Firma Grafmasz zaprasza do odwiedzenia stoisk swoich partnerów na wrześniowych targach Labelexpo w Brukseli. W tej edycji pojawią się trzy firmy: LEMORAU, GOLDENLASER i ASTRONOVA, których Grafmasz jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem.
Portugalski producent LEMORAU pokaże na stoisku aż 6 urządzeń. Pierwszym z nich będzie najpopularniejszy obecnie model maszyny semirotacyjnej SMART-L w wersji Premium, szerokość wstęgi 330 mm. Wyposażony jest w kontroler prowadzenia wstęgi BST, półobrotową stację flekso z utrwalaniem UV, koronowanie, stację semirotacyjną o prędkości maksymalnej 80 m/min, nawijak ażuru i odprowadzenie ażuru.
Następne urządzenie to modułowa maszyna MEBR+ 330 z kontrolerem BST, koronowaniem, cyfrowym modułem zdobienia (nowość!), złoceniem, wyposażona w stacje pół- i pełnej rotacji, odprowadzenie ażuru, automatyczne pozycjonowanie noży rozcinających i podwójny nawijak. LEMORAU zaprezentuje również najnowszy model maszyny inspekcyjnej ICR4, 330 mm, pracujący z prędkością do 400 m/min bez inspekcji i do 295 m/min z inspekcją z automatycznym pozycjonowaniem noży rozcinających. Nie zabraknie również urządzeń uzupełniających takich jak automatyczna krajarka do gilz CTA1500 oraz przewijarka RA i podnośnik roli.
Kolejny dostawca to współpracujący z Grafmaszem GOLDEN LASER - chiński producent specjalizujący się w laserach dla różnych gałęzi przemysłu, w tym również finiszingu etykiet, który stanowi ważny segment w produkcji firmy. Na stoisku pojawi się model LC350 z rolowym odwijakiem, wyposażony w kontrolę prowadzenia wstęgi, laminację na zimno, wycinanie za pomocą podwójnego źródła laserowego o mocy 300W każdy, rozcinanie, nawijanie ażuru, podwójny nawijak. Ta konfiguracja pozwala na wycinanie z prędkością aż do 80 m/min, zależnie od komplikacji kształtów i materiału. Technologia w pełni cyfrowa, bez użycia wykrojników. Odczyt kodów QR pozwala na zmianę pracy „w locie”, a wszystkie parametry, w tym prędkość dostosowują się automatycznie. Na stoisku tej firmy będzie prezentowana również nowość: maszyna tnąca za pomocą lasera z pobieraniem arkuszy ze stosu.
Trzecim z dostawców jest amerykańska firma ASTRONOVA, prezentująca produkowaną w Niemczech drukarkę do opakowań i toreb papierowych T3-OPX. Jest to rozwiązanie do niskonakładowego zadruku personalizowanych opakowań, toreb papierowych, serwetek, podkładek wykonanych z papieru, tektury, kartonu itp. Urządzenie pojawiło się na rynku jako jedno z pierwszych, stąd duże doświadczenie producenta. Zaprojektowane zostało w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na produkcję spersonalizowaną i niestandardową. Dzięki wysokiemu prześwitowi pod głowicą nadruk może być także naniesiony na złożone pudełko, np. opakowania na żywność, jak również złożone opakowania po sztancowaniu takie jak m.in. opakowania do pizzy, opakowania w przemyśle spożywczym czy obuwniczym. Unikalną cechą maszyny jest automatyczne pozycjonowanie głowicy drukującej względem podłoża, co zapewnia najlepszą jakość druku oraz zapobiega mechanicznym uszkodzeniom głowicy.
W trakcie targów na stoiskach partnerskich obecni będą przedstawiciele Grafmasz. Firma zachęca do kontaktu w celu umówienia spotkania oraz prezentacji na żywo oferowanych rozwiązań do obróbki etykiet i opakowań.
Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz