Redukcja emisji węgla pod kontrolą
22 Mar 2022 09:25

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Stowarzyszenie Intergraf udostępniło profesjonalne narzędzie umożliwiające ocenę śladu węglowego i obliczanie emisji CO2 w przemyśle poligraficznym.

Wytyczne opierają się na 3 zakresach Międzynarodowego Protokołu Gazów Cieplarnianych (International Greenhouse Gas Protocol) i określają 13 parametrów obejmujących 95 proc. emisji dwutlenku węgla powstających w ramach procesu drukowania lub wytwarzania produktu. Teraz Intergraf idzie o krok dalej i dostarcza kolejne narzędzie służące do obliczania poziomu dwutlenku węgla, jego redukcji i kompensacji w branży poligraficznej.

Podczas gdy rynek coraz częściej domaga się rekompensaty za emisję dwutlenku węgla, nowe wytyczne Intergraf zapewniają drukarniom i ich klientom konkretną procedurę kategoryzacji parametrów, które wpływają na emisję dwutlenku węgla i nadawania priorytetu środkom redukcji CO2. Opracowany przez stowarzyszenie plan działania ma być wsparciem dla firm dążących do wprowadzenia na rynek produktów drukowanych zoptymalizowanych pod względem zużycia energii i emisji CO2.

Jak podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia: Redukcja emisji dwutlenku węgla będzie jednym z wymogów europejskiego rozporządzenia w sprawie ekoprojektu dla zrównoważonych produktów. Wzrośnie zapotrzebowanie na zmniejszenie śladu węglowego produktów drukowanych. Przemysł poligraficzny jest teraz wyposażony nie tylko w wiarygodne kryteria oceny śladu węglowego swoich produktów, ale także zapewnia rynkowi procedurę nadawania priorytetów redukcji i kompensacji emisji dwutlenku węgla.

Opracowano na podstawie informacji Intergraf