25 lat minęło jak jeden dzień…
23 Mar 2018 13:56

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W tym roku mija 25 lat współpracy między firmami PC Print i Leonhard Kurz. Firma Leonhard Kurz to dobrze znany światowy lider w dziedzinie produkcji folii do tłoczenia na gorąco oraz transferu na zimno. Folie firmy Kurz wykorzystywane są do uszlachetniania powierzchni praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu. Firma PC Print jest wyłącznym partnerem firmy Kurz w Polsce oraz w wybranych krajach ościennych. Ćwierć wieku współpracy, jak każdy jubileusz, to okres podsumowań dotychczasowych działań i osiągnięć oraz bardzo dobry moment na wyznaczenie kolejnych długoterminowych celów.

Na początku lat 80. XX wieku w Polsce technologia tłoczenia folią na gorąco nie była powszechnie znana. Drukarnie, które miały możliwość tłoczenia folią, na ogół sprowadzały tę folię do Polski w drodze importu indywidualnego.

W tym okresie firma PC Print specjalizowała się w usługowym „złoceniu” opakowań kosmetycznych, których odbiorcami były między innymi firmy: Eris, Soraya oraz Bell. Był to początek działalności firmy, a folię do hot stampingu kupowało się w Peweksie, w którym oprócz jeansów i „zachodnich” dóbr można było również zakupić folię firmy Kurz. Już w tym okresie, poza świadczeniem wysokiej jakości usług przez wyspecjalizowany zespół ludzi oraz dostarczaniem partnerom biznesowym najwyższej jakości produktów, jednym z kluczowych elementów prowadzenia przez PC Print działalności był wprowadzany i systematycznie egzekwowany system obejmujący procedury kontroli jakości.

WSZYSTKO Z JEDNEJ RĘKI

Po kilku latach zdobywania przez PC Print wiedzy z zakresu technologii uszlachetniania powierzchni zawiązana została ścisła współpraca pomiędzy firmami PC Print i Leonhard Kurz. Tym samym firma PC Print stała się wyłącznym partnerem firmy Kurz w Polsce oferując pełne portfolio produktowe tej firmy.

Obecnie PC Print oferuje wszystkie produkty znajdujące się w ofercie firmy Kurz, jak również spółek córek, w tym takich firm jak: hinderer + mühlich GmbH & Co. KG (matryce oraz oprzyrządowanie do hot stampingu), BAIER GmbH + Co KG (maszyny do hot stampingu), OVD Kinegram (zabezpieczenia dokumentów wagi państwowej), Poly IC (panele dotykowe oraz drukowana elektronika).

PC Print jest na rynku jedyną firmą dostarczającą pełne portfolio rozwiązań związanych z uszlachetnianiem powierzchni. Realizując strategię „Wszystko z Jednej Ręki” oferuje partnerom biznesowym pełen pakiet technologii oraz wspólne wypracowanie i wdrożenie unikalnych rozwiązań z dowolnego zakresu dekoracji podłoży z dziedzin: technologii tłoczenia na gorąco, transferu folii na zimno, a także złocenia na szkle, zdobienia przy wtrysku i wielu innych.

AKADEMIA PC PRINT

Bycie liderem zobowiązuje, dlatego od samego początku firma PC Print postawiła na rozwój organiczny. Firma zatrudniająca początkowo kilka osób z biegiem lat stała się na rynku wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu dekoracji powierzchni, którego działalność oparta jest nie tylko na dostarczaniu wysokiej jakości produktu, ale również oferowaniu szeroko pojętego doradztwa.

Filozofią PC Print jest wspieranie firm poprzez doradztwo techniczne, produktowe, handlowe w celu doboru odpowiedniej technologii, w tym narzędzi i materiałów, dla uzyskania niepowtarzalnego i unikalnego efektu dekoracji. Partnerzy biznesowi doceniają to wsparcie, które na przestrzeni lat będąc nieodłącznym elementem oferty PC Print stało się wizytówką firmy.

Jednym z filarów realizacji strategii PC Print poprzez doradztwo jest powołana Akademia PC Print. To inicjatywa obejmująca wsparcie firm z zakresu dekoracji powierzchni przy wykorzystaniu technologii tłoczenia na gorąco, transferu folii na zimno oraz nowych technologii. Akademia PC Print adresowana jest przede wszystkim do producentów opakowań, w tym wszystkich drukarń, przetwórców tworzyw sztucznych oraz właścicieli i projektantów marek. Akademia to również szkolenia i praktyki dla uczniów i studentów oraz wszystkich tych, którzy pragną pogłębić wiedzę z zakresu hot i cold stampingu, a także innych technologii znajdujących się w ofercie PC Print.

Akademia PC Print obejmuje cztery podstawowe moduły: szkolenia zespołowe oraz indywidualne dostosowane do potrzeb Klienta, doradztwo i konsultacje przy projektach zarówno tych biegnących, planowanych oraz będących na etapie wdrożenia oraz wsparcie techniczne i serwis przy maszynie. W ramach Akademii eksperci z PC Print biorą też czynny udział w konferencjach i seminariach.

