W numerze lutowym poprosiliśmy Państwa o nadsyłanie targowych zapowiedzi. Odzew przerósł nasze oczekiwania, w związku z czym poniżej publikujemy zaledwie skróty otrzymanych informacji.
Agfa Graphics
Agfa pokaże dwa systemy CtP pracujące w technologii termicznej: półformatową naświetlarkę :Acento II oraz model :Avalon LF. Od ubiegłego roku system :Avalon dostępny jest także z laserem fioletowym.
Na stoisku Agfa Graphics znajdzie się też specjalna gablota prezentująca głowicę naświetlającą, wykorzystującą technologię naświetlania GLV II (Grating Light Valve), stworzoną przez firmę Silicon Light Machines i stosowaną w systemach CtP oferowanych przez Agfa Graphics. Zaprezentowane zostaną także systemy z rodziny :SherpaProof, przeznaczone do wykonywania cyfrowych odbitek próbnych. W części ekspozycji związanej z materiałami eksploatacyjnymi firma będzie promować bezodczynnikowe płyty :Azura i niewymagające wywoływania płyty :Amigo. Te drugie będą produkowane na stoisku Agfy „na żywo” przy użyciu naświetlarki :Acento II i wywoływarki, w której – zamiast tradycyjnej chemii – zostanie zastosowany specjalny roztwór wymywająco-gumujący :Amigo Clean-Out Solution, pozwalający na wyczyszczenie nienaświetlonych obrazów niedrukujących. Agfa będzie też promować płyty termiczne z rodziny :Energy. Duży akcent tegorocznej ekspozycji zostanie położony na ofertę firmy związaną z oprogramowaniem. Na serwerach i stacjach roboczych znajdujących się na stoisku zostaną zainstalowane ostatnie wersje systemu workflow :ApogeeX 3.5 i przeznaczonego dla środowisk gazetowych systemu :Arkitex. Na osobnym stanowisku będą prezentowane możliwości portalu sieciowego :Delano.
Akon
Akon, firma od lat specjalizująca się w promowaniu nowoczesnych systemów wspomagających procesy prepress, zaprezentuje na targach Poligrafia w Poznaniu kilka nowych produktów. Ciekawe i innowacyjne narzędzie stworzone przez francuską firmę AlwanColor to program CMYK Optimizer, służący do optymalizacji wyciągów przed wydrukiem. Konwersja kolorów wykonywana za pomocą tego programu ma za zadanie polepszenie jakości i stabilizacji druku, przez co można uniknąć kłopotów związanych ze zbyt dużym procentowym pokryciem powierzchni farbą. Kolejną targową nowinką będą najnowsze RIPy firmy Xitron oraz RasterBlaster, który łączy stosowane obecnie systemy workflow z wieloma popularnymi urządzeniami wyjściowymi CtF i CtP. Program akceptuje zrastrowane jednobitowe pliki TIFF z dowolnego źródła i konwertuje je na specyficzny dla danego urządzenia format rastrowy potrzebny do naświetlania. RIPy Xitron obsługują najnowsze definicje PDF i sterują ponad 150 różnymi urządzeniami wyjściowymi wiodących producentów naświetlarek CtF, CtP, będąc alternatywą dla starych i mało wydajnych programów RIP. Pozwala to na unowocześnienie i używanie z powodzeniem starszych naświetlarek bez konieczności wymiany całych drogich systemów. Specjalistyczne rozwiązanie Ink Zone i DI-Plot firmy Digital Information pozwala na automatyczne sterowanie strefami farbowymi maszyn drukujących na podstawie danych z plików CIP3/CIP4 lub innych plików generowanych z programów RIP. Skalibrowany system umożliwia duże oszczędności materiałów i czasu oraz utrzymanie wysokiej jakości produkcji. W czasie targów zaprezentowana będzie również najnowsza wersja programu PitStop Professional firmy Enfocus, służącego do pełnej kontroli i edycji plików PDF. Nowa wersja dostosowana jest już do obsługi formatu plików z Adobe Acrobat 8.0. Akon pokaże także system soft-proofingu FirstProof firmy Hamillroad Software, pozwalający na zdalne oglądanie, ocenę i akceptowanie na monitorze prac przetworzonych przez RIP, które są gotowe do naświetlenia na filmie lub na płycie CtP.
