Exceeding Print z Koenig & Bauer
13 May 2024 12:48

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Koenig & Bauer zaprezentuje swoje innowacje na jednym z największych stoisk na targach drupa o powierzchni 4 tys. m2 pod zwięzłym hasłem „MORE”. Szczególny nacisk zostanie położony na rynek opakowań oraz rozwiązania cyfrowe. Trzy filary strategii Exceeding Print – zrównoważony rozwój, cyfryzacja i modułowość – odegrają kluczową rolę w prezencji firmy na targach i zaoferują odwiedzającym interesujący wgląd w wiele rozwiązań, które pozwolą podnieść produkcję druku na nowy poziom wydajności.

Jako przewodniczący komitetu drupa oczekuję spektakularnych targów z niezliczonymi atrakcjami – mówi dr Andreas Pleßke, prezes zarządu firmy Koenig & Bauer. – Jako prezes Koenig & Bauer nie mogę się doczekać zaprezentowania odwiedzającym naszych innowacji w obszarach cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Oprócz głównych tematów strategicznych, w Düsseldorfie zostaną zademonstrowane wszystkie obszary szerokiego portfolio produktów firmy Koenig & Bauer. W tym celu przedsiębiorstwo koncentruje się na połączeniu wydarzeń na żywo i pokazów hybrydowych.

Większa wydajność dzięki zindywidualizowanym procesom

Od prepressu po postpress, produkty firmy Koenig & Bauer są synonimem precyzji, wydajności i wysokiej klasy rozwiązań pochodzących z jednego źródła – zapewnia Ralf Sammeck, odpowiedzialny w grupie Koenig & Bauer za obszar digitalizacji i dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Sheetfed. – Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć cyfrowe i analogowe linie produkcyjne, które osiągają zapierające dech w piersiach wyniki dzięki naszym rozwiązaniom w zakresie procesów workflow oraz cyfryzacji.

W Düsseldorfie firma Koenig & Bauer zapewni niezwykły pokaz innowacji technicznych w ramach kompleksowego procesu Packaging Workflows, od przygotowania do druku poprzez druk i sztancowanie aż po sklejanie pudełek składanych. Wszystkie maszyny prezentowane na targach drupa – Rapida 106 X, VariJET 106, sztanca rotacyjna CutPRO X 106, sztanca płaska CutPRO Q 106 SB i składarko-sklejarka Omega Alius 90 – są wyposażone w najnowsze rozwiązania. Zwiększają one wydajność o co najmniej 20 proc. w porównaniu z poprzednimi generacjami, po raz kolejny ustanawiając nowe standardy w produkcji opakowań składanych.

Użytkownicy urządzeń firmy Koenig & Bauer mogą wybierać spośród różnych rozwiązań, które są precyzyjnie dostosowane do ich modeli biznesowych.

Szeroki wachlarz arkuszowych offsetowych maszyn drukujących Rapida, cyfrowa maszyna do zadruku opakowań składanych VariJET 106 oraz cyfrowe i fleksograficzne maszyny drukujące do bezpośredniego zadruku i obróbki po druku tektury falistej oferują wszystkie standardowe opcje produkcyjne, szeroką gamę podłoży i wszelkie wielkości nakładów od 1 szt. do 1 miliona arkuszy.

W obszarze postpress firma Koenig & Bauer oferuje klasyczne sztance płaskie w zakresie średnich i dużych formatów, aż do najwyższego poziomu automatyzacji, a także innowacyjne sztance rotacyjne z maksymalnie czterema zespołami do przetłaczania, bigowania, sztancowania i oczyszczania. System AutoBlank pozwala dodatkowo na rozdzielanie użytków podczas produkcji inline.

Ta sama różnorodność dotyczy składarko-sklejarek. Z czterech linii produktów oferujących łącznie 16 różnych szerokości roboczych, użytkownicy mogą wybrać technologię, która jest jak najlepiej dopasowana do ich spektrum produktów. W ten sposób firma Koenig & Bauer oferuje najszersze na rynku portfolio składarko-sklejarek. Wszystkie rozwiązania techniczne są „made in Europe”.

To, co najlepsze z obu światów

Cyfrowe innowacje będą odgrywać kluczową rolę w procesach Packaging Workflow na stoisku Koenig & Bauer, gdzie po raz pierwszy zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności. Pełna przejrzystość danych, innowacyjne technologie chmury i sztucznej inteligencji oraz nowe, przełomowe modele biznesowe znajdują się w centrum naszej strategii cyfrowej – zapowiada Sandra Wagner, wiceprezes ds. cyfryzacji w firmie Koenig & Bauer. – Na targach drupa pokażemy, jak przenosimy światowej klasy maszyny na wyższy poziom dzięki znakomitym produktom cyfrowym. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowana zostanie nowo opracowana maszyna VariJET 106 stworzona przez spółkę joint venture Koenig & Bauer Durst. Cyfrowa maszyna do zadruku opakowań składanych łączy w sobie zalety cyfrowego druku atramentowego i klasycznego druku offsetowego. W portfolio cyfrowych maszyn jednoprzebiegowych firmy Koenig & Bauer Durst na rynku tektury falistej swoją pozycję ugruntowała już maszyna Delta SPC 130. Na targach drupa zaprezentowana zostanie konsola sterująca SPC Control Console, co pozwoli zademonstrować, jak urządzenie Delta SPC 130 pracuje w środowisku produkcyjnym przy zastosowaniu rozwiązań Durst Workflow i Durst Analytics.

Niemiecki producent przedstawi również pionierskie zastosowania cyfrowej maszyny zwojowej RotaJET w różnych obszarach. Nacisk zostanie położony na cyfrowy druk dekoracyjny i wysokonakładowy druk atramentowy opakowań. Szczególną atrakcją będą produkty odpowiadające bezpośrednio cyfrowym rozwiązaniom AI firmy Koenig & Bauer.

W dziedzinie druku fleksograficznego CI centralne miejsce na targach drupa zajmą biodegradowalne produkty foliowe do pakowania żywności. Urządzenie XD Pro łączy wysoki stopień automatyzacji z prostotą obsługi. W obszarze produkcji wysokonakładowej dostępna jest wysokowydajna maszyna XG z opcjonalną funkcją wymiany tulei „w locie” (SSC). Kompaktowa konstrukcja maszyn fleksograficznych z centralnym cylindrem CI firmy Koenig & Bauer umożliwia szybką zmianę zleceń, oferując jednocześnie maksymalną jakość druku i dokładność pasowania nawet w przypadku najtrudniejszych podłoży.

Pełne portfolio podczas pokazów hybrydowych

Obok pokazów na żywo firma Koenig & Bauer zaprezentuje swoje kompleksowe portfolio produktów podczas pokazów hybrydowych. Odwiedzający targi zainteresowani obszarami druku wielkoformatowego, komercyjnego, cyfrowego, fleksograficznego, tektury falistej oraz obróbki po druku, a także specjalnymi zastosowaniami, takimi jak druk na szkle i korpusach szklanych, druk na blasze oraz druk banknotów, uzyskają dzięki temu głębsze spojrzenie na różnorodność świata druku. Podobnie jak w przypadku średniego formatu, cały łańcuch procesu produkcji pudełek składanych dzięki technologii Koenig & Bauer można również odtworzyć w dużym formacie. Arkuszowa drukująca maszyna offsetowa Rapida 145, sztanca płaska Ipress 145 K PRO oraz składarko-sklejarka Omega Allpro 110 zobrazują to podczas pokazu z komentarzem na żywo. Odbędzie się również wycieczka do półformatowego offsetu arkuszowego, uzupełniona poprzez pokaz maszyny Rapida 76, wyposażonej specjalnie do produkcji opakowań.

W sektorze etykiet firma Koenig & Bauer zaprezentuje maszynę Rapida 106 X z wyposażeniem umożliwiającym produkcję rola – arkusz, modułem foliowania na zimno i innymi opcjami wyposażenia przeznaczonymi do produkcji etykiet. Dalsza obróbka odbywać się będzie przy zastosowaniu sztancy rotacyjnej CutPRO X 106 oraz specjalnej technologii rozdzielania użytków.

W obszarze obróbki tektury falistej firma Koenig & Bauer zaprezentuje podczas pokazów hybrydowych wysoce zautomatyzowane maszyny ChromaCUT X Pro i ChromaCUT High Tech 2S.

Opracowanie: AN