W tym roku podczas targów Packaging Innovations 2018, odbywających się w dniach 17-18 kwietnia w Warszawie, firma PC Print będzie obecna na dwóch stoiskach B18 oraz E10a. W trakcie targów eksperci PC Print będą uczestniczyć jako prelegenci w szeregu konferencji towarzyszących, w tym w wydarzeniach: Label Innovations oraz Packaging Revolution. PC Print jest partnerem obu wydarzeń.

ROZWÓJ POPRZEZ INNOWACJE

Od początku istnienia firma PC Print stawiała na innowacje. Partnerstwo z firmą Leonhard Kurz pozwala realizować tę strategię.

Jedną z innowacji, z którą będzie można się zapoznać na stoisku PC Print podczas targów Packaging Innovations 2018 w Warszawie, jest oprogramowanie FOILCONNECT®. Oprogramowanie to umożliwia w pełni efektywną kalkulację ilości używanej do produkcji folii do hot stampingu w układzie arkuszowym. FOILCONNECT® to szybka, bezpieczna i łatwa w obsłudze aplikacja pozwalająca obliczyć optymalną ilość folii niezbędną do wykonania danego zlecenia. To rewolucyjne oprogramowanie umożliwia optymalizację procesu przygotowania produkcji, co związane jest bezpośrednio z efektywnością samego procesu produkcyjnego.

Kolejną innowacją odpowiadającą na zapotrzebowanie dynamicznie rozwijającego się rynku druków cyfrowych jest urządzenie DM LINER® UV INK, umożliwiające transfer folii do uszlachetniania o nazwie DIGITAL METAL® na podłoża papierowe i z tworzyw sztucznych. Elementy projektu, które mają być uszlachetnione, najpierw drukowane są atramentem UV, następnie uszlachetniane w procesie transferu folii oraz utwardzane za pomocą promieniowania UV, przy czym proces transferu folii może odbywać się przed lub po zadruku. Technologia DIGITAL METAL® znajduje zastosowanie przy uszlachetnianiu takich produktów jak: pocztówki, spersonalizowane karty okolicznościowe, broszury, wizytówki, kupony lub bilety, które są wykonywane w drukarniach cyfrowych albo im podzlecane.

To, co wyróżnia ofertę PC Print, to innowacyjne rozwiązanie TRUSTCONCEPT® polegające na połączeniu świata rzeczywistego ze światem wirtualnym. TRUSTCONCEPT® to zintegrowanie produktu TRUSTSEAL® (technologia produkcji folii do zabezpieczeń) z produktem TRUSTCODE® – oprogramowaniem korzystającym z urządzeń mobilnych do ochrony marki i komunikacji marketingowej. Absolutną nowością jest Virtual Reality TRUSTCONCEPT®, czyli urządzenie pozwalające na spacer po wirtualnym świecie TRUSTCONCEPT®. Urządzenie Virtual Reality TRUSTCONCEPT® będzie dostępne na stoisku firmy PC Print podczas targów Packaging Innovations 2018. Z uwagi na duże zainteresowanie pokazami systemu zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji terminów przez adres kontakt@pcprint.pl.

PRZEDE WSZYSTKIM ZGRANY TEAM

Wprowadzając kolejne produkty firmy Leonhard Kurz na polski rynek firma PC Print zaczęła się rozrastać. W tamtym czasie szukanie kompetentnych ludzi do pracy nie było proste, ponieważ 25 lat temu na naszym rynku nie było specjalistów z zakresu uszlachetniania powierzchni przy wykorzystaniu technologii hot i cold stampingu. Wychodząc z założenia, że to ludzie tworzą firmę i decydują o jej sukcesie, firma PC Print od początku swojej działalności przykładała niezwykłą wagę do rozwoju zawodowego pracowników. Wysoki poziom szkoleń oraz praktyk wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych dla kadry PC Print zarówno w Polsce, jak i za granicą daje gwarancję wysokiej jakości oferowanych rozwiązań oraz obsługi Klienta. Poza określoną wiedzą i umiejętnościami zawodowymi niezwykle ważnym czynnikiem decydującym o doborze współpracowników na każdym szczeblu organizacji PC Print jest umiejętność współpracy w grupie. Ten często niedoceniany faktor stanowi jeden z podstawowych warunków decydujących o dołączeniu do zespołu PC Print. Obecnie firmę PC Print tworzy silny i stabilny zespół zgranych i kompetentnych ludzi, świetnie ze sobą współpracujących.