Alma Trend
Na tegorocznych targach Euro-Reklama OutdoorExpo firma Alma Trend pokaże wiele nowości ze swojej oferty.
Będą to m.in.: hybrydowa drukarka Solara UV2 z możliwością drukowania na twardych i miękkich podłożach, nowy ploter grawerujący Step Four oraz uniwersalny ploter stołowy Aristo z systemem identyfikacji położenia obrazu.
Zostaną zaprezentowane również nowe materiały znanych firm z branży druku wielkoformatowego: Intelicoat, Mactac, Folex, X-film oraz marki własnej aem-jet. Będzie można także zapoznać się z technologią produkcji tuszy Color+ firmy Sericol Fujifilm, gwarantujących według informacji producenta wydajność o 20-30% większą w porównaniu z tuszami oferowanymi obecnie na rynku, oraz poznać sztukę wykańczania prac laminatorem firmy GBC.
Oprócz wymienionych produktów będzie można zobaczyć również wiele innych maszyn i materiałów.
Digiprint
Firma Digiprint już po raz czwarty będzie uczestnikiem poznańskich targów Poligrafia. Zaprezentuje nowoczesne rozwiązania z zakresu druku cyfrowego, fleksografii i wielkiego formatu. Na 200-metrowym stoisku będzie można obejrzeć maszyny takich producentów jak: HP, Mimaki, Xante, DuPont, Kongsberg i Esko. Po raz pierwszy w Polsce będzie prezentowana cyfrowa maszyny HP Indigo ws 4500 przeznaczona do drukowania etykiet samoprzylepnych na folii i papierze. Innowacyjna technologia Indigo pozwala na wykonanie personalizowanych druków zawierających zmienne informacje z jakością do 230 lpi. Na stoisku będzie można także obejrzeć całą serię drukarek HP Designjet. Seria składa się z modeli 9000s, 10000s i najnowszej drukarki 8000s. Są to plotery wielkoformatowe przeznaczone do druku solwentowego. Na ekspozycji znajdą się także HP Scitex XL – wielkoformatowe urządzenie drukujące oraz ploter wielkoformatowy firmy Mimaki. Urządzenia będą działały na oprogramowaniu Caldera Rip +, które jest uniwersalnym rozwiązaniem dla wielkiego formatu. Będzie można także zobaczyć jedną z fleksograficznych naświetlarek CDI firmy Esko oraz stół wykrawający Kongsberg i-XL 44 i drukarkę Xante Illumina. Na osobnym stanowisku będzie prezentowane oprogramowanie firmy Esko, przeznaczone dla branży opakowaniowej. Zostaną zainstalowane najnowsze wersje oprogramowania. Będzie można obejrzeć pracę oprogramowania takiego jak: Backstage – integrujący system dla prepressu, PackEdge – dedykowany dla prepressu i etykiet, Plato – narzędzie służące do drukowania gotowych layoutów, DeskPack – kompletny zestaw narzędzi do produkcji opakowań, a także inne oprogramowanie.
Fujifilm Sericol
Firma Fujifilm Sericol, znana od wielu lat na polskim rynku jako dostawca farb sitodrukowych i produktów chemicznych używanych w sitodruku, tym razem zaprezentuje się jako dostawca produktów dla rynku cyfrowego. Zostanie pokazana hybrydowa, cyfrowa drukarka Gerber Solara UV2. Będzie ona prezentowała swoje możliwości drukowania na elastycznych i twardych podłożach o szerokości do 1524 mm przez cały czas trwania targów.
Prócz maszyny i serii 6 kolorów farb UV, stworzonych do uzyskiwania na tej drukarce wydruków o dużej przestrzeni barwnej, firma Sericol przedstawi ofertę tuszy solwentowych do wielkoformatowych drukarek. Seria tuszy Color+ przeznaczona jest do takich drukarek jak: Vutek, Scitex, Nur, Gandinnovations JETi, TeckWin, Roland, Mimaki. Tusze te oparte są na unikatowej technologii rozdrobnienia cząsteczek – Micro-V, a dodatkowo charakteryzują się dużą wydajnością i trwałością kolorów w warunkach zewnętrznych. Fujifilm Sericol zaprezentuje się na stoisku razem z firmą Alma Trend – wyłącznym dystrybutorem tuszy Sericola do drukarek Roland.
