touchpoint sustainability
28 Nov 2023 07:30

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Od 28 maja do 7 czerwca 2024 r. branża poligraficzna skupi się na zrównoważonym rozwoju: niemieckie stowarzyszenie przemysłowe VDMA Printing and Paper Technology i drupa wspólnie zapraszają do dyskusji na temat przyszłości. Na powierzchni wystawienniczej 400 m2 touchpoint zaprezentuje wiele przykładów praktyk i innowacyjnych rozwiązań ważnych interesariuszy w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości branży.

touchpoint sustainability to forum targów drupa, na którym branża poligraficzna i papiernicza zajmie się rolą w zrównoważonej transformacji i które będzie oferować przegląd obecnego stanu branży oraz jej średnio- i długoterminowego rozwoju. Technologie z zakresu inżynierii mechanicznej i systemowej są szczególnie ważne, przede wszystkim w odniesieniu do jakości, bezpieczeństwa procesu podczas produkcji i zrównoważonego rozwoju. Cyfryzacja i sztuczna inteligencja odgrywają kluczową rolę, aby przyspieszyć proces transformacji w branży poligraficznej i papierniczej. touchpoint sustainability odnosi się do kwestii: producenci, firmy branżowe, marki i użytkownicy wspólnie pokazują, w jaki sposób zmiana może stać się rzeczywistością. W celu zmapowania przekroju branży lista uwzględnionych firm waha się od „wagi ciężkiej”, takiej jak Koenig & Bauer, Heidelberger Druckmaschinen AG, Müller Martini lub Voith, aż po wysoce wyspecjalizowane start-upy.

Przyszłe perspektywy zielonej transformacji

Jak obniżyć zużycie energii i zasobów podczas produkcji? W jaki sposób można ograniczyć do minimum zużycie materiałów i farb drukarskich, w jaki sposób można poddawać recyklingowi wszelkiego rodzaju farby drukarskie i w jaki sposób można wykonać wykończenie w sposób przyjazny dla środowiska? Pytania takie jak te będą omawiane w ramach touchpoint sustainability i prezentowane w łatwy do zrozumienia sposób. Wzrost wydajności, rozwiązania cyfrowe, neutralność klimatyczna i gospodarka o obiegu zamkniętym to tylko niektóre z rozwiązań, jakie znajdą się w centrum uwagi. (…)

Jako specjalistyczne forum panelowe, touchpoint sustainability nie będzie klasycznym stoiskiem targowym. W przeciwieństwie do nich będzie oferować ogólnobranżowy przegląd status quo, wyzwań i możliwości związanych z nadrzędnym globalnym trendem zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu będzie to jednocześnie salon wystawowy i platforma dialogu. drupa to wiodące na świecie targi naszej branży. Jako platforma wymiany pomysłów, dyskusji i transferu wiedzy jest to miejsce, w którym można dowiedzieć się, w jaki sposób megatrendy, takie jak zrównoważony rozwój, cyfryzacja i innowacje technologiczne, wpłyną na przyszłość branży poligraficznej i papierniczej. Fora przekrojowe, takie jak touchpoint sustainability, są centralnymi punktami kontaktowymi. Ponieważ zrównoważony rozwój można osiągnąć najlepiej, jeśli wszyscy razem pracujemy nad niezbędnymi innowacjami - mówi dr Andreas Pleßke, przewodniczący komitetu drupa i dyrektor generalny Koenig & Bauer, w odniesieniu do znaczenia targów drupa i touchpoint sustainability.

Interaktywna platforma wymiany

Oprócz zróżnicowanej wystawy całej branży poligraficznej i papierniczej, odwiedzający touchpoint będą mogli spodziewać się kompleksowego programu tematycznego. Szczególnie interesujące dla branży i podlegające systematycznemu rejestrowaniu będą szczere opinie odwiedzających na temat stanu rozwiązań w łańcuchu wartości w 2024 r. oraz ich perspektywy na 2028 r. Ponadto gracze z innych branż mają otrzymać platformę do zacieśniania współpracy, wymiany pomysłów i nawiązywania partnerstw.

Wspólna wystawa wielu przedstawicieli branży sprawia, że touchpoint będzie centralnym punktem kontaktowym dla wszystkich zainteresowanych informacjami lub dyskusją na temat zrównoważonego rozwoju na targach drupa. Jednocześnie touchpoint oferuje młodym talentom, które poszukują pracodawców chcących kształtować przyszłość, unikalny wgląd w tę niezwykle istotną i ekscytującą branżę.

Z niecierpliwością czekam na zaprezentowanie tego ważnego tematu w tym niezwykłym wymiarze w punkcie styczności ze zrównoważonym rozwojem dla całej branży poligraficznej i papierniczej. VDMA i jej członkowie są bardzo świadomi związanych z tym wyzwań, dlatego chcemy pokazać, jak wiele wysiłku już podjęto, aby osiągnąć możliwe rozwiązania, ale także pokazać, co jeszcze przed nami. Koncepcja, aby studenci byli partnerami do rozmów i dyskusji na całym stoisku, ma na celu przyciągnięcie szczególnie młodych ludzi i wzbudzenie w nich zainteresowania naszą branżą - mówi Thomas Schiemann, członek zarządu VDMA Printing and Paper Technology, który jest odpowiedzialny przed VDMA za projekt touchpoint sustainability.

Opracowano na podstawie informacji organizatora targów drupa