Podczas targów Epson prezentuje przemysłową maszynę
5 Jun 2024 13:11

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na targach drupa w Düsseldorfie Epson prezentuje swoją najnowszą maszynę drukującą etykiety. ColorWorks C8000e, przeznaczona do drukowania kolorowych etykiet na żądanie, zdaniem producenta zapewnia szybkość i wysoką jakość przy równoczesnym ograniczeniu kosztów i ilości odpadów w porównaniu z tradycyjną, analogową produkcją etykiet.

Oferująca szereg zaawansowanych funkcji, nowe urządzenie, jak przekazuje firma, bazuje na sukcesie swojej poprzedniczki, modelu ColorWorks C7500, i jest zaprojektowana tak, aby sprostać oczekiwaniom produkcji etykiet w sektorach od spożywczego, napojów, chemicznego i opieki zdrowotnej, po ogrodnictwo, farmację, magazynowanie i logistykę.

ColorWorks C8000e wykorzystuje technologię głowicy drukującej PrecisionCore firmy Epson, która pozwala drukować szczegółowe etykiety o powtarzalnie wysokiej jakości. Rozdzielczość 1200 x 600 dpi umożliwia odwzorowanie kodów kreskowych i małej czcionki, zaś prędkość drukowania 300 mm/s minimalizuje czas realizacji zadań na żądanie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć dokładność i powtarzalną jakość wydruków, maszyna Epson C8000e korzysta z autorskiej technologii weryfikacji dysz (Nozzle Verification Technology, NVT), która zapobiega błędom wydruku i dopasowuje kolor spotowy oraz profilowanie ICC, ułatwiając precyzyjne zarządzanie kolorami, przekazuje producent.

C8000e obsługuje wiele rodzajów podłoża, w tym papier matowy i błyszczący, folię i materiały syntetyczne. Może drukować etykiety o szerokości od 1 do 4 cali (2,54 - 10,16 cm), a regulowany stół (do 0,6 mm) pozwala na używanie grubszych podłoży, np. do drukowania metek z cenami lub etykiet do kwiatów. Według producenta, brak strat jakości przy korzystaniu z podłoży z certyfikatem BS 5609 sprawia, że ta maszyna nadaje się również do produkowania etykiet w trudnych i wymagających warunkach, np. w kontakcie ze słoną wodą lub chemikaliami.

Urządzenie Epson ColorWorks C8000e ma zapewnić niski całkowity koszt posiadania (TCO), optymalną wydajność i zmniejszenie wpływu na środowisko. Zastosowanie woreczków z atramentem o dużej pojemności pozwoliło ograniczyć zawartość plastiku aż o 75 proc. w porównaniu z kartridżami i zapewnić o 1,65 raza większą objętość w porównaniu z jego poprzednikiem. Wyprodukowano go przy użyciu o 2,6 kg mniej części metalowych niż w modelu C7500.

Model C8000e ma swobodę podłączenia, w tym z użyciem USB 3.0, Ethernetu o wysokiej prędkości, Wi-Fi (opcjonalnie) i portu we/wy, dzięki czemu łatwo integruje się z infrastrukturą bez modyfikowania istniejących systemów oprogramowania. Ponadto obsługa języków ZPL i ESC/Label zapewnia prostą integrację ze starszymi systemami. Jak przekazuje producent, dzięki wykorzystaniu sterowników ABAP do bezpośredniego druku ERP, integracja z systemem SAP jest również prosta. Zdaniem Epson, firmy szukające optymalizacji procesów i ogólnej wydajności docenią model C8000e za możliwość druku etykiet na żądanie i ich proste przechowywanie w chmurze, np. w Loftware, jednym z najwszechstronniejszych rozwiązań do zarządzania etykietami i pracami artystycznymi, lub NiceLabel Cloud, skalowalnej platformie dla przedsiębiorstw każdej wielkości.

Maszyna C8000e ma o 35 proc. mniejszy ślad węglowy w porównaniu z C7500 i zajmuje mniej miejsca, co sprawdza się w pracy w dużo mniejszych przestrzeniach. W modelu ColorWorks C8000e wszystkie operacje, takie jak ładowanie papieru, wymiana tuszu i drukowanie, wykonuje się z jednej strony, co bardzo ułatwia pracę i obsługę maszyny, przekazuje producent. Oprócz tego bardzo pojemne woreczki z atramentem pozwalają drukować dłużej bez przerw. Urządzenie jest objęta gwarancją Epson i programem CoverPlus, dostępnym dla wszystkich klientów drukujących duże wolumeny.

Nowa, mniejsza drukarka ColorWorks C8000e firmy Epson oferuje szybkie drukowanie kolorowych etykiet w wysokiej jakości na żądanie cenione na dynamicznie rosnącym rynku etykiet przemysłowych – mówi Grzegorz Moch z Epson Polska. W latach 2019-2023 popyt na maszyny ColorWorks firmy Epson znacznie wzrósł. Ten trend potwierdza, że nasza technologia oferuje nie tylko opłacalność i jakość, ale pozwala też znacznie zmniejszyć ilość odpadów oraz niekorzystny wpływ na środowisko mniej wydajnych, analogowych procesów masowej produkcji etykiet. Przyszłością przemysłowej produkcji kolorowych etykiet jest naturalnie druk na żądanie, a dzięki poszerzeniu oferty ColorWorks Epson oferuje technologię, która jest najlepsza w swojej klasie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson