. Misją Epson jest rozwiązywanie istotnych kwestii społecznych i osiągnięcie określonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dążąc do osiągnięcia równowagi społecznej i biznesowej, Epson publikuje szczegółowe informacje na temat swoich projektów z zakresu ekologii, inicjatyw społecznych  i innych działań w sprawozdaniach „Integrated Report” i „Sustainability Report”. Informacje można też znaleźć na firmowej stronie internetowej, w sekcji dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

1 Nieodnawialne zasoby energii i surowców, takie jak ropa naftowa czy metale
2 Responsible Business Alliance

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>