Inwestycje dla klientów i regionu
14 Dec 2021 10:03

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nowe, innowacyjne maszyny w parku sprzętowym, 50 dodatkowych miejsc pracy, dynamiczny rozwój i ekspansja na rynki zagraniczne – to niektóre elementy zmian, jakie odnotowuje w ostatnim czasie łódzka drukarnia Reganta. Wszystkie te działania mają ogromne znaczenie nie tylko dla rozwoju tego przedsiębiorstwa i jego przyszłości, ale – jak podkreśla kierownictwo firmy – są ważne także dla Łodzi i całego regionu. Towarzyszy im firma Mark Andy, której dwie nowe maszyny etykietowe już wkrótce wzbogacą wyposażenie drukarni.

Reganta to firma specjalizująca się w produkcji etykiet oraz opakowań z folii i laminatów zadrukowanych metodą fleksograficzną. Jesteśmy obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw branży poligraficznej w Polsce – mówi Igor Szlaski, właściciel firmy.Dostarczamy rozwiązania dla największych firm w kraju i za granicą. Od lat uważnie obserwujemy najnowsze trendy w dziedzinie opakowań i oferujemy nieszablonowe rozwiązania, w wykonaniu których pomagają nam najnowocześniejsze technologie. Od początku jesteśmy związani z Łodzią, bo uwielbiamy kreatywną energię tego miasta. Tu chcemy pozostać i nadal się rozwijać, oferując całemu regionowi nowe miejsca pracy. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, kreatywną załogę, własny transport oraz agencję brandingową. Wszystkie te elementy pozwalają nam zapewnić szybką i kompleksową obsługę, począwszy od procesu prepress, poprzez druk w technice fleksograficznej, aż po dostarczenie gotowego wyrobu do klienta. Nie poprzestajemy jednak na tym i nieustannie się rozwijamy budując trwałe i efektywne relacje między markami a konsumentami.
W tym rozwoju towarzyszy nam firma Mark Andy – dodaje Igor Szlaski - której rozwiązania od początku stanowią bazę naszego parku sprzętowego. Już wkrótce zostanie on rozbudowany o dwie nowe, innowacyjne maszyny z oferty tego producenta. Obie znacząco wpłyną na naszą wydajność, w jeszcze większym stopniu poprawią jakość etykiet i zdecydowanie zwiększą nasze moce produkcyjne. Inwestycje te umożliwią nam poszerzenie działań na rynku europejskim, ale także pozwolą stworzyć kolejne miejsca pracy. W pierwszym kwartale 2022 roku planujemy powiększyć nasz zespół o 50 pełnoetatowych pracowników.

O planach związanych z nowymi inwestycjami kierownictwo drukarni poinformowało podczas specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi. Bardzo cieszą nas aktywności kolejnych firm, realizowane w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi - ale nie mniej cieszy nas to, że również nasz lokalny biznes dobrze prosperuje, rozwija swoją działalność, modernizuje się i inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Drukarnia Reganta, będąca jedną z tego typu firm, pozyskała ogromne środki na inwestycje, dzięki czemu stworzyła jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w swoim segmencie. Co równie istotne, dokłada tym samym swoją cegiełkę do rozwoju tego, co było historyczną siłą Łodzi, czyli sektora kreatywnego. Reganta działa w branży poligraficznej, która (czego może nie widać na pierwszy rzut oka) jest jednym z najmocniejszych lokalnych sektorów przemysłu. Od takich firm jak Reganta, jak też od dynamiki ich rozwoju i podbijania kolejnych rynków światowych i europejskich, a także współpracy ze światowymi markami będzie w znacznej mierze zależeć nasza lokalna siła. Liczę na to, że drukarnia ta nie powiedziała ostatniego słowa i że za rok, za dwa stworzy dziesiątki, a może nawet setki kolejnych miejsc pracy. Zachęcam do tego, żeby rozważać karierę w branży poligraficznej i w firmie Reganta.

Obecnie ta powstała w 2013 roku firma zatrudnia 75 osób. Nowe etaty, jakie zamierzamy stworzyć, to ogromne wyzwanie dla nas, ale również duży powód do satysfakcji – mówi Igor Szlaski – ponieważ Łódź potrzebuje innowacyjnego przemysłu i nowych miejsc pracy. Jesteśmy przekonani, że nasz rozwój z pewnością sprzyjać będzie rozwojowi tego miasta i całego regionu, na czym również nam bardzo zależy.

Kierownictwo firmy Reganta podkreśla fakt, że spośród dostawców wybiera do współpracy międzynarodowe, renomowane marki, które gwarantują najwyższą jakość dostarczanych tu maszyn i surowców do produkcji. Jedną z nich jest Mark Andy, której maszyny drukujące od początku stanowią o sile tej drukarni. Obecnie jej park sprzętowy składa się z czterech maszyn fleksograficznych tego producenta: 17-calowej Peformance Series P7 (zakupionej w 2019 roku), dwóch 13-calowych - Performance Series P5 (od której zaczęła się przygoda firmy Reganta z drukowaniem etykiet) i Performance Series P3 oraz Scout 2200. Nowe maszyny rozpoczną tu pracę w 1. kwartale 2022 roku.
Jesteśmy dumni, że możemy wspierać firmę Reganta w tak ważnym dla niej momencie, kluczowym dla jej przyszłości. Mamy nadzieję, że dzięki innowacyjnym maszynom z naszej oferty, jakie już wkrótce rozpoczną tu pracę, dynamika rozwoju tego prężnie działającego przedsiębiorstwa nabierze jeszcze większego tempa – podsumowuje Tom Cavalco, executive vice president Mark Andy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>