Pierwsza maszyna Mark Andy Digital Series HD w Korei Południowej
10 Feb 2022 15:05

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W ubiegłym roku park sprzętowy drukarni etykietowej Ji Sung z Suwonu (Korea Południowa) wzbogacił się o nową maszynę hybrydową Mark Andy – Digital Series HD. Tym samym firma stała się jej pierwszym użytkownikiem w regionie Dalekiego Wschodu. Maszyna zwiększyła potencjał produkcyjny tej dynamicznie rozwijającej się drukarni i jest trzecim już rozwiązaniem Mark Andy zakupionym przez nią na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wszystkie kontrakty zostały sfinalizowane przy udziale autoryzowanego dystrybutora Mark Andy w regionie Dalekiego Wschodu – firmy Phil Tech International. Za ich montaż i wdrożenie, jak też bieżącą opiekę serwisową odpowiadał europejski oddział Mark Andy.

Ji Sung T&I (Technology & Industry) to firma, którą w 1996 roku założył Kim Jong-Chul. Od początku specjalizuje się w produkcji etykiet. Obecnie gros jej odbiorców stanowią firmy z rynku farmaceutycznego oraz produktów bio. Przez wiele lat bazowała na technologii konwencjonalnej, z czasem wzbogaconej o rozwiązania cyfrowe. Relacje biznesowe z firmą Mark Andy łączą Ji Sung od 2019 roku, kiedy to drukarnia zakupiła pierwszą maszynę z jej oferty – 13-calową, 8-kolorową Performance Series P5 z suszeniem UV. Kierownictwo Ji Sung było na tyle zadowolone z tej inwestycji, jak też z lokalnego wsparcia zapewnianego przez Mark Andy i Phil Tech International, że w 2021 roku pojawiła się tu druga maszyna fleksograficzna – 7-kolorowa Evolution Series E5, również obsługująca wstęgę o szerokości 330 mm. W tym samym roku firma zdecydowała się na zakup hybrydowego modelu Digital Series HD, który zastąpił tu rozwiązanie innego dostawcy.
Technologia druku hybrydowego jest przez nas wykorzystywana do produkcji zleceń nisko- i średnionakładowych. Digital Series HD pracuje w trybie jednoprzebiegowym, więc realizacja tego typu prac jest w jej przypadku bardziej opłacalna niż w technice fleksograficznej – mówi Kim Jong-Chul.Dzięki niej będziemy w stanie szybciej wykonać zamówione prace, a tym samym – zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom obsługi. Mamy też nadzieję, że technologia hybrydowa pomoże nam w pozyskaniu zupełnie nowych klientów, a tym samym przyczyni się do dalszego rozwoju firmy.
Maszyna Digital Series HD, podobnie jak dwie wcześniejsze, została zakontraktowana przy aktywnym udziale lokalnego przedstawicielstwa Mark Andy – firmy Phil Tech International. Jej właściciel, Chi Bum Park, mówi: To dla nas szczególne wydarzenie, gdyż drukarnia Ji Sung stała się pierwszym użytkownikiem hybrydowej maszyny Mark Andy nie tylko w Korei Południowej, ale także na całym Dalekim Wschodzie. Tutejszy rynek jest coraz bardziej świadomy możliwości, jakie zapewnia ta technologia, przede wszystkim w kontekście niskich i średnich nakładów, jak też personalizacji i zmiennych wersji tego samego produktu. Inwestycje w rozwiązania Mark Andy, także we wcześniej zakupione maszyny fleksograficzne, były dla Ji Sung przełomem. Po nich firma zaczęła odnotowywać dynamiczne wzrosty, znacząco też wzrosła jej rozpoznawalność w całym regionie.
Za dostawę, montaż i implementację maszyny odpowiedzialny był europejski oddział Mark Andy, z siedzibą w Warszawie. Mówi Grzegorz Szmigiera, koordynator serwisu Mark Andy Europe: Sytuacja w ostatnich dwóch latach nie ułatwiała nam życia, ale nawet w okresie panujących obostrzeń obie zakontraktowane przez Ji Sung maszyny zostały dostarczone i wdrożone bez zakłóceń. W tym miejscu chciałbym podziękować klientowi za zaufanie, jakim nas obdarzył, decydując się na zakup w tak specyficznym okresie aż dwóch maszyn. Lokalnie bardzo mocno wspiera nas Phil Tech International – w jej stronę również kierujemy podziękowania za pomoc dla naszych techników serwisowych, którzy brali udział w tym projekcie.

Digital Series HD to hybrydowe rozwiązanie, umożliwiające drukowanie i wykańczanie – w jednym przejściu – etykiet i opakowań giętkich. Maszyna jest wyposażona w moduł inkjetowy oraz w zespoły fleksograficzne, a także w szereg opcji uszlachetniania (m.in. sztancowania, laminowania). Kierownictwo Ji Sung szczególnie ceni sobie system automatycznego pasowania – Stitch AI oraz zastosowany tu moduł inkjetowy UV, zapewniający rozdzielczość 1200 dpi.
Maszyna przejęła 20-30 proc. prac wcześniej realizowanych w technice fleksograficznej – mówi Kim Jong-Chul. – Pozostała część jej mocy produkcyjnych zostanie obłożona nowymi zleceniami.
Chi Bum Park dodaje: Inwestycja ta wpisuje się w motto, które przyświeca działalności drukarni Ji Sung. Jej priorytetami są bowiem zaangażowanie we współpracy z klientami i zapewnienie im jak najwyższego standardu obsługi. Digital Series HD z pewnością będzie mieć w tym swój udział.
Tom Cavalco, vice president Mark Andy podsumowuje: Z radością odnotowujemy pierwszą sprzedaż naszej hybrydowej maszyny na rynku koreańskim. Szczególną satysfakcję mamy z faktu, iż jest to trzecie już rozwiązanie Mark Andy, na jakie firma Ji Sung zdecydowała się w bardzo krótkim czasie. To potwierdza nie tylko wysoką jakość sprzętu, ale też zaufanie do nas jako producenta i Phil Tech International jako naszego dalekowschodniego dystrybutora. Mamy nadzieję, że zarówno Digital Series HD, jak i wcześniej wdrożone tu maszyny Performance Series P5 i Evolution Series E5 przyczynią się do dynamicznych wzrostów realizowanych przez Ji Sung oraz do pozyskania przez nią nowych klientów, zarówno na rynku lokalnym, jak i w całym regionie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>