Maszyna Mark Andy w lubelskim oddziale Essentra Packaging
21 Feb 2022 15:16

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Essentra Packaging, czołowy międzynarodowy producent opakowań kartonowych, etykiet i ulotek, poinformowała o inwestycji w nową hybrydową maszynę fleksograficzną Mark Andy Digital Series HD, która zostanie zainstalowana w jej lubelskim zakładzie i posłuży do produkcji etykiet na produkty kosmetyczne oraz higieny osobistej.

Piotr Skałecki, menedżer operacyjny w lubelskiej Essentra Packaging, powiedział: To naprawdę ekscytujące posunięcie dla nas tutaj w Lublinie. Ponieważ wielkość nakładów stale się zmniejsza, a nasi klienci poszukują coraz bardziej złożonych produktów, połączenie najlepszych cech druku cyfrowego i fleksograficznego w jednej, komplementarnej i wydajnej maszynie jest idealnym rozwiązaniem dla naszego biznesu druku etykiet.

Hybrydowa maszyna drukująca składa się z 7 zespołów druku flekso oraz stacji druku cyfrowego drukujących rozszerzonym gamutem kolorystycznym (W+CMYK + OVG), zapewniając ponad 93 proc. pokrycia gamy kolorów Pantone. Posiada również dwa systemy inspekcji AVT: Helios do inspekcji wstęgi w linii oraz oddzielny system AVT zintegrowany z maszyną do diagnostyki silnika cyfrowego, zapewniający pełną kontrolę jakości.

Nabycie nowej technologii hybrydowej przez drukarnię łączącą wypróbowane i sprawdzone tradycyjne metody druku z najnowocześniejszą technologią znacząco zwiększy różnorodność, precyzję i szybkość tego, co będziemy w stanie osiągnąć. Nasze możliwości nigdy nie były większe lub bardziej wszechstronne, a nasz zespół jest przygotowany do zaspokojenia wszelkich potrzeb klientów, bez względu na złożoność projektu - kontynuuje Piotr Skałecki. - Dla nas wybór był oczywisty. Hybrydowa maszyna Mark Andy upraszcza nasz workflow i zarządzanie materiałami, a jednocześnie upraszcza działanie naszego printroomu. Produkcja dekoracyjnych wykończeń dotykowych, takich jak tłoczenie na zimno, jest prosta i szybka. W praktyce można odtworzyć więcej efektów sitodruku, co daje nam nowy poziom elastyczności dla naszych klientów!

Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, który jest zawsze istotny, maszyna zapewnia ponad 50 proc. redukcję odpadów w przypadku krótkich i średnich serii, zmniejszając nasz ślad węglowy. Urządzenie zużywa również tylko około 50 proc. energii wymaganej przez typową 10-12-zespołową maszynę fleksograficzną i wytwarza minimalną ilość odpadów farbowych. Jest to zawsze problem w druku fleksograficznym, gdzie regularnie drukuje się dużą liczbę kolorów specjalnych i spotowych. To naprawdę korzyść dla naszych klientów i firmy, zarówno pod względem wydajności, jak i ochrony środowiska!

Opracowano na podstawie informacji firmy Essentra Packaging

error: Kopiowanie zabronione!
cript>