Mark Andy dla klientów z Ameryki Południowej
8 Dec 2021 09:45

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mark Andy, jako jeden z wiodących producentów maszyn wąskowstęgowych (fleksograficznych i cyfrowych/hybrydowych), angażuje się w liczne wydarzenia branżowe organizowane w różnych częściach świata. W ostatnim czasie wzięła aktywny udział w dwóch konferencjach online, dedykowanych przedstawicielom branży poligraficznej z Ameryki Łacińskiej: Międzykontynentalnej Konferencji Fleksograficznej 2021 oraz 5. Międzynarodowym Kongresie Poligraficznym. W obu przypadkach firmę reprezentował John Vigna – sales manager Mark Andy w regionie Ameryki Łacińskiej, który przedstawił jej rozwiązania, umożliwiające integrację technologii konwencjonalnej (fleksograficznej) i cyfrowej w ramach coraz popularniejszych rozwiązań hybrydowych.

Międzykontynentalna Konferencja Fleksograficzna (Intercontinental Flexography Conference – CIF) to najważniejsze w Brazylii wydarzenie branżowe dedykowane tej technice drukowania. W dniach 5-7 października br. odbyła się 7. już edycja tego spotkania, organizowanego przez Brazylijskie Stowarzyszenie Druku Fleksograficznego i Cyfrowego (ABFLEXO/FTA-Brasil). W wydarzeniu, odbywającym się w formule online, wzięło udział niemal 500 uczestników, a wśród prelegentów znalazło się 15 ekspertów branżowych z różnych krajów. Dzielili się oni swoją wizją przyszłości całej branży, prezentowali również obecne trendy rynkowe. Do tego grona został zaproszony John Vigna – sales manager Mark Andy LATAM, odpowiedzialny za jej działania handlowe i opiekę nad klientami z Ameryki Łacińskiej.
Podczas wirtualnego wydarzenia wystąpił on z prezentacją zatytułowaną „Nowe technologie w zakresie małych, średnich i dużych rozwiązań, stosowanych w systemach hybrydowych”. Wskazywał w niej, że odpowiednie łączenie druku cyfrowego i procesów konwencjonalnych (druku fleksograficznego, a także cięcia, laminowania czy lakierowania) może zoptymalizować czas produkcji i zredukować koszty. Przytoczył dane wskazujące, że 35 proc. wszystkich zamówień na druk etykiet uwzględnia nakłady nieprzekraczające 25 tys. egzemplarzy, zaś 65 proc. to serie mniejsze niż 50 tys. sztuk. W tym kontekście czas przezbrojenia maszyn i wszystkich procesów występujących w technice fleksograficznej w znaczącym stopniu wpływa na zyskowność działalności poligraficznej. Wzbogacenie jej o technologię druku cyfrowego umożliwia – zdaniem prelegenta – zachowanie najwyższej jakości, a jednocześnie wprowadzenie elementów związanych z personalizacją i przyspieszenie całego procesu produkcyjnego oraz skrócenie czasu dostawy etykiet do klienta.

Globalna znajomość Mark Andy, lata doświadczeń tej firmy w obszarze technologii hybrydowych i zróżnicowane portfolio sprzętowe – to kluczowe argumenty przemawiające za zaproszeniem jej przedstawiciela do grona ekspertów naszej konferencji. Referat, jaki wygłosił John Vigna, był niesamowity i znalazł uznanie u uczestniczących w spotkaniu przedstawicieli drukarń. Pozyskali oni bowiem dawkę wiedzy, która pomoże im w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z ich przyszłością – mówi Júlio Cezário z działu marketingu ABLEXO/FTA-Brasil.

John Vigna znalazł się też w gronie specjalistów, którzy wystąpili podczas 5. Międzynarodowego Kongresu Poligraficznego, odbywającego się w dniach 23-25 listopada br. i zorganizowanego przez Brazylijskie Stowarzyszenie Technologii Poligraficznych (ABTG). Anonsowany jako kluczowe wydarzenie technologiczne dla branży poligraficznej w tym kraju, podejmował szereg tematów związanych postępującą transformacją rynkową, wyzwaniami, z jakimi muszą mierzyć się drukarnie, zarówno w kontekście pojawiających się nowych rozwiązań technologicznych, jak i wydajności całego workflow.
Producenci etykiet zwracają się z pytaniami o niższe nakłady, krótsze czasy realizacji zamówień i specjalne uszlachetnienia. Kluczową kwestią pozostaje, jak uwzględnić wszystkie ich potrzeby w ramach jednego rozwiązania. Odpowiedzią jest technologia hybrydowa, która łączy w sobie zalety druku cyfrowego z możliwościami oferowanymi przez tradycyjną technikę fleksograficzną – wyjaśnia John Vigna.

W tym roku z uwagi na globalne obostrzenia oba wydarzenia odbyły się w trybie online, jednak ABLEXO/FTA-Brasil zapowiada powrót do tradycyjnej formuły swojej konferencji już podczas jej najbliższej edycji w 2023 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>