Aluminiowe płyty kompozytowe bezpieczne i przyjazne dla środowiska
27 Feb 2020 13:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Multipanel UK Ltd jest jedynym brytyjskim producentem aluminiowych płyt kompozytowych zaopatrującym rynek w materiały z aluminium, stali oraz PVC, dystrybuowane w ponad 60 krajach. 

Dzięki opracowanym rozwiązaniom produkowane przez firmę płyty posiadają między innymi specjalne powleczenie dedykowane drukowi cyfrowemu, biały materiał rdzenia oraz łatwą do usunięcia folię ochronną niepozostawiającą żadnych śladów na powierzchni płyty. 

Odwiedzający stoisko Multipanel na targach FESPA będą mogli dowiedzieć się więcej o produkowanych przez firmę płytach, w tym o flagowym produkcie Alupanel z aluminium A5005 o grubości 0,3 mm, idealnym do gięcia oraz formowania. Jest on dostępny w szerokiej gamie kolorów, również z wykończeniem szczotkowanym zapewniającym wyjątkowy efekt druku. Zaprezentowane zostaną także płyty A-lite oraz Multishield – wyjątkowo mocny i sztywny kompozyt ze stali galwanizowanej, dostępny w wersji z lakierem pod zadruk lub powłoką Whiteboard – przeznaczoną do malowania markerami sucho-ścieralnymi. 

Ponadto odwiedzający będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat najnowszego produktu w portfolio Multipanel – AlupanelFR. Jest to innowacyjny aluminiowy panel kompozytowy o podwyższonej klasie palności, który dzięki rewolucyjnemu materiałowi rdzenia oferuje szereg dodatkowych korzyści w porównaniu z podobnymi produktami dostępnymi na rynku.

Product manager, Ben Broderick powiedział Poligrafice: Jesteśmy bardzo podekscytowani zaletami, jakie nowy panel oferuje naszym klientom. Przy zachowaniu znakomitej sztywności płyty nowy materiał rdzenia uzyskał doskonałe wyniki w testach zginania, a ta kombinacja wytrzymałości i elastyczności jest świetną wiadomością dla producentów, ponieważ AlupanelFR można bardzo łatwo zrolować, złożyć i uformować. Obrabia się go wyjątkowo łatwo, a ponadto powoduje mniejsze zużycie narzędzi skrawających, oszczędzając przy tym czas i pieniądze! Kolejną ważną zaletą jest jego masa – jest znacznie lżejszy niż inne panele o podwyższonej klasie palności, co zdecydowanie ułatwia transport, obsługę i instalację.

Produkowany zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami, co inne produkty z serii Alupanel, AlupanelFR ma klasyfikację reakcji na ogień B-s1, d0, która, co ważne, została osiągnięta bez użycia toksycznych halogenowych środków zmniejszających palność. Posiada szeroką gamę zastosowań, szczególnie w środowiskach, w których wymagana jest podwyższona klasyfikacja ogniowa, takich jak okładziny i oznakowanie w budynkach użyteczności publicznej: lotniskach, szpitalach i centrach handlowych, a także w budownictwie wystawienniczym i handlowym. 

Poza doskonaleniem portfolio produktów, Multipanel UK zainwestował 3 miliony funtów w budowę własnego centrum recyklingu, zajmującego się odbiorem odpadów LDPE oraz ich przetworzeniem w granulat tworzywa sztucznego, surowiec wykorzystywany do produkcji aluminiowych płyt kompozytowych. Jest to jeden z głównych elementów osiągnięcia zerowych strat z operacyjnego procesu produkcyjnego. Obecnie całość odpadu produkcyjnego poddawana jest recyklingowi. Produkowane tworzywo sztuczne jest topione w niższej temperaturze, a co za tym idzie, wymaga mniej energii do podgrzania oraz uzyskania optymalnej obrabialności. Wynikające z tego tytułu niskie zużycie energii zmniejsza wpływ produkcji na środowisko, zwiększając tym samym ekologiczność produkowanych przez Multipanel płyt.

Podczas targów FESPA zespół Multipanel UK chętnie omówi Państwa potrzeby oraz podpowie, w jaki sposób produkty firmy mogą pomóc osiągnąć znakomite rezultaty w wielu zastosowaniach.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Multipanel

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>