Grafmasz na RemaDays
18 Mar 2022 09:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Grafmasz zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas targów RemaDays w Nadarzynie (23-25 marca br).  W tej edycji zostaną zaprezentowane trzy plotery tnące, z których dwa - premierowo. Są to rozwiązania do wycinania różnorodnych materiałów, głównie do produkcji opakowań i etykiet samoprzylepnych.

Pierwszym z urządzeń będzie ploter VD3350  przeznaczony do cyfrowego finiszingu etykiet i naklejek drukowanych na roli.  Jest to jedno z najszybszych na rynku urządzeń wycinających za pomocą noży, przy użyciu aż 4 głowic tnących symultanicznie. Ploter posiada zautomatyzowane nastawy naciągów oraz rozstawu głowic. Automatycznie odbywa się również odczyt kodów QR  i ustawienie się maszyny pod zapisany w nim program.  Urządzenie jest kilkukrotnie szybsze od popularnych na rynku ploterów jednonożowych. Ponadto posiada zintegrowany komputer z dedykowanym softwarem,  laminację na zimno w jednym przebiegu, kontrolę prowadzenia wstęgi BST, odwijanie ażuru oraz może rozcinać aż na 16 bobin. Ploter stanowi szybszą i bardziej zautomatyzowaną alternatywę w stosunku do modelu VD320, który Grafmasz prezentował na Festiwalu Druku w ub. roku.

Drugie z urządzeń - ploter  Sinajet DG 1816, dedykowany obróbce materiałów w formacie nawet do 180x160 cm,  zostanie pokazany na targach również  po raz pierwszy. Urządzenia z  serii DG pracują już w polskich drukarniach. Warto podkreślić, że zależnie od wersji ich maksymalne pole robocze to nawet 330x210 cm. DG to uniwersalne urządzenia z profesjonalną, modułową głowicą z 3 gniazdami i dodatkowym mocowaniem na frez CNC. Dzięki szerokiemu spektrum narzędzi i nożyków ploter umożliwia obróbkę  wielu typów materiałów podawanych w arkuszach lub z roli. Zależnie od wyposażenia maksymalna grubość materiału to nawet do 50 mm. Ploter DG umożliwia zastosowanie noży aktywnych z napędem rolki, wleczonych, oscylacyjnych, rotacyjnych do cięcia tekstyliów, bigowania, perforowania, rowkowania V-cut.

Grafmasz zaprezentuje również ploter Sinajet z popularnej serii DF, ubiegłoroczny bestseller -  już ok. 50 ploterów tnących Sinajet pracuje w ponad 40 polskich drukarniach i zakładach przemysłowych. DF 0604 MT to wersja  o najmniejszym polu roboczym 600x400 mm, ale wyposażona we wszystkie profesjonalne narzędzia  (4 gniazdowa głowica) umożliwiające cięcie materiałów nawet do 10 mm grubości oraz bigowanie i perforację. Urządzenie w standardzie posiada automatyczny podajnik arkuszowy, podajnik materiału z roli, możliwość odczytu kodów QR oraz kamerę CCD.   Grafmasz, jako wyłączny dystrybutor, posiada magazyn części zamiennych oraz zespół techników odpowiedzialnych za wdrożenia i wsparcie serwisowe. Plotery dostępne są również w stałej ekspozycji w woj. świętokrzyskim i mazowieckim.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz