Partnerzy firmy Grafmasz na Labelexpo Europe 2023    
7 Sep 2023 10:33

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Grafmasz zaprasza do odwiedzenia stoisk swoich partnerów na wrześniowych targach Labelexpo w Brukseli. W tej edycji pojawią się trzy firmy:  LEMORAU, GOLDENLASER i ASTRONOVA, których Grafmasz jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem.

Portugalski producent LEMORAU pokaże na stoisku aż 6 urządzeń. Pierwszym z nich będzie najpopularniejszy obecnie model maszyny semirotacyjnej SMART-L  w wersji Premium, szerokość wstęgi 330 mm. Wyposażony jest w kontroler prowadzenia wstęgi BST, półobrotową stację flekso z utrwalaniem UV, koronowanie, stację semirotacyjną o prędkości maksymalnej 80 m/min, nawijak ażuru i odprowadzenie ażuru.

Następne urządzenie to modułowa maszyna MEBR+ 330 z kontrolerem BST, koronowaniem, cyfrowym modułem zdobienia (nowość!), złoceniem, wyposażona w stacje pół- i pełnej rotacji, odprowadzenie ażuru, automatyczne pozycjonowanie noży rozcinających i podwójny nawijak. LEMORAU zaprezentuje również najnowszy model maszyny inspekcyjnej ICR4, 330 mm, pracujący z prędkością do 400 m/min bez inspekcji i do 295 m/min z inspekcją z automatycznym pozycjonowaniem noży rozcinających. Nie zabraknie również urządzeń uzupełniających takich jak automatyczna krajarka do gilz CTA1500 oraz przewijarka RA i podnośnik roli.

Kolejny dostawca to współpracujący z Grafmaszem GOLDEN LASER - chiński producent specjalizujący się w laserach dla różnych gałęzi przemysłu, w tym również finiszingu etykiet, który stanowi ważny segment w produkcji firmy. Na stoisku pojawi się model LC350 z rolowym odwijakiem, wyposażony w kontrolę prowadzenia wstęgi, laminację na zimno, wycinanie za pomocą podwójnego źródła laserowego o mocy 300W każdy, rozcinanie, nawijanie ażuru, podwójny nawijak. Ta konfiguracja pozwala na wycinanie z prędkością aż do 80 m/min, zależnie od komplikacji kształtów i materiału.  Technologia w pełni cyfrowa, bez użycia wykrojników. Odczyt kodów QR pozwala na zmianę pracy „w locie”, a wszystkie parametry, w tym prędkość dostosowują się automatycznie. Na stoisku tej firmy będzie prezentowana również nowość: maszyna tnąca za pomocą lasera z pobieraniem arkuszy ze stosu.

Trzecim z dostawców jest amerykańska firma ASTRONOVA, prezentująca produkowaną w Niemczech drukarkę do opakowań i toreb papierowych T3-OPX. Jest to rozwiązanie do niskonakładowego zadruku personalizowanych opakowań, toreb papierowych, serwetek, podkładek wykonanych z papieru, tektury, kartonu itp. Urządzenie pojawiło się na rynku jako  jedno z pierwszych, stąd duże doświadczenie producenta. Zaprojektowane zostało w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na produkcję spersonalizowaną i niestandardową. Dzięki wysokiemu prześwitowi pod głowicą nadruk może być także naniesiony na złożone pudełko, np. opakowania na żywność, jak również złożone opakowania po sztancowaniu takie jak m.in. opakowania do pizzy, opakowania w przemyśle spożywczym czy obuwniczym. Unikalną cechą maszyny jest automatyczne pozycjonowanie głowicy drukującej względem podłoża, co zapewnia najlepszą jakość druku oraz zapobiega mechanicznym uszkodzeniom głowicy.

W trakcie targów na stoiskach partnerskich obecni będą przedstawiciele Grafmasz. Firma zachęca do kontaktu w celu umówienia spotkania oraz prezentacji na żywo oferowanych rozwiązań do obróbki etykiet i opakowań. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz