EFI z nową strategią po sprzedaży działu oprogramowania
7 Jan 2022 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Amerykański koncern Electronics For Imaging, Inc. (EFI) ogłosił 5 stycznia 2022 r., że będzie priorytetowo traktować inwestycje technologiczne umożliwiające przyspieszenie wzrostu w szybko rozwijającym się segmencie przemysłowego druku injetowego, aby nadal być liderem w branży w zakresie przejścia z technologii analogowej na cyfrową, jak również w wiodącym na rynku segmencie kontrolerów DFE Fiery. W ramach tej strategii EFI sfinalizowało sprzedaż firmy eProductivity Software (EPS), zajmującej się oprogramowaniem workflow i MIS dla branży poligraficzno-opakowaniowej, na rzecz podmiotu powiązanego z Symphony Technology Group (STG). EFI i EPS będą nadal współpracować ze swoimi wspólnymi klientami i partnerami w celu zapewnienia obopólnego sukcesu.

eProductivity Software z nowym właścicielem

eProductivity Software, firma, której pełna nazwa brzmi: Productivity Software Business of Electronics For Imaging, Inc. („EFI”) stała się niezależną od EFI, globalną firmą programistyczną po przejęciu przez spółkę Symphony Technology Group („STG”), jedną z firm wiodących na rynku w zakresie oprogramowania, danych i analiz. eProductivity („EPS”) należy do uznanych na świecie rozwiązań w zakresie oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz oprogramowania biznesowego i produkcyjnego, które zostało stworzone z myślą o wzmocnieniu branży opakowań i druku. Wsparcie ze strony firmy STG ma przyspieszyć rozwój EPS jako samodzielnej firmy poprzez inicjatywy mające na celu pogłębienie i poszerzenie jej możliwości oraz dalsze wzmocnienie jej pozycji na rynku.

Ten strategiczny krok w kierunku stania się niezależną firmą umożliwia nam wnoszenie większej wartości dla naszych klientów, a także całej branży opakowaniowej i drukarskiej, poprzez rozszerzenie współpracy z kluczowymi graczami  branży technologii. Oczywiście będziemy kontynuować ścisłą współpracę z naszymi przyjaciółmi z EFI. Ponadto przyspieszymy inwestycje w postęp technologiczny i modernizacje, rozwiniemy  partnerstwa z klientami oraz zaangażujemy się w napędzanie globalnego wzrostu – powiedział Gabriel Matsliach, dyrektor generalny eProductivity Software.

Dzięki temu procesowi firma STG poświęciła czas na dogłębne zrozumienie branż, które obsługujemy, a jej przedstawiciele docenili naszą bazę klientów i pozycję rynkową. Byliśmy pod wrażeniem ich silnego nacisku na wzrost poprzez innowacje i podejście wysoce zorientowane na klienta. Nie możemy się doczekać wspólnej realizacji wizji przyszłości – dodał Matsliach.

EPS ma na całym świecie ponad 4000 klientów we wszystkich kluczowych branżach związanych z pakowaniem i drukiem, w tym między innymi w sektorach: składanych kartonów, opakowań z tektury falistej, etykiet, opakowań giętkich, druku komercyjnego, w publikacjach, wysyłce i grafice ekspozycyjnej.

Dzięki tej zmianie EFI może skoncentrować inwestycje w działy Inkjet i Fiery, aby wykorzystać możliwości rozwoju w istniejących segmentach działalności firmy, a także rozszerzyć ją na rynki, które rozpoczynają transformację w kierunku technologii cyfrowej.

Nigdy wcześniej nie byliśmy tak zafascynowani możliwościami rynku przemysłowego druku atramentowego i naszą zdolnością do wykorzystania Fiery, wiodącej technologii Digital Front End (DFE) dla kolorowego druku cyfrowego, w celu kontynuowania transformacji analogowo-cyfrowej we wszystkich segmentach drukowania o wysokiej wartości dodanej, jednocześnie obsługując nowe obszary, takie jak e-commerce, direct-to-garment i inne szybko rozwijające się segmenty - powiedział Jeff Jacobson, dyrektor generalny i prezes koncernu EFI. - Dokonujemy znaczących inwestycji, aby pozostać liderem na rynkach opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji. Potencjał szybko rozwijających się rynków przemysłowego druku atramentowego jest dla nas bodźcem do przyspieszenia inwestycji w wiodące na rynku produkty i usługi, które napędzają transformację analogowo-cyfrową. Przemysłowe drukowanie atramentowe to jedna z największych możliwości, jakie widziałem w ciągu 35 lat mojej pracy w tej branży. Sprzedaż działalności związanej z oprogramowaniem zapewnia naszym zespołom ds. przemysłowego druku atramentowego i Fiery koncentrację, która zapewni im najlepszą pozycję do osiągnięcia sukcesu.

Przemysłowy inkjet: Wykorzystanie bezprecedensowych możliwości

Branża przemysłowego druku atramentowego jest pełna możliwości na istniejących i nowych rynkach. EFI Inkjet zamierza utrzymywać pozycję lidera w zakresie wysokonakładowych, jednoprzebiegowych technologii atramentowych, które firma obecnie wdraża w wielokrotnie nagradzanych, wysokowydajnych produktach dla branż opakowaniowej, tektury falistej grafiki wystawienniczej, tekstylnej oraz materiałów budowlanych i dekoracyjnych. EFI wykorzysta także swoje doświadczenie w zakresie sprzętu, oprogramowania kontrolnego, usług, urządzeń połączonych z chmurą oraz innowacji w obszarze atramentów, aby dostarczyć kolejną generację wszechstronnych, wysokonakładowych maszyn drukujących o najwyższej jakości. Po zmianie struktury EFI inwestuje w badania i rozwój, aby wzmocnić swoją pozycję na głównych rynkach i jednocześnie wejść w nowe kategorie - w tym w rozwój technologii dla nowych zastosowań w branży tekstylnej i opakowaniowej.

Przyszłość druku to druk cyfrowy, a ta reorganizacja umacnia pozycję EFI jako lidera technologicznego i przyspiesza wzrost innowacyjności firmy jako dostawcy wiodących na świecie drukarek cyfrowych dla rynków opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji – potwierdził Scott Schinlever, dyrektor operacyjny i dyrektor generalny EFI Inkjet.  - Dzięki temu nasi klienci będą mogli produkować więcej w krótszym czasie, przy mniejszym nakładzie pracy, w wyższej jakości i przy mniejszym wpływie na środowisko naturalne, a my będziemy mogli wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie druku atramentowego w nowych, obiecujących zastosowaniach rynkowych.

Fiery: Innowacje i wzrost w dziedzinie druku cyfrowego

Jednostka biznesowa Fiery, pod kierownictwem dyrektora operacyjnego i dyrektora generalnego Fiery Toby'ego Weissa, pozostaje wiodącym dostawcą technologii DFE na świecie, zapewniając wysoką wydajność wymaganą na wielu rynkach, w tym opakowań, oznakowania i druku komercyjnego, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Fiery, które sterują wysokiej klasy maszynami drukującymi wielu głównych producentów sprzętu.

Portfolio produktów Fiery zawiera światowej klasy algorytmy zarządzania barwą, zaawansowaną technologię chmury i wiele innych najlepszych w swojej klasie rozwiązań, które skracają czas produkcji i podnoszą jakość druku. Pracując w ścisłym porozumieniu z naszymi partnerami, inwestycje, które podejmujemy w przyszłość technologii Fiery, będą sprzyjać tworzeniu jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań - w tym wiodących ofert w zakresie chmury poprzez pakiet produktów EFI IQ, który wspiera klientów w osiąganiu nowych poziomów automatyzacji, dokładności i rentowności w druku cyfrowym.

Zbliżające się wydarzenie użytkowników produktów amerykańskiego koncernu - EFI Connect - będzie wspólnym wydarzeniem dla klientów EFI i EPS. Liderzy z obu firm przedstawią swoje nowości technologiczne i strategie dotyczące planów rozwoju produktów podczas spotkania w Las Vegas w dniach 17-21 stycznia br.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>