EFI i Canon przedstawiają imagePRESS Server D3000
4 Aug 2022 09:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firmy Electronics For Imaging, Inc. i Canon U.S.A., Inc. ogłosiły wprowadzenie cyfrowego front-endu EFI Fiery (DFE), imagePRESS Server D3000, przeznaczonego dla nowej maszyny drukującej Canon imagePRESS V1000. Innowacyjny front-end przenosi automatyzację zarządzania kolorami na wyższy poziom dzięki wyjątkowej jakości obrazu i poprawionej wydajności.

Nowy DFE zawiera szereg zaawansowanych narzędzi programowych, które osiągają wyższy poziom automatyzacji zarządzania kolorami i łatwości użytkowania oraz konsekwentnie zapewniają wyjątkową jakość obrazu, usprawnione przepływy pracy i szybką wydajność dzięki funkcji równoległego przetwarzania.

Dzięki naszej stałej współpracy z EFI dajemy użytkownikom imagePRESS V1000 szybsze i łatwiejsze cyfrowe rozwiązanie przepływu pracy do produkcji typu direct mail, wizytówek, broszur, plakatów i innych kreatywnych materiałów marketingowych. - powiedział Shinichi „Sam” Yoshida, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Canon U.S.A., Inc. I dodał: Na obecnym napiętym rynku pracy korzystanie z technologii Fiery z maszyną Canon imagePRESS V1000 może pozwolić szybko osiągnąć i utrzymać doskonałą jakość wydruków nawet w przypadku mniej doświadczonych operatorów.

Automatyzacja kolorów w celu zapewnienia najlepszej wydajności

Fiery DFE dla Canon imagePRESS V1000 jest pierwszym, który zawiera Express Media Color Manager i Auto Recal, dwa intuicyjne narzędzia do automatyzacji, które umożliwiają operatorom nieposiadającym dużej wiedzy na temat zarządzania kolorami drukowanie dokładnych i spójnych kolorów. Tworzenie niestandardowego profilu i zestawu kalibracji dla nowych nośników nie wymaga już decyzji operatora. Ponadto DFE automatycznie wykonuje harmonogramy ponownej kalibracji, aby zachować spójność kolorów.

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym dostawcy usług druku i operatorzy w zakładach mają do czynienia z rosnącym zapotrzebowaniem na krótsze serie i konkurencyjne ceny - powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, EFI Fiery. - Ten nowy, bardziej wydajny interfejs cyfrowy — wyposażony w oprogramowanie systemowe Fiery FS500 Pro i nasze najbardziej zaawansowane narzędzia do przepływu pracy — oferuje inteligentną automatyzację, inspekcję wstępną i zautomatyzowane funkcje zarządzania kolorami, które pomagają sprawić, że użytkownicy będą poprawnie tworzyć dokumenty za pierwszym i za każdym kolejnym razem, przy najniższych kosztach – dodał.

Technologia HyperRIP firmy EFI, która jednocześnie przetwarza zadania w celu zwiększenia przepustowości, zapewnia, że Canon imagePRESS V1000 działa z wysoką prędkością i umożliwia drukowanie większej liczby wydruków w krótszym czasie. Jednocześnie Express Media Color Manager, nowa i innowacyjna funkcja, która łączy kalibrację i niestandardowe profilowanie multimediów w jednym działaniu, zapewnia wysokiej jakości kolory. Natomiast Auto Recal, funkcja, która sprawia, że żadne zadanie nie jest drukowane z nieaktualną kalibracją i automatycznie tworzy nową kalibrację zestawu nośników w ciągu kilku sekund, nie wymaga już interwencji operatora ani nie powoduje przerw w produkcji. Co więcej, automatyczne stosowanie poprawnych właściwości zadania za pomocą aplikacji Fiery JobExpert, która wybiera odpowiednie ustawienia kolorów i obrazowania dla każdego zadania, skutkuje mniejszą ilością odpadów i większą liczbą wydruków nadających się do sprzedaży. Listę zalet nowego front-endu uzupełnia bezproblemowe przesyłanie zadań dzięki dołączonemu oprogramowaniu Fiery JobFlow Base opartemu na przeglądarce w celu wyeliminowania czasochłonnych zadań ręcznych i redukowania zużycia zasobów. Wielu operatorów ucieszy też możliwość szybszej, lepszej inspekcji wstępnej dzięki fiery preflight — istotnej szczególnie w przypadku problemów takich jak brakujące kolory dodatkowe, obrazy o niskiej rozdzielczości i inne. Łatwe dopasowywanie kolorów marki i dopasowywanie kolorów w czasie rzeczywistym jest teraz wykonalne dzięki nowej wersji fiery Spot Pro, będącej częścią opcji Fiery Graphic Arts Pro. Co więcej, w najnowszej wersji rozwiązania znajdziemy także opcję integracji z prawie wszystkimi markami sprzętu do wykańczania offline/frezu/bigowania, które zmniejszają wąskie gardła jednocześnie oszczędzając użytkownikom do 70 proc. czasu potrzebnego na konfigurację.

Podsumowując, nowe rozwiązanie pozwala na drukowanie z maksymalną prędkością przy niewielkich lub zerowych przestojach. Nowy interfejs DFE wykorzystuje solidne ulepszenia operacyjne podstawowej technologii platformy Fiery FS500 Pro DFE — najszybszej i najbardziej zaawansowanej oferty DFE firmy EFI Fiery. Dzięki imagePRESS Server D3000 menedżerowie i operatorzy druku cyfrowego korzystają również z usprawnionych i wydajnych funkcji sterowania i zarządzania Fiery Command WorkStation — najczęściej używanego w branży interfejsu zarządzania zadaniami druku cyfrowego. Canon ImagePRESS Server D3000 z procesorem Fiery jest dostępny u przedstawicieli firmy Canon.

Opracowano na podstawie informacji portalu What They Think

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>