Druk cyfrowy – idealne uzupełnienie
19 Sep 2022 14:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Domino Digital Printing Solutions opublikowała białą księgę, analizującą najnowsze trendy w produkcji opakowań z tektury falistej, która ma na celu edukowanie i informowanie przetwórców tektury falistej o nowych możliwościach oferowanych przez najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie druku i wykończenia. 

Ponieważ konsumpcja opakowań z tektury falistej wciąż rośnie na całym świecie, wydajność produkcji poligraficznej nigdy nie była tak ważna, aby sprostać zwiększonym wymaganiom marek i sprzedawców detalicznych w odpowiedzi na najnowsze preferencje konsumentów i ciągły wzrost handlu elektronicznego – mówi dr Sean Smyth, autor opracowania, uznany analityk i konsultant w dziedzinie poligrafii i opakowań. 

Zrównoważona i efektywna

Biała księga analizuje strukturę branży tektury falistej pod kątem różnych dostępnych technologii druku i wyjaśnia, w jaki sposób przetwórcy wybierają najbardziej odpowiednią technologię w zależności od ich struktury zamówień, przy czym flekso, wklęsłodruk i druk offsetowy są coraz częściej kwestionowane przez technologię atramentową. 

W opracowaniu omówiono czynniki i trendy, które mają wpływ na opakowania, w tym rosnące obawy związane ze zrównoważonym rozwojem, który sprawia, że wszystkie firmy szukają sposobów na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko.

Druk cyfrowy wykazał zdolność do efektywnego i oszczędnego zaspokajania zwiększonego zapotrzebowania na małe i średnie nakłady, wiele wersji, coraz krótsze czasy realizacji, a przy zmniejszonych kosztach zapasów i magazynów pomaga zmniejszyć ryzyko nieaktualnych i zbędnych zapasów. To wszystko zapewnia korzyści związane ze zrównoważonym rozwojem i pomaga przyciągnąć nowych klientów. Druk atramentowy to najszybciej rozwijająca się technologia stosowana do drukowania opakowań z tektury falistej – uważa dr Sean Smyth. – Idealnie uzupełnia ona fleksografię i druk offsetowy w zakładzie produkującym opakowania z tektury falistej, zmniejszając liczbę narządów w technologiach analogowych i pozwalając tym maszynom na drukowanie dłuższych serii, co zwiększa ogólną efektywność operacji. Otwiera to również pole dla innowacji, tworząc nowe możliwości biznesowe.

Punkt zwrotny

Biała księga analizuje całkowity koszt posiadania (TCO) przy użyciu modelu kosztowego w celu porównania kosztów produkcji pudełek z tektury falistej przy użyciu atramentowego postprintu, składarko-sklejarki flekso i offsetu, umożliwiając określenie ekonomicznego punktu zwrotnego. Ekonomia produkcji pozostaje głównym czynnikiem skłaniającym przetwórców do stosowania maszyn atramentowych. Inwestowanie w tę technologię pozwala im drukować z zyskiem na bardzo konkurencyjnym rynku i zapewnia wartość dla ich klientów, umożliwiając rozwój obu stron.

Zlecenie wykonania i zamontowanie płyt fleksograficznych na maszynie zajmuje od 1 do 3 dni roboczych, a zadrukowanie linera w technologii offsetowej i kaszerowanie tektury falistej – ponad 15 dni – potwierdza Finn MacDonald, prezes firmy Independent II, pierwszego użytkownika systemu Domino X630i w Stanach Zjednoczonych. 

– W przypadku druku atramentowego niezwykle łatwo jest produkować zlecenia z wieloma wersjami. Istnieją zarówno zapotrzebowanie, jak i duża przestrzeń do edukowania i inspirowania klienta do rozważenia wersjonowania. Wizualne i funkcjonalne korzyści płynące z personalizacji i cyfrowej elastyczności są bardzo interesujące. Klienci, którzy je wykorzystują, stają się naszymi stałymi klientami na całe życie. Urządzenie X630i jest oparte na sprawdzonej i niezawodnej technologii atramentowej 6. generacji firmy Domino, której na całym świecie zainstalowano już prawie 1000 urządzeń.

Kluczowe wnioski

Najważniejsze wnioski płynące z opracowania to m.in.:

– Korzyści, jakie przynosi technologia atramentowa, odczują wszyscy producenci opakowań z tektury falistej, należy jednak pamiętać, że nie jest ona odpowiednia do każdego rodzaju pracy.

– Technologia atramentowa pomaga odpowiadać na dynamicznie zmieniające się trendy rynkowe. Biznesy firm, które ją wykorzystują, sukcesywnie rosną, a coraz więcej przetwórców zmienia swoje modele biznesowe.

– Inkjet upraszcza procesy produkcyjne i może nawet spowodować, że niektórzy właściciele marek zdecydują się na implementację tej technologii we własnych zakładach produkcyjnych.

– Inkjet może okazać się najbardziej efektywną technologią zadruku większości prac, ale należy pamiętać, że aby pokryć stałe koszty jej implementacji, trzeba dysponować odpowiednio dużą ilością zamówień.

Producenci opakowań z tektury falistej, którzy chcą zwiększyć wydajność swojego zakładu produkcyjnego, oszczędzając jednocześnie czas, koszty i ograniczając ilość odpadów, mogą pobrać białą księgę na https://go.domino-printing.com/PRApr22DownloadWP i przekonać się, kiedy atramentowy postprint się opłaca.  AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>