Firma Enfocus ma w swoim portfolio wszechstronne oprogramowanie usprawniające przepływy pracy. Oferuje systemy kontroli jakości i zaawanso-wanej edycji plików PDF oraz automatyzacji procesów produkcyjnych. Kierownik marketingu, Piet De Pauw dzieli się spostrzeżeniami na temat znaczenia automatyzacji i roli, jaką odegra ona w branży poligraficznej.
Na początku 2022 roku ważnymi pytaniami, jakie stawialiśmy oprócz rozważań typu „kiedy możemy uczestniczyć w wydarzeniach na żywo?” i „jak długo potrwa kryzys papieru?” były te, które dotyczyły trendów branżowych. Firmy coraz chętniej zgłaszają zapytania o automatyzację. Tematy związane z jej wdrożeniem ulokowane były kiedyś w działach IT, obecnie adresowane są do menedżerów odpowiedzialnych za inwestycje.
Brak kodu
Wstępnie zaprojektowane przepływy pracy, intuicyjny interfejs typu – automatyzacja nigdy wcześniej nie była tak przyjazna dla użytkownika. Czasy, w których warunkiem zautomatyzowania przygotowalni i produkcji była wiedza programistyczna, odeszły bezpowrotnie w przeszłość. Dzisiejsze oprogramowanie to oferta dla użytkowników posiadających niewielką lub wręcz żadną wiedzę programistyczną, a sama automatyzacja jest coraz bardziej dostępna.
Skup się na pracy
Automatyzując zwiększamy satysfakcję pracowników, którzy mogą skoncentrować się na zadaniach o największej wartości. Mówimy tu o zmarnowanym czasie poświęcanym na nawigację między aplikacjami, otwieranie i zamykanie programów, przechodzenie między różnymi urządzeniami i oprogramowaniem. Gdy to wykorzystasz, zwolni się czas pracowników, którzy mogą skupić się na kluczowych zadaniach i wdrażaniu kreatywnych rozwiązań. Co ważne, taka opcja daje także więcej przestrzeni na interakcje z klientem – a zadowolony klient to lojalny klient.
Hybrydowa praca na dłużej
COVID-19 pokazał, że przebywanie w biurze przez pięć dni w tygodniu to przeszłość. W miarę jak świat otwiera się po pandemii, firmy częściej wybierają drogę cyfrowej transformacji naciskając, aby pracownicy mogli pracować zdalnie. Przykładowo – nasza firma razem z Esko przeprowadziła się do biurowca, dostosowanego do 2 dni pracy w tygodniu, pozostałe 3 dni będziemy pracować z domu. Do biura zamierzamy przychodzić na spotkania i po to, aby realizować zadania niemożliwe do wykonania zdalnie.
Zrównoważony rozwój
Błędne przekonanie na temat automatyzacji polega na tym, że rzekomo idzie ona w parze z większym zużyciem zasobów. To mit, daleki od prawdy. Automatyzacja redukuje pomyłki, czyniąc proces prób i błędów przestarzałym. W konsekwencji prowadzi do większego zwrotu z inwestycji, mniejszych wydatków na zasoby i bardziej zrównoważonego środowiska pracy.
Potrzeba prędkości
Biorąc pod uwagę niepewność ostatnich lat, połączoną z transformacją cyfrową, firmy muszą osiągać ROI jeszcze szybciej. Obserwujemy stały wyścig między konkurującymi przedsiębiorcami. Szybka automatyzacja biznesu może stać się kluczem do sukcesu i wygrania tego wyścigu. Więc zapnij pasy, Dorotko i pożegnaj się z Kansas!
Artykuł sponsorowany
ENFOCUS
The Loop - Building 'Networks'
Raymonde de Larochelaan 13 / 9051 Gent Belgium
Siedziba firmy Enfocus mieści się w budynku Esko
telefon: +32 (0)9 216 98 01 / e-mail: info@enfocus.com
wsparcie techniczne: enfocus.com/support/portal