Drukarnia FOTOIDRUK inwestuje w ploter tnący Sinajet
29 Jun 2022 13:33

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Drukarnia FOTOIDRUK z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim rozbudowała swój park maszynowy o ploter tnący SINAJET 1007MT od polskiego dystrybutora GRAFMASZ.

Drukarnia cyfrowa pracuje na maszynach Konica Minolta, jak również posiada m.in. plotery solwentowe oraz szereg maszyn introligatorskich. Zakup pozwolił na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Przetestowaliśmy dostępne na rynku urządzenia i finalnie wybór padł na model  Sinajet 1007 MT, którego dystrybutorem na rynek polski jest firma GRAFMASZ – mówi właściciel drukarni  Damian Zymela. - Ploter umożliwia nam wycinanie nietypowych kształtów drukowanych przez nas produktów bez konieczności ponoszenia kosztów wykrojników oraz czasu oczekiwania na ich zamówienie. Dzięki jego zastosowaniu oszczędzamy nie tylko czas i pieniądze, ale także zyskaliśmy duże możliwości pod kątem wykonywania prac na różnorodnym materiale. Szczególnie przydatny jest do wycinania papieru ozdobnego oraz kredy w niskich nakładach, gdzie wykonanie wykrojnika było nieopłacalne i dotychczas takie zlecenia nie były realizowane.

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie w formacie 76x106 cm, które może być wyposażone w 6 różnych narzędzi, a głowica pozwala na dowolną konfigurację. Ploter posiada również standardowo system TCC, który automatycznie dostosowuje głębokość cięcia zależnie od stosowanego narzędzia. Standardowo posiada głowicę bigującą z serwomechanizmem oraz nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w nóż aktywny służący do wycinania materiałów standardowo o grubości do 6 mm, głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając, jako nieliczne urządzenie w tym formacie na rynku, na cięcie materiału o grubości do 10 mm. Dodatkowo można użyć jednoprzebiegowego noża V-cut służącego do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz noża rotacyjnego do cięcia tekstyliów. W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja gwarantuje stabilność i dokładność pracy plotera. Urządzenie dostarczane jest z oprogramowaniem oraz stanowiskiem komputerowym, co pozwala na natychmiastowe wdrożenie do pracy. Grafmasz oferuje również oprogramowanie do projektowania m.in. opakowań w standardzie FEFCO.

Plotery Sinajet są dostępne w 3 rozmiarach podawanych arkuszy: 700x500 mm, 1000x707 mm oraz 1060x760 mm. Grafmasz oferuje również większe plotery serii DG w formatach zaczynających się od 1500x1300 mm  wzwyż, które oprócz standardowych narzędzi mogą być wyposażone m.in. we wrzeciono CNC z chłodzeniem.

Z firmą Grafmasz współpracujemy już od wielu lat i cenimy sobie profesjonalne podejście tego dostawcy zarówno jeśli chodzi o kontakt sprzedażowy, wdrożenie maszyn, jak i obsługę posprzedażową. Użytkujemy od kilku lat krajarkę G73 produkowaną w Polsce przez Grafmasz, a także półautomatyczną foliarkę MATRIX, wykorzystywaną głównie do złocenia wydruków cyfrowych. Wdrożenie maszyny do naszej produkcji przebiegło bardzo sprawnie i na każdym etapie można było dostrzec doświadczenie dostawcy – dodaje  Damian Zymela.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz