Heidelberg Speedmaster CX 104-6-LX3 – większa elastyczność z systemem IST
13 May 2024 12:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W tym roku firma IST METZ GmbH & Co. KG przygotowała dla osób odwiedzających jej stoisko podczas targów drupa specjalną atrakcję – multimedialny pokaz na żywo, podczas którego można z bliska przyjrzeć się przyszłości poligrafii.

Stosując swoje systemy, IST zademonstruje na maszynie Heidelberg Speedmaster CX 104, jak różnorodny może być proces drukowania. Pokaże m.in. wielokolorowe opakowanie z imponującymi efektami powlekania, a następnie klasyczne zadanie komercyjne 4c, utwardzone najnowszą technologią LED UV.

Innowacyjny zespół powlekający został zaprojektowany z myślą o szybkiej zmianie pomiędzy różnymi rodzajami zastosowań. Ulepszona wymiana wałków rastrowych w zespole powlekającym sprawia, że konfiguracja jest zauważalnie łatwiejsza, bezpieczniejsza i szybsza. System suszenia IST jest tak elastyczny, jak maszyna drukarska, zawiera opcję hotswop, która umożliwia łatwe przejście z UV na LED-UV i odwrotnie. Podczas każdego druku pokazowego wydrukowane zostanie zarówno zlecenie opakowaniowe, jak i komercyjne. Oznacza to, że nastąpi wymiana blachy oraz zmiana materiału. Podczas pokazu wykonywane będą nadruki dla marki Haribo. W obu zadaniach będziemy używać farby Saphira LED UV. W przygotowanym opakowaniu znajdzie się oczywiście paczka miśków sponsorowana przez Haribo.

Pokazy druku odbędą się trzy razy dziennie: o 11.30, 14.00 i 16.00 w języku angielskim i potrwają ok. 12 min.

Ta akcja ma szczytny cel: po targach wydrukowane książeczki do kolorowania przekazane zostaną przedszkolom i szpitalom dziecięcym.

Co jeszcze IST zaprezentuje na targach drupa?

Niedługo niemiecki producent wyprodukuje 100-tysięczne urządzenie utwardzające (UV, LED i ekscymer). Szczęśliwie ta wyjątkowa data zbiega się z targami. Z tej okazji firma przygotowuje coś specjalnego dla odwiedzających.

Na stoisku 400 m² wszystko będzie się koncentrować wokół technologii UV. Oprócz lamp UV i systemów LED będzie można również zobaczyć na żywo w trakcie pracy systemy ekscymerowe i poznać przyszłość druku. Centralnym punktem stoiska targowego IST będzie także koncepcja produktu hotswap. Gwarantuje ona, dzięki odpowiednio wyposażonym jednostkom, większą elastyczność przezbrojeń pomiędzy lampami UV, LED lub hybrydami w druku arkuszowym, zwojowym i wąskowstęgowym, w zależności od zadania i pożądanego produktu końcowego.

Portfolio prezentowanych produktów dopełni urządzenie pomiarowe UV Analyzer. Jest to połączenie aplikacji UV (kompatybilnej z Androidem i iOS), pasków pomiarowych i Analyzer Stick, umożliwiające natychmiastowe pomiary wszystkich popularnych systemów UV i LED.

Firma IST METZ przygotowała dużo nowości, które zaskoczą odwiedzających, a które zostaną ogłoszone bezpośrednio przed targami. Jej motto przewodnie to „IST więcej niż UV”. IST oznacza bowiem Inspiration, Success, Trust (inspiracja, sukces i zaufanie).

Autoryzowany dealer IST METZ w Polsce Andrzej Jabłoński
tel. 608-072-503 I e-mail: andrzej.jablonski@ist-uv.pl