Follak
Targi Poligrafia będą okazją dla firmy Follak do zaprezentowania drukarniom i ich klientom nowych lub ulepszonych technologii w dziedzinie uszlachetniania druku. Szczególnym hitem będzie absolutnie nowatorska na rynku technika laminowania wysztancowanych w linii okienek. Metoda ta pozwala wykorzystać „okienka” daleko szerzej niż tylko w powszechnie znanych opakowaniach. Dotychczasowy mało estetyczny efekt wklejenia folii, który dyskwalifikował jedną stronę arkusza, zostanie wyeliminowany przez całkowicie automatyczny proces pozwalający wykorzystać obie strony arkusza do zadruku. Nowe rozwiązania technologiczne przy nakładaniu kleju na folię i podłoże zapewniają absolutną przejrzystość „okienka” i jednocześnie doskonałe napięcie folii. Moda na „okienka” może obecnie przenieść się na zupełnie nowe zastosowania, poczynając od folderów, poprzez torby reklamowe, na okładkach kolorowych magazynów kończąc. Na stoisku firmy przy okazji bezpośredniej obserwacji faz przetwarzania nowych produktów będzie możliwość zagrania i otrzymania gry planszowej obrazującej możliwości uszlachetniania druku.
Grafia
Grafia, będąca polskim dystrybutorem niemieckiej firmy Terra Lacke, zaprezentuje m.in. wysokopołyskowy lakier UV tego producenta G 8/282 o znikomej migracji (poniżej 60 ppm) i neutralnym zapachu po całkowitym utwardzeniu (całkowite utwardzenie zależy od mocy lamp i prędkości drukowania). Cechy te sprawiają, że lakier G 8/282 jest przeznaczony szczególnie do stosowania przy uszlachetnianiu opakowań środków spożywczych i kosmetyków.
Heidelberg
Heidelberg Polska przedstawi swoją ofertę dla poligrafii na stoisku o powierzchni 627 m2. Firma zaprezentuje znane już oraz najnowsze moduły systemu zarządzania produkcją Heidelberg Prinect integrującego różne działy drukarni (Prinect Integration System, Prinect Pressroom Manager, Prinect Printready System, Prinect Signa Station oraz Prinect Prinance). W zakresie prepress Heidelberg pokaże po raz drugi, po polskiej premierze w listopadzie ub.r., naświetlarkę Suprasetter A74, która pozwala na szybkie wejście w produkcję płyt drukowych w oparciu o technologię termiczną. Podczas pokazów wykorzystywane będą płyty Kodak Thermal Direct oraz płyty bezchemiczne Agfa :Amigo. Na stoisku Heidelberga zostanie także zademonstrowana czterokolorowa maszyna offsetowa Heidelberg Speedmaster CD 74 wyposażona w pulpit sterujący CP2000 Center. Pokazane zostanie również urządzenie Prinect Image Control do spektrofotometrycznego pomiaru drukowanych arkuszy. Analiza drukowanych arkuszy odbywa się w oparciu o zadrukowany obraz oraz pasek kontrolny. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Mini Spots możliwa stała się kontrola całego procesu, włącznie z jakością stosowanych materiałów. W skład ekspozycji wejdą też: Varimatrix 105 CS – nowy model sztancy w ofercie Heidelberga, linia do oprawy zeszytowej Stitchmaster ST 450 – po raz pierwszy pokazywana w Polsce, oklejarka Eurobind 500 do wykonywania oprawy klejonej z pojedynczych kartek lub składek w zakresie średnich nakładów około 1000 egz. Na stoisku będzie się także można przyjrzeć dokładniej pracy najnowszych modeli maszyn introligatorskich – krajarki Polar 115 XT oraz złamywarki Stahlfolder TH 56-6. Wykorzystują one informacje cyfrowe na temat realizowanych zleceń pochodzące z systemu Prinect poprzez moduły Compucut i Compufold. Podczas targów Poligrafia 2007 Heidelberg Polska oficjalnie zamierza wyjść z nową, poszerzoną ofertą usług serwisowych pod nazwą systemservice. Poza bogatym programem prezentacji na żywo firma jest współorganizatorem oraz sponsorem wielu targowych imprez konferencyjno-seminaryjnych, m.in. Konferencji Poligraficznej 2007 oraz seminarium organizowanego wspólnie z firmą PC Print nt. technologii złocenia na zimno i gorąco przy wykorzystaniu maszyn offsetowych arkuszowych oraz wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych.
