Dwie twarze HP Latex
12 Sep 2023 13:36

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Istnieje technologia, która idealnie łączy różne potrzeby klientów. W nowej kampanii DWIE TWARZE HP LATEX każdy zainteresowany klient będzie mógł dogłębnie poznać różnice i korzyści, potencjał oraz koszty produkcyjne urządzeń 3. i 4. generacji HP. A wszystko to w przededniu ogłoszenia premiery 2023.

Firma HP przeobraża rynek druku wielkoformatowego, sukcesywnie rozbudowując portfolio urządzeń do druku cyfrowego, które mają zastosowanie w różnych obszarach takich jak reklama i grafika, zadruk tekstyliów, dekoracje wnętrz, car wrapping oraz wielu innych. 


Dopasowując rozwiązania do potrzeb różnych modeli biznesowych każdy zainteresowany rozbudową parku maszynowego czy zakupem urządzenia znajdzie model dla siebie, począwszy od ekonomicznego urządzenia „na start”, HP Latex 315, aż po okrzyknięte kultowym rozwiązanie 3. generacji – HP Latex 375. 

Ekologiczny, bo oparty na wodnym tuszu, druk lateksowy HP pozwala produkować suche wydruki, dzięki którym możliwy jest krótki czas realizacji zleceń, z gwarancją wysokiej jakości i wydajności. W odpowiedzi na stale rosnące potrzeby rynku, w tym potrzebę rozwoju aplikacji umożliwiających kreowanie nowych rynków zbytu, firma HP wprowadziła na rynek biały tusz lateksowy do drukarek rolowych, zadrukowujących media w szerokości 1,6 m. Milowym krokiem dla rozwoju druku wielkoformatowego okazał się rok 2021, w którym na rynek trafiły drukarki HP Latex 700/800, 4. generacji, z rozwiązaniem White Ink (W). Dzięki temu druk lateksowy HP zyskał nowe możliwości aplikacyjne zwiększające rentowność zleceń. 

Obecnie w portfolio znajdziemy 6 modeli maszyn drukujących HP Latex w segmencie druku rolowego 1,6 m, przy czym kilka z nich można rozszerzyć o formułę Print&Cut. Z każdym nowym modelem technologia odsłania jeszcze większy wachlarz możliwości i wiele nowych zalet dla przyszłych użytkowników. Warto zacząć od określenia szczegółowo potrzeb firmy, a następnie poznać zalety i możliwości każdej generacji, by na końcu najlepiej dopasować je do modelu biznesowego. Poniżej przedstawiamy wybrane korzyści wynikające z użytkowania maszyn HP Latex w oparciu o rozwiązania druku w kolorze i z białym tuszem. 

Komfortowo i solidnie 

Drukarka 3. generacji HP Latex 335 jest rozwiązaniem opracowanym z myślą o rynku reklamy i dekoracji, pozwalającym na ekologiczne, ekonomiczne oraz efektywne drukowanie oparte na szybkim i bezproblemowym zarządzaniu (dzięki oprogramowaniu HP PrintOS). Dla realizacji zewnętrznych można uzyskać 13 m2/h, dla bardziej wymagających aplikacji do wewnątrz – 10 m2/h (10 p). Operatorzy drukarki zwracają uwagę na łatwość obsługi oraz bezproblemowy załadunek mediów. Opcją przy zakupie tego modelu jest rozwiązanie Print&Cut Plus.

Wydajnie znaczy zyskownie

Po 5 latach od premiery urządzenie HP L375 napędza produkcję w ponad 220 firmach w Polsce, gdzie wraz z modelami niższymi oraz z serii 500 generuje miesięcznie wolumen rzędu ok. 198 000 m2, oszczędzając przy tym czas produkcji. HP L375 łączy w sobie uniwersalność druku tuszem HP, zyskowność zapewnioną przez duże 3L zasobniki, które uzupełniają małe, 775 ml, wkłady oraz prędkość realizacji za sprawą błyskawicznego utrwalania zadruku na pełnej gamie nośników reklamowych i dekoracyjnych. 

