Van Genechten Packaging przejmuje firmę DOT2DOT SA
18 Jul 2024 07:50

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Van Genechten Packaging (VGP) ogłosiła przejęcie 100 proc. udziałów polskiej Grupy DOT2DOT, która prowadzi działalność w dwóch lokalizacjach w Polsce: w Gdańsku i w Warszawie. Grupa o łącznym rocznym obrocie przekraczającym 50 milionów euro rocznie specjalizuje się w opakowaniach premium dla sektorów kosmetycznego, cukierniczego, higieny osobistej i zdrowotnej oraz alkoholi premium. Zdaniem VGP szeroka baza klientów, zaawansowane możliwości projektowania opakowań oraz solidny potencjał produkcyjny czyni z DOT2DOT idealnego partnera w jej strategii rozwoju. Transakcja podlega zwyczajowym zatwierdzeniom antymonopolowym.

(od lewej do prawej): Steven De Jonghe, radca prawny, Van Genechten Packaging; Frank Ohle, dyrektor generalny, Van Genechten Packaging; Edgar Kolesnik, partner, Abris Capital Partners; Bartosz Owedyk, wspólnik ds. inwestycji, Abris Capital Partners.

Edgar Kolesnik, partner w Abris Capital Partners, komentuje: Wspólnie z niezwykle oddanym i zdeterminowanym zarządem oraz szerszym zespołem wyższego szczebla z powodzeniem zakończyliśmy transformację DOT2DOT z trzech biznesów prowadzonych przez założycieli w zintegrowaną firmę z dobrze zdywersyfikowaną sprzedażą, dwoma nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi, silną kulturą i ujednoliconymi standardami technologicznymi. Cieszymy się, że firma jest w fantastycznej formie, aby przejść do następnej fazy swojego rozwoju z Van Genechten.
Frank Ohle, dyrektor generalny Van Genechten Packaging Group, dodaje: Oprócz dzielenia tego samego DNA, wykorzystujemy nasze możliwości w kilku strategicznych segmentach rynku. Dzięki temu przejęciu nie tylko wzmacniamy naszą pozycję na europejskim rynku opakowań premium, ale także znacznie poszerzamy naszą międzynarodową bazę klientów. Z niecierpliwością czekamy na udaną współpracę i ekscytujące możliwości, które się przed nami otwierają.

O DOT2DOT SA

Grupa DOT2DOT SA w swoim obecnym kształcie powstała w wyniku połączenia w 2017 r. trzech wiodących polskich firm z branży opakowaniowej: Graf-Pozu, założonej w 1987 roku z siedzibą w Batorowie; Druk Markuszewscy z siedzibą w Gdańsku; oraz Drukpol założonej w 1989 roku z siedzibą w Sulejówku. DOT2DOT był własnością spółki zależnej funduszu zarządzanego przez Abris Capital Partners. Obecnie posiada dwie lokalizacje w Gdańsku i Warszawie; dzięki działalności zgodnej z normami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 i BRCGS Packaging zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa produkcji. Dodatkowo w obu lokalizacjach produkuje opakowania zgodne ze standardami FSC i PEFC.

O Van Genechten Packaging (VGP)
Jeden z ostatnich prawdziwie niezależnych europejskich specjalistów w dziedzinie opakowań. Obecny w 9 krajach, z siedzibą główną w Turnhout w Belgii i 12 zakładami produkującymi pudełka składane, zakładem wytłaczania i centrum projektowania i produkcji sztywnych pudełek. VGP generuje roczny przychód w wysokości około 450 milionów euro. Jako wiodący dostawca opakowań na europejski rynek FMCG, firma kontynuuje rozwój w zakresie zadrukowanych kartonów składanych, kaszerowanej tektury falistej z nadrukiem offsetowym, displejów POS i szerokiej gamy innych rozwiązań opakowaniowych.

Przejęcie DOT2DOT SA przez Van Genechten Packaging jest kolejnym przykładem zmian własnościowych zachodzących na rynku producentów opakowań, w których uczestniczy polska firma. Zaledwie półtora miesiąca temu informowaliśmy o pomyślnym zakończeniu procesu akwizycji spółki HADEPOL FLEXO z Rypina z międzynarodowym koncernem Coveris – producentem giętkich opakowań papierowych i plastikowych, właścicielem 30 zakładów zatrudniających ponad 4000 pracowników (więcej szczegółów TUTAJ). Fuzje i przejęcia są popularnym sposobem zwiększania bazy klientów i zasięgu geograficznego w branży opakowań, której całkowita zależność od rynków końcowych zmusza graczy do rozszerzenia swoich możliwości i utrzymania konkurencyjności poprzez przejęcie lub symbiozę (przykładem może być ostatnie połączenie Smurfit Kappa i WestRock).

Opracowano na podstawie informacji Van Genechten Packaging