STABILNA JAKOŚĆ

Od dłuższego czasu w wielu branżach obserwowane jest zjawisko przenoszenia przez zachodnie koncerny produkcji do Polski. To zjawisko powoduje, że jakość i standardy dostaw surowców oraz obsługi Klienta muszą być na najwyższym poziomie, spełniając jednocześnie takie same normy, jakie obowiązują w innych krajach. Ta zasada dotyczy również firmy PC PRINT. Dostawy folii oraz serwis firmy Leonhard Kurz bez względu na to, czy jest realizowany w Niemczech, Szwajcarii, USA, Japonii lub w Polsce, muszą być utrzymane na tym samym najwyższym poziomie. PC Print z powodzeniem realizuje tę strategię zapewniając swoim odbiorcom najwyższą oraz stabilną w czasie jakość dostarczanych towarów i usług. Potwierdzają to pozytywne wyniki audytów przeprowadzanych w PC Print na przestrzeni lat przez wiele międzynarodowych koncernów.

ROZWIĄZANIA NA MIARĘ CZASÓW

Oferta PC Print to produkty oraz rozwiązania znajdujące zastosowanie praktycznie w każdej branży gospodarki. 

W przemyśle poligraficznym w technologii uszlachetniania za pomocą gorącego stempla stosowane są w szerokim zakresie nowoczesne folie z serii M. Formuła takich folii jak MTS, ML, MP, MTH, MTU oraz MTC została tak dopracowana, aby uzyskać najwyższą i powtarzalną jakość aplikacji i znacząco skrócić czas narządu. We współczesnym sposobie prowadzenia biznesu, gdzie zlecający pracę oczekuje od drukarni, że czas na przygotowanie pracy oraz samo jej wykonanie zostaną maksymalnie skrócone, powyższy faktor nabiera ogromnego znaczenia. Wysoko przetworzone opakowania i etykiety często mają elementy tłoczone, a następnie zadrukowane zarówno farbami konwencjonalnymi, jak i farbami bądź lakierami UV. W ofercie firmy PC Print znajduje się niepodważalny „lider” z zakresu takiej aplikacji: folia GIO. Folia ta przeznaczona jest do dalszego uszlachetniania przez zadruk przy użyciu zarówno farb konwencjonalnych, jak i farb oraz lakierów UV. Rozmawiając o poligrafii nie można zapominać o dwóch flagowych produktach znajdujących się w ofercie PC Print skierowanych do drukarń uszlachetniających w technologii na zimno. Są to dla druku w układzie rola/rola folie z grupy KPW oraz w układzie arkusz/arkusz folie z grupy KPS.

Rozwiązania PC Print skierowane są również do branż: kosmetycznej, meblarskiej, Auto-Moto, RTV i AGD. Udział w nowych uruchomieniach i zaangażowanie w biegnące projekty dla czołowych marek takich jak: Whirlpool, Samsung, Philips, VW, Fiat, BMW stanowią wkład PC Print w rozwój tych branż w Polsce. Nie bez znaczenia poza wiedzą i doświadczeniem ekspertów PC Print pozostaje oferowany produkt. Folie z grup BRUSHED lub EXTERIOR to produkty posiadające unikalne właściwości często dedykowane konkretnym projektom. Pierwsza grupa to folie z odwzorowaniem tzw. efektu „drapanego aluminium”. Druga grupa to folie charakteryzujące się wysoką odpornością na ścieranie, zarysowania i wpływ warunków zewnętrznych takich jak słońce, deszcz, śnieg. 

Kolejnymi nowościami w ofercie PC Print będącymi odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania rynku są folie dekoracyjne, zintegrowane z drukowanymi elementami elektronicznymi w postaci gotowych do montażu, podświetlanych paneli dotykowych oraz bezdotykowych. PolyTC®, w tym drukowana elektronika, to tylko część oferty firmy PC Print z tego zakresu.

W ofercie PC Print znajduje się dużo więcej rozwiązań oraz produktów do uszlachetniania, zabezpieczania bądź identyfikacji produktu oraz marki. Limit wielkości artykułu nie pozwala na przedstawienie pełnej oferty firmy. Dlatego wszystkich zainteresowanych współpracą lub zgłębieniem wiedzy z zakresu dekoracji i uszlachetniania powierzchni zapraszamy na stronę www.pcprint.pl bądź do bezpośredniego kontaktu.

Wyjątkowa okładka

Na szczególną uwagę zasługuje okładka tego wydania Poligrafiki. Jest to projekt przygotowany specjalnie w związku z jubileuszem 25-lecia współpracy pomiędzy firmami PC Print i Leonhard Kurz. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to projekt, w którym po raz pierwszy od początku wydawania miesięcznika Poligrafika (pismo istnieje od 1947 roku) zostały wykorzystane przez jedną firmę (PC Print) pełne obie (I i IV) okładki wydawnictwa. 

25-lecie współpracy pomiędzy firmami PC Print i Leonhard Kurz to jubileusz szczególnie ważny. Jest to też doskonała okazja do podziękowania wszystkim klientom, firmom, partnerom biznesowym oraz dostawcom za niezwykle owocną współpracę. Dzięki Wam mogliśmy wspólnie tworzyć polski rynek uszlachetniania powierzchni. Cieszymy się, że jesteście z nami! Możemy zapewnić, że dopełnimy wszystkich starań, żeby być uczestnikami tego procesu również w przyszłości.

Zespół PC Print

www.pcprint.pl

error: Kopiowanie zabronione!
cript>