Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „Poligrafiki”!
21 Jun 2022 09:57

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Pod lupą” w tym wydaniu znalazł się druk offsetowy, który ostatnio ustępuje nieco pola wszechobecnej cyfrze. Nie znaczy to jednak, że traci na znaczeniu, o czym mogą się Państwo przekonać podczas lektury.

Prezentujemy nową generację maszyn Roland 900 Evolution; inwestycję Vogel Druck w maszynę Speedmaster XL 106, która przyczynia się do redukcji emisji CO2 w tej firmie; a także narzędzie Business Intelligence firmy Koenig & Bauer pomagające uwolnić niewykorzystany potencjał w druku offsetowym.  Niezależnie  od instalacji nowych urządzeń rośnie zainteresowanie maszynami używanymi, na co ma wpływ obecna trudna sytuacja producentów maszyn poligraficznych: wzrost cen surowców i wydłużający się czas oczekiwania na podzespoły skutkujący opóźnianiem dostaw. Jednym z renomowanych globalnych dostawców maszyn z rynku wtórnego jest firma SHS-CAS, która działa w Polsce od 20 lat.

Poza tym w numerze m.in.: rodzima branża poligraficzna może śmiało konkurować z firmami zagranicznymi – tak uważa ponad 2/3 krajowych firm, które oceniają też, że ich zdolność do konkurowania jest wyższa niż przed pandemią; jak utrzymać wysoki poziom jakości produktów i usług przy obecnej presji ceny? – na to pytanie odpowiada Krzysztof Stall, dyrektor generalny MMR Group PrintSolutions (to nasz materiał okładkowy); podsumowanie targów Print4All i Packaging Innovations, a także premiery z targów FESPA i premiera AccurioLabel 400 firmy Konica Minolta; pierwszy w Europie system EFI Nozomi 18000+ LED; premierowe urządzenie Duplo: lakierówka DuSense DDC-8000 – i wiele innych interesujących artykułów.

Gorąco zachęcamy do lektury!

error: Kopiowanie zabronione!
cript>