HIT-Kody Kreskowe
Podczas targów Poligrafia 2007 firma HIT-Kody Kreskowe zaprezentuje kilka nowości. Wśród nich znajdą się weryfikatory kodów dwuwymiarowych Rea MLV-2D oraz Integra 9500. REA MLV-2D to profesjonalny weryfikator kodów dwuwymiarowych 2D, pracujący zgodnie z nową normą ISO/IEC 15415. Pozwala na analizę danych zapisanych w kodzie dwuwymiarowym Data Matrix. Bezdotykowy pomiar oraz stałe warunki weryfikacji gwarantują precyzję wyników. System weryfikacji bazuje na układzie CMOS z wysokiej jakości optyką. Wyposażony jest w interfejsy: komunikacyjny RS232 oraz RJ45 LAN. Z kolei Integra 9500 to precyzyjne urządzenie weryfikujące firmy LVS Inc. Wyposażone jest w zaawansowany układ optyczny, który umożliwia weryfikację większości dostępnych kodów kreskowych oraz kodów 2D Data Matrix. Może analizować zarówno kody o bardzo małych rozmiarach, jak i te o dużym module. Konstrukcja urządzenia zapewnia stałe parametry pomiarów zgodne z międzynarodowymi standardami. Odwiedzając stoisko firmy będzie się można również zapoznać z bogatą ofertą specjalistycznych etykiet i przywieszek odpornych na działanie mechaniczne, substancji chemicznych (w tym kwasów i substancji silnie żrących), warunków atmosferycznych (mróz, woda, nasłonecznienie), wysokich temperatur (aż do 140ˇ C). Wskazane materiały doskonale sprawdzają się w przemyśle samochodowym, chemicznym, stalowym i ceramicznym.
Infosystems
Podczas targów Poligrafia będzie miała miejsce premiera nowej wersji systemu Printmanager firmy Infosystems. Printmanager to zintegrowany wielomodułowy system wspomagający zarządzanie w przedsiębiorstwie poligraficznym. Nowa wersja została uzupełniona m.in. o obsługę zaawansowanych procesów logistycznych WMS – Warehouse Management System. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań opartych na automatycznej identyfikacji możliwe jest precyzyjne zarządzanie procesami produkcyjnymi, łańcuchem dostaw i powierzchnią magazynową. Printmanager 2007 działa na Windows Vista i jest zintegrowany z MS Office System 2007.
Introma
Introma jako wyłączny przedstawiciel na Polskę firmy Rilecart pokaże cały zestaw urządzeń do produkcji kalendarzy i do oprawy spiralnej włoskiego potentata światowego w tym zakresie. Duże zainteresowanie wzbudzi niewątpliwie perforówka model FAR-4/42 wykonująca perforację pod kalendarze i oprawę spiralną na grubości 2,5 mm w jednym cyklu przy wydajności do 150 cykli/min. Na stoisku Intromy przewidziane są również pokazy kilku typów automatów Rilecart do produkcji kalendarzy. Uzupełnieniem urządzeń firmy Rilecart do oprawy spiralnej będą bigówko-perforówki Intromy BP-500 i BP-720. Firma pokaże również najnowszą składarkę model FK-400S w wydłużonym formacie B3 z łamem krzyżowym. Łam krzyżowy został opracowany w biurze konstrukcyjnym Intromy i po długotrwałych testach po raz pierwszy zostanie pokazany w Poznaniu. Na stoisku pokazane zostaną również inne składarki, m.in. czterokasetowa FK-4.400S szczególnie polecana do produkcji ulotek farmaceutycznych. Producent z Łodzi zaprezentuje także hydrauliczną krajarkę produkcji koreańskiej firmy Daeho o długości noża 116 cm. Kolejne urządzenie do obróbki po druku to system on-line produkcji japońskiej firmy Uchida składający się z podciśnieniowej zbieraczki, automatu zszywająco-złamującego i urządzenia obcinającego. Po raz pierwszy Introma pokaże odwracacze stosu produkcji duńskiej firmy SamZon z napowietrzaniem i utrząsaniem. Będą też nowe modele zszywarek, z których Introma słynie od ponad 40 lat, a także zszywacze, wiertarki, bigówko-perforówki do małych formatów, urządzenia do registrowania, nacinarki do papieru samoprzylepnego. Asortyment urządzeń introligatorskich uzupełnią numeratory i bigówko-perforówki rotacyjne kanadyjskiej firmy Graphic Whizard.