Drukarka HP L375 zdobyła uznanie klientów między innymi za stabilność i wszechstronność, która pozwala na szerszą gamę aplikacji, wdrażanie nowych mediów i zaskakiwanie odbiorców nowościami. Model, który stał się liderem pod względem sprzedanych egzemplarzy oraz łącznej sumy wyprodukowanych m2 jest drukarką, na którą stawiają średnie i duże firmy produkcyjne. Urządzenie sprawdza się przy dużych produkcjach – firmy osiągają miesięczne przebiegi przekraczające 3000 m2. Drukarka HP L 375 jest najczęściej dokupowanym rozwiązaniem przez firmy uzupełniające swój lateksowy park maszynowy. Strefa suszenia maszyny ma większą moc, a układ poruszania karetki jest wzmocniony w stosunku do innych modeli, co zapewnia bezawaryjną pracę przy drukowaniu dużych wolumenów w długim okresie takim jak praca na dwie zmiany 6 dni w tygodniu.

Fenomen WHITE INK

Po sukcesie urządzeń 3. generacji firma HP nie zatrzymała się w miejscu. Tysiące instalacji, wielu zadowolonych klientów, którzy z małych firm rozwijali się i stawali znaczącymi graczami na rynku, nie zatrzymało prac inżynierów HP. Rok 2021 upłynął pod znakiem pojawienia się pierwszych na rynku maszyn rolowych HP Latex White Ink, będących 4. generacją technologii HP. Dwa podstawowe modele – HP L 700/800, przeznaczone do podobnych zastosowań, drukujące z wysokim kontrastem i żywymi kolorami, różni produktywność: pierwszy z nich drukuje do 31 m2/h, drugi do 36 m2/h. 

To, co wyróżnia 4. generację HP, to przede wszystkim White Ink Revolution. Opcja wysokiej jakości bieli, nieżółknącej, automatyczna recyrkulacja i czyszczenie głowicy drukującej White Ink diametralnie zmieniły sposób pracy urządzeń i dały szerokie możliwości nowych rozwiązań aplikacyjnych. 

Inteligentny panel przedni zainstalowany w obu urządzeniach umożliwia szybkie przetwarzanie przedruków i zadań wielokrotnego kopiowania oraz przechowywanie (odpowiednio) do 100 i 200 zadań. Rozwiązania s. 700/800 (W) drukują innowacyjnymi atramentami HP Latex na bazie wody – niezawierającymi HAP, niepodle- gającymi wymogowi stosowania etykiet ostrzegawczych o zagrożeniach i zapewniającymi bezwonne wydruki. Jak podkreślają operatorzy maszyn – nie ma problemów z zasychaniem atramentów i dlatego nie ma też potrzeby ciągłej, kosztownej konserwacji. Druk warstwowy (w różnych trybach drukowania) pozwala poszerzyć portfolio o media „nieoczywiste”: metalizowane, szczotkowane, kameleony, transparentne i ultraprzejrzyste oraz barwione w masie, natomiast wysokiej jakości biały zadruk, który nadaje się do laminacji i jest elastyczny, pozwala podnosić rentowność firmy dzięki wysokomarżowym aplikacjom (np. folie wylewane kolorowe). Ważne, że drukarnie są w stanie osiągać dużą wydajność, nawet do 36 m2/h, między innymi za sprawą wyższej pigmentacji tuszu. 

Razem dla ekologii 

Oszczędność, wysokomarżowe aplikacje zwiększające rentowność to priorytety w obecnym biznesie. Obok nich nie mniej ważne jest ekologiczne podejście do druku i prowadzonej działalności. Zrównoważony rozwój, ekologia i odpowiedzialność biznesu to priorytety dla HP.

Dlatego ekologiczne, bezpieczne, bezwonne wydruki i dbałość o otaczające środowisko to także silna strona maszyn lateksowych firmy HP 3. i 4. generacji, modeli zarówno CMYK serii 300, jak i CMYK+WHITE serii 700/800 oraz 700/800 (W). Warto wspomnieć także o lokalnym recyklingu zewnętrznych kartonów HP Eco#Carton, bezpłatnym wewnętrznym worku na atrament oraz głowicach drukujących, które podlegają zwrotowi. Za pośrednictwem bezpłatnego programu HP Planet Partners zużyte materiały nie trafiają na wysypiska śmieci. Co więcej, tusze HP Latex nadają się do recyklingu i zwrotu, a ponieważ nie należą do materiałów niebezpiecznych, można je bezpiecznie utylizować. 

Więcej informacji na temat kampanii promocyjnej HP Latex można znaleźć na stronie producenta. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Integart