Xerox rozwija druk 3D z aluminium
24 Feb 2022 11:09

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Xerox Elem Additive Solutions i producent przemysłowy, Vertex Manufacturing — A PrinterPrezz Company ogłosili porozumienie w sprawie dodania drukarki Xerox ElemX 3D Printer do zakładu Vertex w Cincinnati i rozpoczęcia świadczenia usług produkcji kontraktowej z wykorzystaniem możliwości Xerox w zakresie ciekłego metalu.

Vertex zainstaluje drukarkę Xerox ElemX 3D w zakładzie w Cincinnati

ElemX opiera się na technologii płynnego metalu od firmy Xerox, który wykorzystuje ekonomiczny drut aluminiowy. To łatwe do wdrożenia rozwiązanie niewymagające specjalnych modyfikacji obiektu do pracy. W przeciwieństwie do wielu technologii druku 3D z metalu, ElemX potrzebuje jedynie minimalnego etapu obróbki, co tym samym zapewnia krótszy czas oczekiwania na część. Przez dodanie ElemX do istniejącej floty zaawansowanych technologii produkcyjnych Vertex zwiększa swoje możliwości i staje się cennym dodatkiem do sieci partnerów produkcyjnych Xerox Elem Additive Solutions.

Nasza firma jest zaangażowana w dostarczanie produktów i usług, które spełniają lub przekraczają wymagania naszych klientów w zakresie jakości i przestrzegania harmonogramów. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Xerox, ponieważ technologia ElemX daje nam dodatkową przewagę, dzięki której możemy budować części szybciej i bardziej niezawodnie dla naszych klientów - mówi Tim Warden, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Vertex.

Drukarka 3D ElemX została wprowadzona na rynek w lutym 2021 r., a w ciągu ostatniego roku firma Elem Additive Solutions znacznie się rozwinęła, w tym otworzyła Additive Manufacturing Center of Excellence w Cary, NC. Umowa o produkcji kontraktowej z firmą Vertex jest kolejnym ważnym krokiem dla Xerox.

Relacja z Vertex umożliwia naszej działalności Elem Additive skalowanie i wspieranie naszych klientów jeszcze lepiej niż dotychczas. Łączą nas dekady doświadczenia w zaawansowanej produkcji, z tego powodu tym bardziej jesteśmy zachwyceni, że możemy wspólnie przesuwać granice tej technologii - powiedział Tali Rosman, dyrektor generalny Elem Additive i wiceprezes w Xerox.

ElemX jest bezpieczniejszą i uproszczoną technologią druku 3D z metalu, która ma na celu poprawę odporności łańcucha dostaw w transporcie, przemyśle lotniczym i kosmicznym oraz obronnym. Do tej pory zdolność do drukowania 3D z aluminium w sposób stały i niezawodny stanowiła wyzwanie dla rynku. W przeciwieństwie do innych technologii druku 3D z metalu, ElemX nie zawiera niebezpiecznych proszków metalowych i nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej ani innych istotnych środków bezpieczeństwa. Zaprojektowany, aby uprościć proces łańcucha dostaw, ElemX jest idealną opcją dla części zamiennych, napraw i niskonakładowej produkcji.

ElemX bierze wszystkie korzyści z druku 3D i sprawia, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej producenci mogą korzystać z produkcji addytywnej z metalu. To kolejny krok na naszej drodze i zamierzamy nadal rozwijać naszą wizję bardziej odpornych łańcuchów dostaw w 2022 roku, współpracując z partnerami takimi jak Vertex - dodaje Rosman.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>