Andy Cook opuszcza FFEI
14 Jan 2022 09:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Andy Cook, dyrektor generalny FFEI, odszedł z firmy sześć miesięcy po sprzedaży jej spółce Xaar. Współwłaściciel, Julian Payne, który był dyrektorem finansowym, również ustąpił ze stanowiska.

Andy Cook był częścią zespołu, który w 1997 roku pomógł Fujifilm przejąć na wyłączną własność dawne joint venture Crosfield Electronics, które firma miała z DuPont. W poście na portalu LinkedIn Cook napisał: 25 lat pracy było prawdziwym przywilejem, pozwoliło mi poznać wielu wspaniałych ludzi. Pracownicy, klienci i dostawcy pomogli nam wiele osiągnąć. Będę zawsze wdzięczny za wsparcie, lojalność i przyjaźń okazywane mi przez ludzi. Jeśli jesteś jednym z nich, przyjmij moje podziękowania.

Napisał także, że nie może się doczekać kolejnego rozdziału w swojej karierze, w tym udziału w różnych przedsięwzięciach biznesowych i działalności charytatywnej. Podejrzewam, że przemysł poligraficzny nie usłyszał jeszcze mojego ostatniego słowa – podsumował.

Xaar przejął firmę FFEI zajmującą się integracją maszyn atramentowych w lipcu 2021 r. za ponad 9 mln funtów. FFEI osiągnęła sprzedaż w wysokości 9,9 mln GBP do 31 marca 2021 r. z marżą operacyjną na poziomie 9 proc.

John Mills, dyrektor generalny Xaar, docenia osiągnięcia Cooka: Andy Cook przez lata wniósł ogromny wkład w FFEI i chcielibyśmy mu podziękować za wsparcie oraz życzyć wszelkich sukcesów w przyszłości.

Odnosząc się do dalszego zarządzania FFEI, Mills powiedział: Działalność atramentowa FFEI przez wiele lat była ściśle związana z Xaar i dlatego Graham Tweedale, dyrektor generalny jednostki biznesowej głowic drukujących Xaar, wziął na siebie odpowiedzialność za FFEI i portfolio systemów atramentowych. Jednocześnie Rick Salmon został mianowany szefem działu nauk przyrodniczych w FFEI. Rick brał czynny udział w rozwoju tej części portfolio produktów FFEI, więc jest to naturalny krok.

W informacji opublikowanej przed poznaniem wyników finansowych za rok kalendarzowy 2021 przedstawiciele firmy Xaar zapowiedzieli, że według oczekiwań sprzedaż wzrośnie o 23 proc. do 59 mln GBP, przy wzroście organicznym o 12 proc. odnotowanym przed kupnem FFEI.

FFEI został pomyślnie zintegrowany z naszą działalnością, wzmacnia możliwości i umiejętności Xaar. Przyspiesza to dotychczasową strategię rozwoju Xaar i poszerza portfolio produktów, jeszcze bardziej angażując klientów — podkreślają przedstawiciele Xaar.

Dział głowic drukujących Xaar osiągnął dobre wyniki i z powodzeniem wprowadził nową platformę ImagineX oraz kolejne modele głowic, a następne nowe produkty już są w przygotowaniu.

Ostatnio Xaar zainwestował 7 mln funtów w zapasy „aby skutecznie zabezpieczyć materiały” i sprostać oczekiwanym wymaganiom produkcyjnym w tym roku. Mills skomentował: Zakończyliśmy ten rok dobrze, osiągając lepsze wyniki w drugiej połowie, co pokazuje pozytywny rozmach, jaki mamy w branży. Duża liczba zamówień w ciągu ostatnich kilku miesięcy daje nam pewność utrzymania tempa wzrostu w 2022 roku.

Inwestycja w kapitał obrotowy daje też większą pewność co do naszej zdolności utrzymania dostaw dla klientów przez cały rok – rok, w którym spodziewamy się dalszego wzrostu. Będziemy nadal inwestować w zdolność do zapewniania dalszych możliwości rozwoju firmy oraz przyspieszenia realizacji naszej strategii.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>