Flint Group ze srebrnym medalem EcoVadis
24 Jan 2022 10:10

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Flint Group, w tym wszystkie jednostki biznesowe w jej działach Packaging oraz Commercial Publication & Web, uzyskała status „Silver” w wyniku audytu przeprowadzonego przez EcoVadis. EcoVadis jest międzynarodową organizacją ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu.

Flint Group znalazła się w czołówce 21 proc. firm ocenionych przez EcoVadis w zakresie produkcji farb, lakierów i powłok. Uplasowała się też w 9 proc. najlepszych firm w kategorii „Zrównoważone Zaopatrzenie” oraz w grupie 7 proc. przedsiębiorstw audytowanych w kategorii „Etyka”.

Steve Dryden, dyrektor generalny Flint Group, powiedział: To ogromne osiągnięcie, które odzwierciedla ciężką pracę i zaangażowanie, jakie nasze zespoły wykazują w dążeniu do realizacji wspólnej wizji zrównoważonego rozwoju na rok 2030 – aby być rozpoznawanym przez naszych klientów, pracowników i udziałowców jako firma etyczna, dostarczająca zrównoważone produkty i usługi dla przemysłu opakowaniowego i poligraficznego. Ta wizja wspiera długoterminowe tworzenie wartości oraz wzrost klientów, pracowników i akcjonariuszy.

Flint Group stosuje rzetelne zasady zrównoważonego rozwoju obejmujące aspekty ekologiczne, społeczne i związane z zarządzaniem działalnością biznesową. W 2020 roku firma została sygnatariuszem ONZ Global Compact. Zobowiązanie to dostosowuje działania przedsiębiorstwa do uniwersalnych zasad ONZ dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji, a także do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ.

Doug Aldred, dyrektor handlowy Flint Group, powiedział: EcoVadis zapewnia wiodące rozwiązania do monitorowania zrównoważonego rozwoju w globalnych łańcuchach dostaw. Firma wykorzystuje swoją innowacyjną technologię i wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, aby wspierać zrównoważone praktyki. Cieszymy się, że uzyskaliśmy status Silver; to 10-punktowa poprawa w stosunku do naszego wyniku w 2020 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Flint Group

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>