Introzap
Introzap Sp. z o.o. jako wyłączny przedstawiciel producentów maszyn introligatorskich: Kolbus, Sigloch Maschinenbau oraz Buhrs zaprezentuje podczas tegorocznych targów najnowocześniejszą, w pełni zautomatyzowaną maszynę Kolbus typ DA 270 o wydajności do 65 taktów/min. Maszyna przeznaczona jest do produkcji okładek książkowych, segregatorów, gier planszowych itp. Ustawienia maszyny dokonywane są automatycznie. Wyposażona jest m.in. w taśmę wstępnego składowania tektury, urządzenie do rozwijania grzbietówki z roli, nakładak oklejki pracujący w trybie ciągłym, kontrolę arkuszy, liczniki wykładania stosu, możliwość obróbki okładek watowanych. Zakres obrabianych formatów maszyny: min. 205x140 mm, maks. 670x390 mm. W czasie targów na stoisku Introzapu będą też gościć przedstawiciele producentów maszyn.
Mercor Poland
Firma będzie prezentować najnowszą, o modułowej konstrukcji maszynę fleksograficzną KDO do drukowania etykiet produkcji K2 (następca KDO) oraz następujące produkty X-Rite (a także GretagMacbeth, obecnie części firmy X-Rite): najnowszy czytnik wydruków testowych Eye One iSis; nowe rozwiązanie do ustawiania stref farbowych maszyny offsetowej IntelliTrax; system automatycznego pomiaru wydruków testowych Eye One iO; rozwiązania do recepturowania farb graficznych, kontroli jakości druku, tworzenia profili ICC oraz do kalibracji monitorów i1Display 2 i Eye One PRO, a także urządzenia kontrolno-pomiarowe. Ponadto na stoisku będzie można uzyskać wszelkie informacje o maszynach Solna do druku gazetowego, magazynowego i książek oraz rozwiązaniach do transportu, układania i obróbki końcowej po druku Rima-System od przedstawicieli tych firm.
Michael Huber
Na stoisku firmy podczas targów będzie się odbywać część praktyczna. W laboratorium analitycznym MHP można będzie skontrolować parametry druku na podstawie odbitki drukarskiej, którą odwiedzający przyniosą, do czego firma zaprasza. Oczywiście ilość informacji przekazana w wyniku pomiarów będzie uzależniona od rodzaju elementów kontrolnych umieszczonych na wydruku.
Modico
Firma Modico jest producentem maszyn błyskowych Sun Stamper służących do wyrobu pieczątek w technologii błyskowej „flash” w czasie nieprzekraczającym 5 minut. Na targowym stoisku przedstawi 4 modele takich maszyn: MS-900, MS-1100, MS-1200 i MS-3200. Firma jest również producentem najnowszej linii oprawek Modico typu pre-ink do technologii błyskowej. Oprawki mogą poszczycić się najkorzystniejszym na rynku stosunkiem wielkości płytki tekstowej do wymiarów zewnętrznych (mała obudowa, a duże odbicie). W chwili obecnej w ofercie występuje 8 rozmiarów, w tym 5 biurowych, 1 okrągła i najnowsze 2 kieszonkowe. Te 2 ostatnie dodane zostały do oferty na początku 2007 roku i jako jedyne na rynku posiadają ruchomą stopkę. Każdy odwiedzający stoisko będzie mógł sam wykonać pieczątkę, którą otrzyma od firmy w prezencie.
