Przemysł drukowania etykiet nowym „błękitnym oceanem”
30 Jun 2023 16:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Międzynarodowe autorytatywne instytuty badawcze podsumowały, przeanalizowały i przewidziały rozwój przemysłu poligraficznego w Europie i Ameryce. Z kompleksowej analizy wynika, że w dobie COVID ogólny trend rozwojowy branży poligraficznej w Europie i Stanach Zjednoczonych poprawia się, a druk cyfrowy jest dość popularny na rynku.

Pozytywne perspektywy dla międzynarodowego rynku druku etykiet

Przemysł poligraficzny w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Europie to ważny rynek poligraficzny na świecie, a ogólny trend rozwojowy jest obecnie pozytywny.

Według danych rynek druku opakowań w Ameryce Północnej ma osiągnąć 109,2 mld USD w 2022 r., a 8,2 proc. udziału w rynku to druk cyfrowy. Stany Zjednoczone są największym na świecie pojedynczym rynkiem opakowań i etykiet z nadrukiem cyfrowym. W 2022 r. prawie połowa wartości produkcji druku cyfrowego w Stanach Zjednoczonych pochodziła z druku etykiet.

Rynek etykiet jest najczęściej wykorzystywanym obszarem druku cyfrowego w Ameryce Łacińskiej i przewiduje się, że taka sytuacja utrzyma się do końca lat 20. XXI wieku. Pod względem wartości produkcji Meksyk jest największym rynkiem zastosowań druku cyfrowego w Ameryce Łacińskiej, z wartością produkcji 279,1 mln USD w 2022 r.

Europa stała się ważnym ośrodkiem innowacji technologicznych w światowym przemyśle poligraficznym. Rynek zachodnioeuropejski jest ogromny, z wartością produkcji w 2022 r. na poziomie 143,4 mld. W przyszłości rynek poligraficzny odżyje, a dane również odbiją się jeszcze bardziej.

Preferowane są spersonalizowane i dostosowane opakowania

Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk i Brazylia, główne rynki poligraficzne w obu Amerykach, przeorganizowały łańcuch dostaw. Ich handel elektroniczny również przeszedł poważne zmiany, a spersonalizowane i niestandardowe drukowanie opakowań stało się trendem. Połączenie produkcji cyfrowej i web-to-print zrewolucjonizowało proces drukowania i produkcji opakowań w obu Amerykach. Jednocześnie, wraz z rosnącym niedoborem pracowników w obu Amerykach, będzie dalej promowany rozwój druku cyfrowego.

Oczekuje się, że wielkość rynku druku cyfrowego w europejskim segmencie opakowań i etykiet wzrośnie do 2027 r.

Rynek zachodnioeuropejski ma bardziej optymistyczne perspektywy dla druku opakowań i etykiet z wielkością rynku 85,1 mld USD w 2022 roku. Chociaż druk cyfrowy opakowań stanowi jedynie 8,6 proc. rynku w tej dziedzinie, zgodnie z najnowszą prognozą osiągnie dwucyfrowy wynik w ciągu najbliższych 5 lat, a udział w rynku wyniesie 12,5 proc. do 2026 r. Popyt w Europie Wschodniej pozostaje nienasycony, przy silnym wzroście cyfrowych opakowań i etykiet, zwłaszcza w Polsce, Bułgarii, na Węgrzech i w Rumunii.

Perspektywy międzynarodowego rynku druku cyfrowego są obiecujące, zwłaszcza dla rynku etykiet personalizowanych. W kontekście uwarunkowań środowiskowych i przy trendzie rozwoju spersonalizowanych etykiet, które wstrzymała epidemia COVID, wznawia się handel importowy i eksportowy, a zamówienia rosną. Przemysł drukowania etykiet stanie się nowym „błękitnym oceanem”, który przyciągnie wiele uwagi w branży.

Cyfrowa drukarka przemysłowa KINGT w ofercie Print Support

W dniach od 2 do 4 marca 2023 r. firma KINGT zaprezentowała przemysłowe cyfrowe drukarki do drukowania etykiet L-Press 330s i L-Press 510, a od czerwca są one także dostępne w sprzedaży w Polsce. 

Zalety naszych drukarek:
– Maksymalna szerokość drukowania wynosi 330 mm/510 mm, rozdzielczość drukowania może osiągnąć 1200x1200 dpi, a minimalna wielkość kropli atramentu 2 PL pozwala uzyskać ultradokładny druk.
– Drukarki są wyposażone w przemysłowe głowice drukujące, które pozwalają na drukowanie z prędkością do 80 m/min.
– Drukowanie wielu zmiennych danych z pełną szybkością i w pełnej rozdzielczości przy  jednoczesnym druku kodów QR i kodów kreskowych.

Dedykowane tusze pozwalają na uzyskanie 95 proc. gamy kolorów Pantone. Druk pozostaje doskonały. 

Atrament o niskiej migracji opracowany specjalnie dla żywności, napojów, kosmetyków i farmaceutyków umożliwia branży etykiet i opakowań giętkich uzyskanie większej przestrzeni do zastosowań oraz zaspokojenie potrzeb różnych branż w zakresie zastosowań specyficznych dla etykiet.

Odporny na zużycie, odporny na światło, żaroodporny, odporny na korozję chemiczną, odpowiedni do różnych specjalnych scenariuszy zastosowań, wyposażony w samodzielnie opracowany system powlekania, doskonale nadający się do drukowania na 99 proc. materiałów dostępnych na rynku.

 

Zapraszamy do kontaktu: Print Support S.C.
Michał Kożuch: michal@printsupport.pl
tel. kom.: 604 941 322

Artykuł sponsorowany