Gdy potrzebna nam prędkość
31 Mar 2022 13:06

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Enfocus ma w swoim portfolio wszechstronne oprogramowanie usprawniające przepływy pracy. Oferuje systemy kontroli jakości i zaawanso-wanej edycji plików PDF oraz automatyzacji procesów produkcyjnych. Kierownik marketingu, Piet De Pauw dzieli się spostrzeżeniami na temat znaczenia automatyzacji i roli, jaką odegra ona w branży poligraficznej. 

Na początku 2022 roku ważnymi pytaniami, jakie stawialiśmy oprócz rozważań typu „kiedy możemy uczestniczyć w wydarzeniach na żywo?” i „jak długo potrwa kryzys papieru?” były te, które dotyczyły trendów branżowych. Firmy coraz chętniej zgłaszają zapytania o automatyzację. Tematy związane z jej wdrożeniem ulokowane były kiedyś w działach IT, obecnie adresowane są do menedżerów odpowiedzialnych za inwestycje. 

Brak kodu 

Wstępnie zaprojektowane przepływy pracy, intuicyjny interfejs typu – automatyzacja nigdy wcześniej nie była tak przyjazna dla użytkownika. Czasy, w których warunkiem zautomatyzowania przygotowalni i produkcji była wiedza programistyczna, odeszły bezpowrotnie w przeszłość. Dzisiejsze oprogramowanie to oferta dla użytkowników posiadających niewielką lub wręcz żadną wiedzę programistyczną, a sama automatyzacja jest coraz bardziej dostępna.

Skup się na pracy

Automatyzując zwiększamy satysfakcję pracowników, którzy mogą skoncentrować się na zadaniach o największej wartości. Mówimy tu o zmarnowanym czasie poświęcanym na nawigację między aplikacjami, otwieranie i zamykanie programów, przechodzenie między różnymi urządzeniami i oprogramowaniem. Gdy to wykorzystasz, zwolni się czas pracowników, którzy mogą skupić się na kluczowych zadaniach i wdrażaniu kreatywnych rozwiązań. Co ważne, taka opcja daje także więcej przestrzeni na interakcje z klientem – a zadowolony klient to lojalny klient.

Hybrydowa praca na dłużej

COVID-19 pokazał, że przebywanie w biurze przez pięć dni w tygodniu to przeszłość. W miarę jak świat otwiera się po pandemii, firmy częściej wybierają drogę cyfrowej transformacji naciskając, aby pracownicy mogli pracować zdalnie. Przykładowo – nasza firma razem z Esko przeprowadziła się do biurowca, dostosowanego do 2 dni pracy w tygodniu, pozostałe 3 dni będziemy pracować z domu. Do biura zamierzamy przychodzić na spotkania i po to, aby realizować zadania niemożliwe do wykonania zdalnie.

Zrównoważony rozwój

Błędne przekonanie na temat automatyzacji polega na tym, że rzekomo idzie ona w parze z większym zużyciem zasobów. To mit, daleki od prawdy. Automatyzacja redukuje pomyłki, czyniąc proces prób i błędów przestarzałym. W konsekwencji prowadzi do większego zwrotu z inwestycji, mniejszych wydatków na zasoby i bardziej zrównoważonego środowiska pracy.

Potrzeba prędkości

Biorąc pod uwagę niepewność ostatnich lat, połączoną z transformacją cyfrową, firmy muszą osiągać ROI jeszcze szybciej. Obserwujemy stały wyścig między konkurującymi przedsiębiorcami. Szybka automatyzacja biznesu może stać się kluczem do sukcesu i wygrania tego wyścigu. Więc zapnij pasy, Dorotko i pożegnaj się z Kansas!

Artykuł sponsorowany

ENFOCUS
The Loop - Building 'Networks'
Raymonde de Larochelaan 13 / 9051 Gent Belgium

Siedziba firmy Enfocus mieści się w budynku Esko 
telefon: +32 (0)9 216 98 01 / e-mail: info@enfocus.com
wsparcie techniczne: enfocus.com/support/portal