Lecta kontynuuje działania w kierunku dekarbonizacji
15 Nov 2024 11:14

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zgodnie ze swoją strategią ESG i metodologią Science Based Targets initiative (SBTi), Lecta oblicza swój operacyjny ślad węglowy (OCF) i ślad węglowy produktu (PCF), zapewniając kompleksową analizę emisji gazów cieplarnianych (GHG) wynikających z jej działalności. Od 2021 r. Lecta co roku redukuje emisje w odniesieniu do obu celów. Ten wysiłek umożliwił jej z kolei zobowiązanie się do realizacji ambitnych celów w zakresie redukcji emisji CO2 w całej grupie.

Lecta ustaliła 45-procentowy spadek emisji w zakresie 1 i 2 oraz 35-procentową redukcję emisji w zakresie 3 do 2030 r. w porównaniu z poziomem bazowym z 2021 r.

Aby wzmocnić swoje zaangażowanie w dekarbonizację, Lecta przedstawiła cele redukcyjne SBTi zatwierdzone we wrześniu 2024 r.

W 2023 r. Lecta wdrożyła szereg kluczowych inicjatyw i inwestycji, z których wiele koncentrowało się na efektywności energetycznej. Przyczyniły się one do postępu w realizacji celów firmy w zakresie redukcji emisji.

Duża inwestycja w refuse-derived fuel (RDF) dla fabryki Condat we Francji jest najnowszym przykładem projektów Lecta mających na celu zmniejszenie emisji CO2 i zachęcanie do korzystania z bardziej zrównoważonych alternatyw energetycznych.

Więcej informacji na temat redukcji emisji gazów cieplarnianych przez firmę Lecta można znaleźć w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2023.

Opracowano na podstawie informacji firmy Lecta