Muller Martini
Podczas tegorocznych targów Poligrafia 2007 firma Mźller Martini zaprezentuje po raz pierwszy na polskim rynku maszynę do oprawy klejonej Pantera. Jest to całkowicie nowa, zaprojektowana od podstaw linia do oprawy klejonej. Została stworzona z myślą o zastąpieniu urządzenia Tigra. Pantera oferuje możliwość obróbki produktów o szerokim zakresie formatów oraz wiele opcji, niedostępnych do tej pory w maszynach pracujących w tej klasie wydajności. Urządzenie pracuje z maksymalną prędkością do 4000 cykli/h. W standardzie maszyna wyposażona jest w zintegrowaną stację nakładania bloków książkowych, stację frezującą grzbiety bloków wraz z urządzeniem odsysającym pył z frezowania, zespół klejenia grzbietowego oraz bocznego, nakładak okładek, stację dociskającą okładki i wykładanie gotowych produktów. Pantera pracuje z klejem do klejenia na gorąco typu hotmelt, jednak może być także wyposażona w stację klejącą klejem PUR. Ta ostatnia technologia opraw zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, szczególnie wśród introligatorni produkujących ze średnią wydajnością. Poza tym jako opcja dostępne są: stacja wyrównywania (egalizowania) grzbietów, bębnowy nakładak okładek oraz wykładanie awaryjne. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą asystenta ustawień „Kompanion”, co sprawia, że nawet ręczna konfiguracja maszyny jest bardzo łatwa. Kontrola długości ścieżki klejowej oraz kontrola temperatury kleju w zbiorniku klejowym zapewniają prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego. Pantera może pracować solo oraz w linii, w połączeniu ze zbieraczką ZTM 1571 i wykładaniem produktów typu Criss-Cross. Na stoisku firmy będzie można zobaczyć także znane już na naszym rynku urządzenia: linię do oprawy zeszytowej Presto pracującą z prędkością do 9000 cykli/h oraz maszynę do szycia nićmi Ventura pracującą z prędkością do 12 000 cykli/h.
Norma System
Włoska firma Sitma Machinery S.p.A. będzie obecna na targach wraz ze swoim przedstawicielem na Polskę, firmą Norma System. Wspólnie zaprezentują po raz pierwszy w Polsce nową linię do pakowania wydawnictw Sitma W18-F WRAP (fot.). Jest to całkowicie nowa konstrukcja, zbudowana według najnowszej technologii z wykorzystaniem 40-letnich doświadczeń fabryki w zakresie budowy maszyn i systemów do ekspedycji. Prezentowana maszyna będzie wyposażona w specjalne podajniki do insertów i płyt CD, stację zewnętrznego zgrzewu bocznego Side Sealing oraz w system podwójnego zgrzewu poprzecznego Display Sealer do foliowania wydłużonych formatów z paskami reklamowymi (banery). Zapakowane w folie pakiety będą kierowane do stacji adresowania inkjet oraz do układarki krzyżowej (sztaplarki). Sitma W18-F WRAP przeznaczona jest do insertowania, adresowania oraz pakowania wydawnictw w folie przezroczyste i zadrukowane, a także w papier z prędkością do 18 000 opakowań na godzinę. Premierę na targach Poligrafia 2007 będzie miała również maszyna insertująco–kopertująca Sitma SM15 przeznaczona do automatycznego kopertowania druków personalizowanych, materiałów reklamowych, broszur, katalogów i płyt CD. Urządzenie składa się z 6 selektywnie pracujących serwopodajników sterowanych kodami adresowymi umieszczonymi na dokumencie głównym. Maszyna może pracować z prędkością do 15 000 kopert na godzinę w szerokim zakresie formatów kopert od C4 do C6 oraz DL.
