Heidelberg stawia na sektor druku etykiet i reorganizuje firmę Gallus
5 Apr 2022 11:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) wzmacnia swoje zaangażowanie w rozwijający się rynek etykietowy. Elementem tego planu jest przeprowadzone w ostatnim czasie wzmocnienie zakładów produkcyjnych firmy Gallus w Szwajcarii i w Niemczech poprzez serię inwestycji celowych i podział na centra kompetencji. Kolejnym krokiem będzie reorganizacja głównej siedziby Gallusa w St. Gallen (Szwajcaria) i uczynienie z niej centrum kompetencyjnego dla cyfrowego druku etykiet. W tym celu pod koniec roku w zakładzie ma zostać otwarte nowe centrum demonstracyjne dla klientów pod nazwą Gallus Experience Center.

Rozszerzeniu oferty druku cyfrowego będą towarzyszyć kompleksowe innowacje w zakresie sprzętu, usług, oprogramowania i farb. W St. Gallen pracuje około 160 osób, w tym kierownictwo działu biznesowego i badawczo-rozwojowego, a także działy finansów, sprzedaży, serwisu, marketingu i zakupów. Nowa infrastruktura biurowa oraz Experience Center zostaną przeniesione do głównego budynku zakładu.

Poprzez inwestycje celowe w Grupie Gallus zamierzamy nabrać jeszcze większego rozpędu na rozwijającym się rynku etykiet – powiedział dr Ludwin Monz, dyrektor generalny Heidelberga. - Przeformowanie naszej siedziby w St. Gallen w centrum kompetencyjne ds. cyfrowego druku etykiet podkreśla strategiczną wagę sektora opakowaniowego dla Heidelberga. Liczymy, że zaangażowanie Marcela i Rogera Baumera stworzy w St. Gallen innowacyjne środowisko, z którego my również skorzystamy.

1 kwietnia 2022 r. lokalni biznesmeni Marcel i Roger Baumer przejęli cały teren firmy w St. Gallen o powierzchni około 20 000 m2. Bracia są właścicielami Grupy Hälg w czwartym pokoleniu i osobiście nabyli ten obszar. Gallus pozostanie jego użytkownikiem w przyszłości jako główny najemca; w tym celu podpisano odpowiednie umowę kupna i długoterminową umowę najmu. Heidelberg spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale roku finansowego 2022/23. Strony uzgodniły, że cena zakupu nie zostanie ujawniona.

Teren Gallusa stanie się otwartym kampusem dla firm i instytucji, które przyczyniają się do kształtowania przyszłości i umacniania pozycji St. Gallen. Cieszymy się, że Grupa Gallus ze swoją siedzibą i Digital Campus jest głównym najemcą tego terenu – podkreśla Roger Baumer.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>