Rozwiązanie hubergroup dla szybszego druku offsetowego
1 Mar 2022 12:57

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jak możemy drukować jeszcze szybciej? To pytanie odgrywa ważną rolę w drukarniach. W branży opakowań i druku komercyjnego możliwe są prędkości maszyn do 20 000 arkuszy na godzinę, ale prowadzi to do krytycznej równowagi między farbą a wodą. Jednocześnie nakłady zleceń stają się coraz mniejsze, dlatego tak ważna jest stabilność produkcji z możliwością szybkiej regulacji. Aby sprostać tym zmieniającym się wymaganiom rynku, hubergroup Print Solutions wprowadza nowy dodatek do roztworu zwilżającego PERFECT-DRY-FIX, który nadaje się zarówno do offsetowego druku konwencjonalnego, jak i UV.

PERFECT-DRY-FIX umożliwia płynną pracę i wysoką jakość nawet przy dużych prędkościach drukowania. Ponadto nowy dodatek do roztworu jest optymalnie dopasowany do sprawdzonej już serii farb ECO-PERFECT-DRY, którą hubergroup opracowała specjalnie do szybkiego druku.

 Wydruki wysokiej jakości z dużą prędkością

W druku offsetowym symbioza roztworu nawilżającego i farby drukarskiej odgrywa ważną rolę. Ma to kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości wydruku - wyjaśnia Frédéric Kocher, kierownik działu rozwoju środków zwilżających w hubergroup. - Dodatki do roztworów regulują i stabilizują równowagę między farbą a wodą. Jednak przy dużych prędkościach drukowania konwencjonalne dodatki do roztworów nie są w stanie utrzymać tej równowagi.

Z myślą o tym hubergroup opracowała PERFECT-DRY-FIX. Nowy dodatek do roztworu zwilżającego jest specjalnie zaprojektowany do szybkiego drukowania. Dzięki temu nawet przy dużych prędkościach maszyny zapewnia szybką regulację, dobre zwilżanie obszaru poza obrazem, szybki transfer i bardzo stabilne zachowanie w trakcie produkcji. Ponadto PERFECT-DRY-FIX wspomaga schnięcie druków, a tym samym umożliwia szybką dalszą obróbkę różnego rodzaju druków. W celu zmniejszenia obciążenia drukarni hubergroup zadbała również o to, aby dodatek do roztworu nawilżającego zapewniał czysty obieg i zmniejszał ilość czynności konserwacyjnych wymaganych przy maszynach drukarskich.

 Rozwiązanie systemowe dla bezproblemowego drukowania

Dla drukarń jest korzystny fakt, że hubergroup produkuje zarówno dodatki do roztworów nawilżających, jak i farby drukarskie. Oznacza to, że firma posiada rozległą wiedzę na temat obu kategorii produktów i może je koordynować, aby zapewnić bezproblemowy proces drukowania.

Frédéric Kocher wyjaśnia: Przy opracowywaniu PERFECT-DRY-FIX ważne było dla nas, aby dodatek do roztworu nawilżającego stanowił optymalne uzupełnienie naszej serii farb ECO-PERFECT-DRY. Oba produkty sprzyjają szybkiemu procesowi drukowania i charakteryzują się trwałą formułą. W połączeniu zapewniają one szczególnie wysoką jakość wydruku i harmonijną produkcję przy niewielkim nakładzie pracy.

 Opracowano na podstawie informacji hubergroup

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>