GM i Digiprint na Labelexpo Europe 2023
8 Sep 2023 11:17

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Będą to pierwsze wspólne targi Labelexpo Europe firm GM oraz Digiprint. W minionym roku obie firmy zdecydowały się na partnerstwo biznesowe i Digiprint od 2022 r. stał się wyłącznym dystrybutorem rozwiązań duńskiego producenta w Polsce.

Rozwiązania firmy GM są idealnym uzupełnieniem portfolio naszej firmy – mówi Krzysztof Książek, członek zarządu oraz dyrektor sprzedaży w Digiprint. - Mamy w swojej ofercie rozwiązania topowych marek takich jak chociażby HP Indigo i GM w tym towarzystwie odnajduje się idealnie. Portfolio produktów to nie tylko maszyny do finishingu, ale też przewijarki, cuttery, a także maszyny dostosowane do potrzeb mniejszych i specjalistycznych przedsiębiorstw. Dzięki temu każda firma produkująca etykiety znajdzie u nas odpowiedź na swoje zapotrzebowanie.

GM Grafisk Maskinfabrik zaprezentuje na wrześniowych targach Labelexpo Europe 2023 wszystkie swoje zaawansowane rozwiązania. Duński producent zademonstruje dziewięć maszyn, z których każda została zaprojektowana w celu usprawnienia procesu przetwarzania i umożliwienia przetwórcom wykończenia w pierwszej kolejności.

Naprawdę nie możemy się doczekać, aby pokazać odwiedzającym wiele innowacyjnych sposobów, w jakie nasze maszyny mogą zoptymalizować proces finishingu - mówi Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM. - Automatyzacja napędza zyski i jest kluczem do wzrostu. Naszą misją jest budowanie automatyzacji w jak największej liczbie aspektów, czy to poprzez innowacje technologiczne, takie jak moduł wycinania laserowego GM, czy partnerstwa z innymi liderami branży, takimi jak CERM.

Na stoisku w centrum uwagi znajdzie się wysoce zautomatyzowana linia DC350Flex+ Wine do zdobienia etykiet premium. Zaprojektowana została z myślą o dodawaniu maksymalnej wartości do etykiet drukowanych cyfrowo dla rynków luksusowych - w szczególności na wina, alkohole i kosmetyki. Jest  ona szczególnie warta uwagi ze względu na wyjątkowe możliwości foliowania i wytłaczania oraz oszałamiające efekty cyfrowego lakierowania. DC350+ Flex Wine posiada 50-tonowy moduł tłoczenia na gorąco, który wykorzystuje wiele strumieni folii. Jest również wyposażony w zintegrowany system Foil Saver, który skutecznie zmniejsza straty kosztownych folii, a technologia GM QuickMount ułatwia szybszy montaż płyt tłoczących.

DC350Flex+ Wine będzie wyposażony w DVM350 Digital Varnish Module, który wykorzystuje najnowszą technologię atramentową do cyfrowego zdobienia. Jest to szybsza, bardziej elastyczna i efektywniejsza kosztowo dla sitodruku maszyna, umożliwiająca dodawanie lakieru punktowego, efektów dotykowych o wysokiej jakości, w tym trójkątów ostrzegawczych i alfabetu Braille'a, a także metalików i hologramów, a wszystko to w jednym procesie.

Cyfrowy lakier i cyfrowe nakładanie folii będą kształtować przyszłość wysoce konkurencyjnego rynku krótko- i średnionakładowego druku cyfrowych etykiet - stwierdza Uffe. - W DC350Flex+ istnieje możliwość dodania tych opcji dzięki fantastycznemu modułowi DVM350 Digital Varnish, który zapewnia beznarzędziową obsługę, pełną elastyczność w projektowaniu, szybsze zmiany zadań i niższe koszty. To jest naprawdę przełomowe!

Na targach zostanie przedstawiony również bardzo oczekiwany dodatek do linii GM: DC350Flex+. Szczycąca się niezwykłą prędkością wykrawania obrotowego 130 m/min (lub 80 m/min w trybie półobrotowym), seria DC350Flex+ oferuje pełne opcje dostosowywania, co czyni ją wszechstronną maszyną.

GM oferuje również gamę kompaktowych i ultrakompaktowych, wysoce wydajnych maszyn wykańczających. Podczas Labelexpo zademonstrowana zostanie również najmniejsza maszyna w ofercie, DC350Nano. Zaskakuje ona swoją mocą, szybkością i elastycznością, a wszystko to w maszynie o malutkiej powierzchni. Szersza wersja kompaktowego urządzenia GM do foliowania na gorąco, nowy model HF350, zademonstruje niedrogi i prosty sposób dodawania efektów wytłaczania i foliowania. Można ją skonfigurować jako niezależną jednostkę uszlachetniającą lub podłączyć do maszyny cyfrowej albo kompaktowego finiszera etykiet DCMini, który również zostanie zaprezentowany na targach.

Odwiedzający targi mogą też zapoznać się z: przewijarką inspekcyjną SR550, która oferuje szybkie cięcie wzdłuż do 300 m/min i 100 proc. kontrolę jakości; przewijarką inspekcyjną z kamerą LR250+, którą można skonfigurować do potrzeb etykiet farmaceutycznych, a nawet przekształcić w cyfrową maszynę mini-inkjet; ekonomiczną przewijarką inspekcyjną LR250, która jest dostępna jako pionowy model stołowy; półautomatyczną krajarką gilz CC160S oraz szybkobieżną krajarką CS350. Ponadto zespół GM będzie rozdawał próbki etykiet wyposażonych w technologię RFID, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się z możliwościami nowych linii GM RFID z pierwszej ręki.

Nie ulega wątpliwości, że targi Labelexpo są kluczowym wydarzeniem dla tej branży i zawsze poświęcamy im dużo czasu, pieniędzy i wysiłku - podsumowuje Uffe. - GM chodzi przede wszystkim o możliwość porozmawiania z ludźmi i pokazania im osobiście, w jaki sposób nasze linie wykańczające o wysokim poziomie automatyzacji i łączności mogą realnie wpłynąć na ich działalność. Chociaż nasze techniczne wideo-rozmowy są świetnym sposobem na zademonstrowanie naszych fantastycznych maszyn, nigdy nie zastąpią one bezpośredniego i osobistego doświadczenia, jakim jest odwiedzenie naszego stoiska na Labelexpo i zobaczenie ich na żywo.

Z naszej strony podczas całych targów na stoisku GM obecna jest reprezentacja Digiprint – Filip Fortuniak, który prowadzi sprzedaż tych rozwiązań, będzie do dyspozycji odwiedzających targi i będzie miał możliwość zademonstrowania oferty GM na żywo  – dodaje Krzysztof Książek.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Digiprint