Ekstremalne jakość i wydajność dzięki EFI VUTEk 5r+
13 May 2024 12:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Park maszynowy brytyjskiej firmy Extreme Display oparty jest na rozwiązaniach firmy EFI. Posiadane systemy drukujące o szerokości 3,2–3,4 m ograniczały jednak możliwości produkcyjne i powodowały, że realizacja niektórych zleceń przestawała być opłacalna. Od kiedy Extreme Display zainwestował w pięciometrową, rolową maszynę drukującą EFI VUTEk 5r+, do firmy powrócili nierentowni wcześniej klienci i otworzyły się przed nią nowe możliwości rozwoju.

Extreme Display, z siedzibą w Keighley, w hrabstwie West Yorkshire, jest jednym z liderów w produkcji i montażu grafiki, obsługującym globalną bazę klientów. Od wielu lat firma jest wierna rozwiązaniom EFI, ale potrzebowała dodatkowej wydajności, aby wesprzeć swój ciągły rozwój. Do tej pory korzystała z systemów drukujących EFI VUTEk LX3 Pro LED, EFI VUTEk FabriVU 340i+ i EFI VUTEk GS3250LX Pro LED, a ostatnio zainwestowała również w wysokowydajną maszynę rolową EFI VUTEk 5r+ LED. W miarę rozwoju Extreme Display, nasze relacje z EFI i inwestycje w sprzęt rosły – wyjaśnia James Reynolds, kierownik ds. druku w Extreme Display. – Trzymamy się EFI, a EFI trzyma się nas. VUTEk 5r+ był dla nas naturalnym krokiem w rozwoju. Już teraz przyglądamy się potencjalnym aktualizacjom, które moglibyśmy wprowadzić, aby pozyskiwać więcej klientów na prace wielkoformatowe, a Extreme Display mógł nadal się rozwijać. VUTEk 5r+ odpowiada naszym obecnym potrzebom i planujemy zainwestować w zaktualizowany model, gdy tylko będzie dostępny.

Namacalny wpływ na produkcję

Dla Extreme Display wpływ maszyny drukującej VUTEk 5r+ na wydajność operacyjną jest znaczący. Poprawiony stosunek wydajności do jakości umożliwia osiągnięcie prędkości do 479 m2/godz. bez uszczerbku dla nasycenia i intensywności barw. Dzięki opracowanej przez EFI technologii UltraDrop, użytkownicy VUTEk 5r+ mogą cieszyć się jakością obrazu w wysokiej rozdzielczości, wyjątkową płynnością przejść tonalnych i doskonałą jakością reprodukcji tekstu, z rzeczywistą rozdzielczością do 1200 dpi. Jesteśmy pod wrażeniem jakości i szybkości oferowanej przez maszynę – kontynuuje James Reynolds. – VUTEk 5r+ zwiększa szybkość naszej produkcji we wszystkich zastosowaniach.

Zadrukowujemy dużo materiałów winylowych dla sieci handlowych i zdarzało się, że dokonywaliśmy niemożliwego, aby dotrzymać terminu. Ponieważ na maszynie VUTEk 5r+ możemy zadrukowywać jednocześnie trzy role, możemy wykonać pracę znacznie szybciej i wyprodukować więcej, co jest nadrzędne w dzisiejszych czasach. Jesteśmy pod wrażeniem konstrukcji maszyny, od oprogramowania po osiągane prędkości, z jakimi można pracować bez utraty jakości, a także łatwości obsługi.

Ekstremalne wydajność, jakość i efektywność

Wysokowydajna platforma drukująca VUTEk 5r+ LED jest najbardziej zaawansowanym technicznie pięciometrowym rozwiązaniem LED do druku z roli na rolę firmy EFI, z ulepszonymi funkcjami, obejmującymi najwyższe znamionowe prędkości i najwyższą jakość reprodukowanego obrazu. Model VUTEk 5r+ został opracowany z myślą o szerokiej gamie zastosowań druku, takich jak wymagające, wysokiej jakości aplikacje POP i wysokonakładowe billboardy. Oferuje poprawione prowadzenie różnych nośników w roli. Ponadto sprawdzona technologia utrwalania LED firmy EFI zapewnia korzyści zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe, w tym znacznie mniejsze zużycie energii i rzadszą konieczność wymiany części eksploatacyjnych, zmniejszenie ilości odpadów oraz wydłużony czas sprawności i produktywność przy mniejszej konserwacji.

Spełnianie potrzeb zmieniających się rynków

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami rynku konieczne jest dostosowywanie technologii i procesów drukowania, aby drukarnie mogły odnieść sukces i zachować przewagę konkurencyjną. James Reynolds zauważa, że możliwości VUTEk 5r+ pozwalają Extreme Display oferować klientom to, czego potrzebują: Zdecydowanie zauważamy różnicę. Kiedyś drukowaliśmy panele foamex o wymiarach 4 na 2 m, które łatwo ulegały uszkodzeniu podczas transportu do hali targowej. Zadrukowane tkaniny lub materiały banerowe dostarczamy w roli, dzięki czemu są znacznie bardziej kompaktowe w transporcie, a ryzyko ich uszkodzenia jest mniejsze. Fakt, że jest to maszyna pięciometrowa, otwiera zupełnie nowe spektrum produktów, które możemy zaoferować naszym klientom. Chris Cooper, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Extreme Display, dodaje: Wykonywaliśmy wiele prac dla branży targowej, na których traciliśmy, więc przestaliśmy je przyjmować do realizacji. Teraz mamy pięciometrową maszynę drukującą VUTEk 5r+, dzięki której wielu z tych klientów wraca, ponieważ są zadowoleni z jakości i pracy, którą wykonujemy. Wcześniej nie mogliśmy obsługiwać pełnego pakietu aplikacji wystawienniczych – teraz możemy. Dobrze rozpoczęliśmy ten rok, przede wszystkim dzięki zainstalowaniu tej maszyny i naszym powracającym klientom. Teraz staramy się pozyskać jeszcze więcej prac wielkoforma- towych, aby firma mogła nadal się rozwijać. AN