Różnorodność i integracja
1 Jun 2023 09:10

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kornit Digital kontynuuje swoje zaangażowanie w kreowanie trendów w świecie mody i tekstyliów, umożliwiając projektantom dzielenie się ich potrzebami i tworząc kolekcje, które wspierają różnorodność oraz zapewniają integrację.

Craig Crawford, założyciel firmy Differently Enabled, stworzył wizję mody uwzględniającą osoby wykluczone społecznie. We współpracy z jednym z klientów, spółką Rialto Designs Limited, stworzył projekty odzieży dla osób niepełnosprawnych, które nie mają typowej budowy ciała, a ich możliwości poruszania się są często utrudnione. Nowoczesna technologia druku atramentowego umożliwiła produkcję kolorowych, wygodnych ubrań tworzonych w krótkich i długich seriach odzieży z naturalnych tkanin.

Stowarzyszenie Sharon Riders Association wykorzystało rozwiązania Kornit Digital do stworzenia t-shirtów Braille'a dla osób niedowidzących. Ekologiczne koszulki zostały wykonane na zamówienie, nadruk prezentuje nazwę grupy zapisaną alfabetem Braille'a i dotykową mapę Izraela, na której zaznaczono trasy, jakie grupa wspólnie pokonała na rowerach.

Uniwersalność produkcyjna Kornit Digital odegrała kluczową rolę także w strojach reprezentacji Izraela uszytych na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Kolekcję stworzyła Palta, firma specjalizująca się w rozwiązaniach modowych dostępnych dla wszystkich. Założyciel – Shay Senior został ranny podczas służby wojskowej i sam doświadczył trudności w znalezieniu wysokiej jakości odzieży dostosowanej do potrzeb osób borykających się z ograniczeniami fizycznymi. Zaczął tworzyć różne rozwiązania, które pomagały mu w zaspakajaniu codziennych potrzeb. Obecnie stroje są drukowane w technologii DTG, naturalnymi, wodnymi, nietoksycznymi atramentami, które wspierają potrzeby sportowców z niepełnosprawnościami. Palta nie skupia się tylko na tworzeniu ubrań – jej celem jest także tworzenie mody, która jest lepsza, atrakcyjniejsza i bardziej interesująca dla wszystkich. W związku z tym firma zorganizowała swój pierwszy kurs projektowania integracyjnego, podczas którego opracowała punkt po punkcie rozwiązania dla użytkowników końcowych. Skupiono się na ruchach ciała i postawach, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu odzieży dla osób niepełnosprawnych. Kornit Digital zrealizowała projekty stworzone przez pięciu studentów z WIZO Haifa Academic Center.

Producent pomagał również wielu projektantom w zaprezentowaniu kolekcji inspirowanych ich osobistymi poglądami podczas Kornit Digital Fashion Week w Tel Awiwie. Chana Marelus przekazała zasady ortodoksyjnego wychowania w swojej kolekcji „Haredi-chic”, przeznaczonej dla osób, które przestrzegają zasad mody dotyczących skromności. Kolekcja charakteryzowała się drobnymi szczegółami i delikatnymi przejściami kolorów nadrukowanymi na jedwabnych tkaninach. Zrównoważona linia odzieży Davida Wekslera przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn obejmowała kreacje odkrywające nowe sposoby upcyklingu tekstyliów. Natomiast jasne, odważne projekty Yanky & Nataf zostały zaprezentowane na niekonwencjonalnych materiałach takich jak tkaniny siatkowe ozdobione kamieniami, skórą, imitacją skóry i różnego typu poliestrami.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital