InfoGraf od ponad dwunastu lat z powodzeniem importuje nowe maszyny z Chin. Ma starannie wybranych producentów, co skutkuje tym, że maszyny i urządzenia pracują od wielu lat na naszym rynku, zyskując coraz większą rzeszę zadowolonych klientów.
Targi odbyły się po raz pierwszy po pandemii; zostały zorganizowane w dziewięciu dużych halach na powierzchni 110 000 m2, a udział w nich wzięło około 1000 wystawców. Targi odwiedziło w ciągu czterech dni około 100 000 zwiedzających, wśród nich przedstawiciele firmy InfoGraf.
InfoGraf od lat wsłuchuje się w głosy swoich klientów i obserwuje z uwagą polski rynek poligraficzny. Także wizyta na targach nie była przypadkowa – wyjazd miał określony cel.
Jak pamiętamy, InfoGraf znalazł dla wielu drukarń dziełowych alternatywę względem urządzeń firmy Müller Martini, ponieważ po tym, jak Kolbus odsprzedał kilka swoich działów introligatorni, produkujących rozwiązania do twardej i miękkiej oprawy, Müller Martini stał się monopolistą…
Tą alternatywą została firma HXCP, której Infograf jest obecnie oficjalnym przedstawicielem na polskim rynku. Stało się to dzięki zakupowi i instalacji z sukcesem linii HX 6000 typu Sigloch do przygotowania bloku. Linia ta wiosną tego roku została zainstalowana w krakowskiej drukarni Leyko, o czym pisaliśmy szerzej w Poligrafice nr 8/2023.
Firma HXCP doceniła nasz trud i podjęte ryzyko oraz zaangażowanie w poznanie jej produktów, co przełożyło się na uzyskanie przez Infograf miana oficjalnego autoryzowanego przedstawiciela na rynku polskim.
Oczywiście odwiedziliśmy na targach stoisko firmy HXCP, byliśmy na wspólnym biznesowym party i co nas bardzo ucieszyło, mogliśmy odwiedzić odległą o 1500 km fabrykę, która mieści się w mieście Dongguang.
Co nowego mamy do zarekomendowania naszym klientom?
Bardzo interesująca wydała nam się falcerka PC 78/4KLL-F, która ma w pełni elektroniczne ustawianie kaset, noży i aparatu podającego i pracuje z prędkością 210 m/min. Jednak tym, co zwróciło naszą uwagę, była zainstalowana na wykładaniu prasa DK 510. Wstawia ona automatycznie deski na początku i końcu leg, później prasa o sile 3000 N je prasuje, z kolei następuje automatyczne bindowanie i mamy gotowy sztapel składek do dalszej obróbki. Falcerka tak skonfigurowana jest w stanie sfalcować na zmianę około 100 000 arkuszy i powiązać w sztaple o długości od 50 do 70 cm. Jestem przekonany, że może to być bardzo dobra alternatywa dla wielu drukarń dziełowych. Film z pracy falcerki i prasy będzie dostępny na naszym kanale YT lub wyślemy go na zapytanie.
Inne urządzenie, które chcieliśmy zobaczyć i zobaczyliśmy, to robot wspomagający pracę introligatorni. Na targach był prezentowany robot HX 60S, który odbierał zszyte książki z niciarki i układał na palecie. Dzięki zastosowaniu specjalnego „bajpasa” oraz kilku typów „łap” robot bez problemu radzi sobie ze składkami, zszytymi blokami czy z gotowymi książkami. Do tego cena jest dużo niższa od urządzeń zachodniej konkurencji.
Jak dobrze pójdzie, to robot ten będzie prezentowany w przyszłym roku na lutowych targach RemaDays, gdzie InfoGraf będzie prezentować pełną ofertę firmy HXCP.
Osoby chętne do wcześniejszego zapoznania się z ofertą firmy HXCP zapraszamy do kontaktu, w planach jest wizyta w fabryce z potencjalnymi klientami. Przyjmujemy zapisy na wyjazd.
Pamiętając o rozmowach z klientami, znaleźliśmy bardzo ciekawy automat do oprawy w spiralę. W jednym „przejściu” mamy: podajnik bloku, następnie sekcję z perforacją, wreszcie zakładanie spirali i wykładanie. Urządzenie jest bardzo kompaktowe, zastępuje tak naprawdę trzy urządzenia, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji. Co ważne: gdy jest grubszy blok, to podajnik perforatora automatycznie dzieli kartki na mniejsze wsady, tak aby bez problemu sperforować cały blok. Ważne jest również to, że mamy trzy modele z trzema rodzajami oprawy: w spiralę zamykaną, w spiralę wkręcaną oraz na ringi.
Każdy z nas niejeden raz zastanawiał się, „jak przyspieszyć pracę tygla”; w końcu prawie każda drukarnia go posiada, a wielu nie stać na kupienie automatu sztancującego. Właśnie znaleźliśmy dla naszych klientów rozwiązanie: niezależny podajnik WM 930, który może pracować z każdym tyglem i przyspieszyć jego pracę do 1800 arkuszy na godzinę, a jeśli wykona nawet 1500, to każdy będzie zadowolony. Podajnik posiada aparat podający, stół spływowy, ssawki podające na tygiel oraz drugie ssawki zabierające wycięty arkusz i kładące go na wykładanie pod stołem spływowym, tak że z boku wyjeżdżamy z gotową paletą.
Nie sposób o wszystkim napisać na dwóch stronach; w miarę możliwości w następnych wydaniach Poligrafiki będziemy się z czytelnikami dzielić tym, co widzieliśmy na targach i o czym warto napisać. Na pewno targi na nas – i nie tylko na nas – zrobiły bardzo duże wrażenie pod każdym względem. Były targami bardzo dużymi: starsi czytelnicy zapewne pamiętają targi Poligrafia w Poznaniu, te w Szanghaju były co najmniej trzy razy większe. Dla wielu zaskoczenie stanowiły prezentowane maszyny – niejedna osoba musiała zweryfikować swoje postrzeganie maszyn z Chin. Prezentowane były nowoczesne konstrukcje z różnych branż, od druku flekso, poprzez cyfrowy, po sitodruk, a także kompleksowe rozwiązania introligatorskie: od falcerek, po miękką i twardą oprawę.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału InfoGraf na YT, będziemy tam systematycznie prezentować filmy, jakie nakręciliśmy na targach w Szanghaju.
No i co najważniejsze, zapraszamy do współpracy z firmą InfoGraf! Mamy przekonanie, że jesteśmy i możemy być dla wielu godnym zaufania partnerem jako dostawca nowych maszyn. Nie jesteśmy tylko zwykłym pośrednikiem; współpracując z nami otrzymujecie to wszystko, co zbudowaliśmy i budujemy przez lata, co niewątpliwie daje poczucie bezpieczeństwa i komfort pracy. Każdy niech robi to, na czym się zna: drukarz niech drukuje, a InfoGraf niech będzie dla niego dobrym wsparciem, tak pod względem technologicznym, jak i jako sprawdzony i autoryzowany dostawca.
Artykuł sponsorowany