Oce Poland
Na stoisku firmy w ramach targów Euro-Reklama pojawi się wiele interesujących urządzeń, wśród nich nowości: VarioPrint 6250 – najszybsza na świecie cyfrowa maszyna na papier cięty, umożliwiająca jednoczesne zadrukowywanie obu stron arkusza, która będzie miała swoją polską premierę oraz najnowszej generacji wielkoformatowy ploter stołowy UV najnowszej generacji – Arizona 250GT przeznaczony dla wykonawców grafiki reklamowej, zapowiadany przez firmę jako największa niespodzianka tegorocznych targów Euro-Reklama. Oprócz wspomnianych nowości na stoisku firmy Oce Poland pojawi się również wiele innych urządzeń tego producenta, które znajdują się już od jakiegoś czasu w jego ofercie. Specjalną ekspozycję będą miały materiały eksploatacyjne znajdujące się w ofercie Oce, gdzie będzie można zobaczyć m.in. próbki wydruków z poszczególnych maszyn wykonane na różnych, także nietypowych, podłożach.
PIK Serwis
Firma PIK Serwis – Przemek Świerczyński we współpracy z firmą Europa-Siebdruckmaschinen-Centrum GmbH & CO. KG zaprezentują ESC High Press „S” – cylindryczną maszynę sitodrukową typu rewers cylinder z podawaniem arkuszy w konfiguracji pojedynczej i strumieniowej. Zastosowano w niej nowatorskie rozwiązania prowadzenia arkusza. Maszyna będzie współpracować z tunelem przeznaczonym do profesjonalnego utwardzania farb i lakierów UV. Na pytania odwiedzających stoisko dotyczące tematyki uszlachetniania lakierami odpowiedzi będzie udzielał – w ramach Szkoły Uszlachetniania prowadzonej na stoisku – przedstawiciel firmy Weilburger Grafik-Polska, Andrzej Styszewski. Oprócz informacji teoretycznych goście będą się mogli zapoznać z praktycznymi przykładami uszlachetniania wykonanymi w różnych technologiach i na różnych maszynach.
Printline
Podobnie jak przed dwoma laty, ekspozycja firmy będzie obejmować produkty oferowane przez trzech dostawców reprezentowanych przez Printline w naszym kraju: obciągi gumowe Day International, chemię drukarską Varn i materiały do produkcji etykiet zintegrowanych Folien Fischer. Wśród promowanych na stoisku premier znajdzie się m.in. nowa seria buforów firmy Varn, przeznaczonych do zastosowania w maszynach heatsetowych (Durafount), arkuszowych, w tym do druku bez alkoholu (Protector), oraz gazetowych (Mediafount). Bufory Mediafount, będące wynikiem wielu prac badawczych i testów przeprowadzonych przez firmę Varn, są przeznaczone do większości maszyn coldsetowych stosowanych w produkcji gazetowej, m.in. Goss, KBA czy MAN Roland. Charakteryzują się bardzo niskim prowadzeniem wody, zapewniając – poza redukcją dozowania buforu i farby – lepsze pasowanie i mniejsze brudzenie. Posiadają też właściwości redukujące efekt pienienia się roztworu i są bezpieczne dla płyt CtP.
Xerox
Po raz pierwszy od 1998 roku firma Xerox zaprezentuje ofertę swoich urządzeń w ramach własnego stoiska na targach Poligrafia 2007. Na powierzchni 280 m2 będzie można zobaczyć najnowsze maszyny do druku cyfrowego. Xerox zaprezentuje urządzenia produkcyjne, m.in. DocuColor 5000 – swój najnowszy system do pełnokolorowego druku cyfrowego, a także urządzenie wykańczające. Między 27 a 30 marca br. w Poznaniu pokazane zostaną także systemy do produkcji książek na bazie urządzenia Xerox DocuTech 6180XLF oraz plotery wielkoformatowe. Firma zaprezentuje też możliwości maszyn Xeroksa w dziedzinie druku materiałów marketingowych i innych zaawansowanych zastosowań, przydatnych w małej i dużej poligrafii. Zainteresowanych Xerox zaprasza na seminaria połączone z pokazami druku personalizowanego, nowoczesnych rozwiązań software'owych, a także rozwiązań dotyczących zabezpieczeń druku. Wykłady i seminaria poprowadzą specjaliści firmy oraz zaproszeni do współpracy eksperci z Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Aby wziąć udział w jednym z nich, wystarczy odwiedzić stoisko Xeroksa.