Kodak i GDM: nowe partnerstwo technologiczne
28 Mar 2022 13:27

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firmy Kodak i GDM nawiązały współpracę w celu zintegrowania technologii szybkiego druku atramentowego z liniami produkcji artykułów higienicznych. Kodak to jeden z wiodących producentów zajmujący się drukiem komercyjnym oraz zaawansowanymi materiałami i chemikaliami. Natomiast GDM, firma należąca do Coesia Group, z siedzibą w Offanengo we Włoszech, jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie przetwarzania i pakowania dla branży produktów higienicznych jednorazowego użytku.

Nowa umowa umożliwia GDM zintegrowanie systemów KODAK PROSPER S-Series i PROSPER Plus Imprinting z liniami przetwarzania i pakowania produktów higienicznych. Współpraca umożliwi GDM dostarczanie kompletnych rozwiązań, które obejmują druk cyfrowy materiałów dekoracyjnych i marketingowych podczas procesu produkcyjnego całej gamy artykułów jednorazowego użytku.

Systemy druku KODAK PROSPER S-Series i PROSPER Plus wykorzystują technologię KODAK Stream Inkjet, która doskonale nadaje się do tych zastosowań. Dzięki rozwijaniu prędkości do 600 m/min rozwiązania te nadążają za wydajnością sprzętu GDM umożliwiając w ten sposób wysokiej jakości druk monochromatyczny lub wielokolorowy. Dzięki kompaktowej konstrukcji i elastycznym opcjom instalacji PROSPER Imprinting Systems można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi GDM. Systemy nadruku firmy Kodak wykorzystują ekonomiczne, nanocząsteczkowe atramenty pigmentowe na bazie wody, które są używane do drukowania na podłożach produktów higienicznych, które posiadają amerykańskie i europejskie certyfikaty w zakresie bezpośredniego kontaktu ze skórą i bezpieczeństwa żywności.

Technologia KODAK Stream Inkjet oraz technologie przetwarzania i pakowania GDM stanowią doskonałe połączenie know-how. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu i silnemu zaangażowaniu w innowacje związane z wydajnością i niezawodnością, GDM jest w stanie zagwarantować elastyczność procesu i pełną kontrolę nawet przy dużych prędkościach drukowania. Integracja technologii obu firm ma zapewnić optymalną efektywność sprzętu (OEE) dla linii przetwórczych i opakowaniowych GDM.

Nasze nowe partnerstwo z firmą Kodak jest dla GDM ważnym krokiem naprzód w poszerzaniu rozwiązań o wartości dodanej. Połączenie technologii ciągłego druku atramentowego i zrównoważonych technologii atramentowych firmy Kodak z doświadczeniem GDM w zakresie obsługi materiałów zapewni naszym klientom szeroki wachlarz możliwości — powiedział Marco Rosani, kierownik ds. rozwoju rynku w GDM i dodał: Nasi klienci uzyskają większą elastyczność, optymalizację kosztów i bardziej zrównoważone podejście dzięki integracji inline.

Współpraca z GDM jest kolejnym dowodem na przydatność unikalnej technologii ciągłego druku atramentowego firmy Kodak w przypadku szerokiej gamy zastosowań przemysłowych — skomentował Giuliano Bianchet, wiceprezes ds. sprzedaży EAMER w firmie Kodak. - Integracja systemów nadruku PROSPER z liniami produkcyjnymi GDM sprawia, że ​​nadruk cyfrowy staje się wysoce elastyczną, opłacalną metodą w ramach wydajnego, kompleksowego procesu produkcyjnego – wyjaśnił.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak

error: Kopiowanie zabronione!
cript>