Sezon na produkcję kalendarzy papierowych w pełni się rozpoczął i to mimo wzrostu popularności kalendarzy cyfrowych. Za blogiem drupa podsuwamy pomysły na kreatywne projekty, które spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale również wizualną.
Zaszyfrowany kalendarz
Ten projekt był odpowiedzią na konkurs, w którym poproszono studentów o zaprojektowanie kalendarza promującego asortyment papieru Fedrigoni. Musiał być funkcjonalny i podtrzymywać zainteresowanie użytkowników przez cały rok. Projekt autorstwa Stuarta Greera opiera się na systemie, w którym każda karta zawiera tajemnicze prostokąty, ujawniające datę po umieszczeniu w matrycy kwadratów na powierzchni sześciennego pojemnika. Każdego dnia użytkownik może wyciągnąć datę, która właśnie minęła, przesunąć ją do tyłu i wyświetlić następną datę. Jeśli określona data jest ważna, np. Boże Narodzenie lub Halloween, jest ona wyświetlana z tyłu.
Codzienne dopasowania
Ideą tego kalendarza autorstwa Yurko Gutsulyaka było uczynienie każdej daty wydarzeniem. Oprócz tego ważne było włączenie idei „energii”, ponieważ jest ona częścią nazwy i logo firmy. Każda strona to miesiąc składający się z prawdziwych zapałek, które można zapalić.
Prezent na każdy miesiąc
Ten kalendarz autorstwa Verlag Hermann Schmidt nie tylko wprowadza kolor na ścianę w postaci wielkoformatowych plakatów z wzorami. Pomiędzy każdym z motywów znajduje się również arkusz papieru do pakowania z tym samym wzorem, dzięki czemu można go oderwać bez wyrzutów sumienia i podzielić się nim z przyjaciółmi.
Rozplątywanie czasu
Chwytaj każdy dzień, bo mija szybciej, niż myślisz. Takie jest przesłanie tego kreatywnego kalendarza autorstwa Patricka Freya, wykonanego z długiego paska dzianiny bawełnianej. Pociągnięcie za sznurek na dole rozplątuje tkaninę i sprawia, że bieżąca data znika.
Pęknięcie bańki
Czy istnieje prostsza zabawa niż przebijanie folii bąbelkowej? Dzięki temu kalendarzowi możesz to robić codziennie, nawet jeśli nie otrzymałeś żadnej paczki. W ten sposób możesz haptycznie doświadczyć początku nowego dnia.
Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na blogu drupa.com