Ploter Mutoh XpertJet 1682SR Pro wyróżniony
30 Aug 2023 09:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jak informuje firma Atrium, wyłączny dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce, firma badawcza Keypoint Intelligence przedstawiła raport/test plotera eko-żywicznego Mutoh XpertJet 1682SR Pro w konfiguracji z atramentami Mutoh MS51 2xCMYK. W ubiegłym roku również przedstawiono raport/test ploterów eko-żywicznych Mutoh XpertJet 1341SR Pro (z atramentami Mutoh MS31) i XpertJet 1641SR Pro (z atramentami Mutoh MS41).

Co dokładnie było testowane i jakie noty uzyskał ww. ploter?

  1. W kategorii jakość obrazu (wydruku) - 4,5 na 5 gwiazdek
  • obrazy półtonowe - 4,5 na 5 gwiazdek
  • odwzorowanie kolorów - 4,5 na 5 gwiazdek
  • gamut kolorów - 4,5 na 5 gwiazdek
  • spójność tapet wielopanelowych - 4 na 5 gwiazdek
  1. W kategorii funkcjonalność - 4,5 na 5 gwiazdek
  • obsługa mediów - 4,0 na 5 gwiazdek
  • zarządzanie pracą plotera - 4,5 na 5 gwiazdek
  • konserwacja i atrament - 4,5 na 5 gwiazdek
  1. W kategorii prędkość - 5,0 na 5 gwiazdek

Raport po raz kolejny dowiódł, że ploter oferuje wyróżniające się na tle konkurencji jakość druku, parametry pracy oraz łatwość obsługi.

Wyniki świadczą o najwyższej jakości wymienionego plotera produkowanego przez Mutoh. Żaden z konkurencyjnych ploterów tej klasy nie otrzymał w podobnych testach więcej niż 4 na 5 możliwych do zdobycia gwiazdek. W kategorii „prędkość” ploter Mutoh XpertJet 1682SR Pro otrzymał maksymalną notę 5 na 5 możliwych gwiazdek, co czyni go najwydajniejszą maszyną w swojej klasie na rynku.

Oryginalne, pełne raporty w języku angielskim są już dostępne do pobrania na stronie Atrium. Raporty zostały wykonane w czerwcu 2023 roku.

Jak przekazuje firma Atrium, w ostatnim czasie ukazał się 2-głowicowy ploter eko-żywiczny Mutoh XpertJet 1682SR Pro, w nowej konfiguracji kolorów CMYK + LC LM LK OR (konfiguracja możliwa przy użyciu atramentów Mutoh MS41) w celu uzyskania największej przestrzeni barwnej. Podczas gdy konfiguracja CMYKx2 jest zorientowana na produkcję objętościową/prędkości, konfiguracja 8 kolorów umożliwia znacznie szersze zastosowania. Atrament pomarańczowy pozwala wyprodukować nową gamę czerwieni, pomarańczy i żółci. Dzięki atramentom Lc i Lm odcienie skóry i gradienty kolorystyczne wyjdą lepiej niż na standardowej drukarce CMYK. Atrament jasnoczarny ma tę zaletę, że odcienie szarości są drukowane znacznie lepiej i bez „przekłamań” kolorów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium