„Ciągłe doskonalenie” Fujifilm
6 Dec 2016 14:56
Kaizen to filozofia postępowania, wywodząca się z japońskiej kultury i praktyki zarządzania; znana jest wielu firmom o poukładanej strategii zarządzania. Ciągłe doskonalenie ma pozwolić piąć się firmie coraz wyżej i dawać zadowolenie klientom, którzy prowadząc własną działalność czują się pewnie mając u boku solidnego partnera.
Kaizen to nie bat wiszący nad pracownikami zmuszający do wydajnej pracy, ale motywacja, aby to, co pracownik robi, łączyło się z pasją i pełnym zaangażowaniem. Sami pracownicy niejednokrotnie są źródłem pomysłów stymulując tym samym rozwój, ponieważ to właśnie oni są na pierwszej linii frontu i mają styczność z produkcją oraz produktem.
Taka filozofia postępowania daje klientom pewność, że produkt opuszczający linię produkcyjną firmy zawsze będzie najwyższej jakości i nie zawiedzie finalnego użytkownika.
Koncern Fujifilm doskonale potrafi zarządzać poprzez filozofię Kaizen. Te elementy zarządzania w naszym kraju staramy się dopiero wdrażać, tam natomiast już dawno filozofia ta funkcjonuje i przynosi doskonałe rezultaty. Taki sposób działania pozwala na kreowanie i wprowadzanie do dzisiejszej rzeczywistości produktów, które nie tylko mają za zadanie pomagać w produkcji, ale również dawać oszczędności i być nieszkodliwymi dla środowiska naturalnego.
Takim rozwiązaniem pochodzącym z firmy Fujifilm, powstałym w oparciu o filozofię Kaizen, stworzonym do generowania ogromnych oszczędności w przygotowalni druku jest wywoływarka FLH-Z ZAC. Poprzez inteligentny system zarządzania chemią pozwala ona na wyprodukowanie nawet do 15 000 m2 płyt na jednej kąpieli bez konieczności wymiany.
ZAC to inteligentny system zarządzania pracą procesu wywoływania: dozując regenerator, wprowadza do obiegu tylko niezbędną ilość chemii wtedy, kiedy staje się ona wymagana. Urządzenie ciągle mierzy konduktywność powstałej mieszanki wywoływacza wzmocnioną o regenerator, monitorując, czy jest wystarczająca do poprawnego przebiegu procesu wywoływania. Ogranicza to w sposób znaczny zużycie świeżej chemii i minimalizuje odpady.
Rozwiązanie to zostało przetestowane na świecie z wieloma płytami różnych dostawców i teraz odnosi triumfy w Polsce przynosząc największe oszczędności z płytą Fujifilm – LH-PLE, ograniczając koszty zużycia wywoływacza nawet o 80 proc. Rekordowe wyniki użytkowników urządzenia dochodzą nawet do 93 proc. oszczędności na chemii. Co najważniejsze, materiały niezbędne do pracy systemu nie są droższe od dotychczas używanych! Użytkownik nie musi korzystać ze specjalnych ekstrawaganckich środków. Na polskim rynku pojawił się wreszcie produkt gwarantujący wysoką jakość, oszczędność, prostotę i ekologię i co najważniejsze, jest on w zasięgu ręki oraz każdego portfela.
Co składa się na rozwiązanie prowadzące do oszczędności?
Na początek przedłużamy żywotność procesu i minimalizujemy postoje na konserwacje i czyszczenie. Praca w takim systemie pozwala na ciągłość produkcji i praktycznie eliminuje ośmiokrotne mycie maszyny, które w warunkach normalnej produkcji musi być realizowane co dwa tygodnie lub co około tysiąc metrów kwadratowych.
Oszczędzamy czas. Dokładne mycie wywoływarki, usuwanie szlamu, odkamienianie grzałek, regulacje docisków wałków i szczotek, mycie wanien to długie godziny. Zakładając jedną zmianę produkcyjną na wykonanie pełnego procesu mycia, biorąc pod uwagę możliwość przetwarzania systemem ZAC nawet 8000 metrów kwadratowych bez wymiany chemii, zyskujemy aż 64 godziny, które możemy poświęcić na produkcję.
Inteligentnie zarządzamy chemią. System dozowania regeneratora wprowadza do obiegu tylko niezbędną ilość wtedy, kiedy staje się ona wymagana. Urządzenie ciągle mierzy konduktywność powstałej mieszanki wywoływacza wzmocnioną o regenerator, monitorując, czy jest wystarczająca do poprawnego przebiegu procesu wywoływania. Ogranicza zużycie świeżej chemii o 75-80 proc. i minimalizuje odpad – oszczędzamy zatem pieniądze na świeżej chemii i na ilości ścieków z procesu oddawanych do utylizacji po wywołaniu określonej liczby płyt.
Zwiększamy produktywność – dzięki odpowiedniej ilości wprowadzonej do procesu świeżej chemii można potraktować, że chemia w najbliższym otoczeniu płyty zachowuje się jak zupełnie nowa i w pełni wydajna, co pozwala na krótszy czas przebywania płyty w zanurzeniu i przebieg procesu z większą prędkością – krótko mówiąc, zwiększamy wydajność ilościową produkcji.
Dopełnieniem idealnej wizji działania systemu ZAC jest oczywiście odpowiedni surowiec – w tym przypadku płyta offsetowa. W tej dziedzinie firma Fujifilm także nie ma sobie równych dedykując użytkownikom szeroką gamę materiałów z płytą LH-PLE na czele jako najbardziej oszczędną i najwytrzymalszą.
Więcej o materiałach Fujifilm dowiecie się Państwo odwiedzając stronę internetową www.fujifilm.pl lub kontaktując się z przedstawicielem handlowym.
Artykuł sponsorowany