Cyfrowe technologie poligraficzne na jednej… mapie
13 May 2024 12:53

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Targi drupa 2024 to wydarzenie organizowane na światową skalę. Odnalezienie się w gąszczu 17 hal wystawowych, zapełnionych przez około 1400 wystawców z 50 krajów może być nie lada wyzwaniem. Dlatego w firmie Digiprint postanowiliśmy przygotować przewodnik, który pomoże w łatwy sposób odwiedzić najciekawsze, naszym zdaniem, stoiska targowe.

Firma Digiprint od ponad 23 lat dostarcza do Polski najnowsze rozwiązania do druku cyfrowego i jest partnerem wiodących światowych producentów dla branży poligraficznej. Jedziemy na targi razem z Wami, aby zaprezentować najciekawsze rozwiązania druku przyszłości i zoptymalizować Wam czas zwiedzania targów.

HP: transformacja druku na wielką skalę

Rozpocznijmy od samego serca targów. Całą halę 17 zapełnia HP, producent stawiający na transformację cyfrową w poligrafii. Na tym największym stoisku zobaczymy najnowsze arkuszowe maszyny HP Indigo:

120K, 18K i 7K Secure. Te oraz inne urządzenia, wyposażone w zaawansowane technologie, zapewniają renomowaną jakość HP i elastyczność w druku akcydensowym, etykietowym i opakowaniowym. Nowością będzie również maszyna do produkcji opakowań kartonowych HP Indigo 35K HD oraz bardzo oczekiwana maszyna do druku etykiet w technologii LEPx – HP Indigo V12. Na hali 17 warto spędzić cały dzień. Ale oczywiście wcześniej można umówić się z naszymi specjalistami.

Nieco dłuższa wyprawa czeka nas do północnych kresów targów drupa 2024, do hal 8A i 8B, ale zapewnimy Wam ciekawą drogę. Zatem ruszajmy!

Scodix: nowe standardy uszlachetnień

Kolejny przystanek to hala 5 stoisko E11, gdzie Scodix prezentuje nowe modele maszyn – Scodix Ultra 6500 w formacie B1 i Scodix Ultra 2500 w formacie B2, jednocześnie twierdząc (a my się z tym w pełni zgadzamy), że cyfrowa przyszłość uszlachetnień jest pewna! Przedstawione techniki zdobienia, wśród których najnowsze to MLE (Multi Layer Embellishment, nowość dla mediów niepowlekanych, używana też do druku w alfabecie Braille’a, druku crystal, druku 3D), SHD (uszlachetnianie drobnych detali od 5 pkt) oraz AI (wsparcie sztucznej inteligencji w doborze aplikacji celem uzyskania jak najbardziej efektywnego uszlachetnienia) obiecują zdobyć uwagę na tegorocznych targach.

GMG i Colorware: mądre i proste zarządzanie barwą

Przez połączone przejście kierujemy się do hal 7 i 7A. Tu czeka na nas GMG (hala 7/D05) z rozwiązaniami OpenColor, ColorProof, ColorServer oraz Colorware (hala 7A/B11), które zaprezentuje produkty MeasureColor, Veoria i Rutherford.

Highcon: innowacje w technologii cyfrowego sztancowania

Naprzeciwko, w hali 9/B24, oczekują na Was przedstawiciele Digiprint i Highcon. Dostawca przygotował premierę nowej maszyny Beam 3 do kartonu i mikrofali oraz Beam Writer. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z jego najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii cyfrowego sztancowania.

I tu wreszcie dotarliśmy do hal 8A i 8B! A w nich wiele nowości naszych dostawców, a z nimi w parze – eksperci Digiprint!

Esko: przyszłość automatyzacji i zarządzania produkcją

W hali 8B/E12 odwiedźcie ESKO. Tu zobaczycie synergię firm Esko, X-Rite, Pantone i Enfocus i ich najnowsze osiągnięcia w zakresie zarządzania kolorem, produkcją i automatyzacją pracy w drukarni. ESKO przedstawi swoją najnowszą platformę sCloud, umożliwiającą łatwe zarządzanie i udostępnianie zasobów cyfrowych w chmurze. sCloud połączy w sobie dostęp do wszystkich popularnych aplikacji i środowisk Esko, w tym ArtPro+, ArtiosCAD, Phoenix, Cape Pack oraz Automation Engine. Nie zabraknie także premiery CDI Crystal Quartz Edition, topowej naświetlarki do form fleksograficznych serii CDI Crystal XPS. Razem z najnowszą optyką v3+ oraz nowymi rodzajami rastrów, takich jak CrystalQ i CrystalV, Esko oferuje jeszcze wyższą jakość druku i precyzję reprodukcji obrazu.

Hanway: nowe horyzonty w technologii Single Pass

W tej samej hali 8B/B30 na stoisku Hanway zobaczycie nowoczesne maszyny drukujące na tekturze falistej. Dostawca skupi się na rozwiązaniach Single Pass i przedstawi dwie nowe maszyny: Glory1606 i Glory160X. Wydajność, szybkość i możliwość konfiguracji suszarki i lakierówki w linii to są wyróżniki nowych rozwiązań.

Atexco: prostota i wysoka jakość druku

W hali 8A/B07 znajduje się stoisko firmy Atexco. Znany z produkcji maszyn charakteryzujących się prostą obsługą i wysokiej jakości drukiem, producent maszyn inkjetowych zaprezentuje m.in. swoją maszynę VegaPress 660M-HD-RD. Zaprojektowany do druku podłoża w roli system drukuje z rozdzielczością 1200 dpi i zapewnia efektywne i ekonomiczne rozwiązanie dla produkcji książek, instrukcji itp. Atexco może pochwalić się ponad 300 udanymi instalacjami VegaPress na całym świecie, w tym w Polsce.

Kongsberg: rewolucja w cięciu cyfrowym

Na stoisku B43 w hali 8A powita Was producent Kongsberg. Tu debiutuje nowy ploter z serii Ultimate (U44), oferujący zaawansowaną robotykę i technologię cyfrowego cięcia nowej generacji. Jeszcze jedną maszyną wartą uwagi będzie ploter C24 z podajnikiem rolowym. Nowe plotery mają za zadanie maksymalizować produktywność, równocześnie wspierając kreatywność i zrównoważony rozwój w drukarni.

Lamina System & Bickers: introligatornia w nowoczesnym wydaniu

Wytrwałych i zainteresowanych nowościami w zakresie automatycznego wykończenia i pakowania zapraszamy do hali 12/A60, gdzie Lamina System&Bickers zaprezentuje najszybszą i najbardziej zautomatyzowaną w swoim portfolio kaszerówkę Fastline Edge, sklejarkę Displayline przeznaczoną do klejenia POS w jednym przejściu oraz maszyny Popupline i Packline. Nie zabraknie również ploterów: klejowego Gluejet i taśmującego Tapejet.

Taką wyprawę sugerujemy my, w Digiprint! Jeśli chcielibyście wybrać się na stoiska razem z naszymi ekspertami, zapraszamy do kontaktu.

Artykuł sponsorowany