Infograf w drukarni Presto
12 Sep 2023 13:33

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Presto z Aleksandrowa Łódzkiego to drukarnia, która od lat dynamicznie się rozwija i jest rzetelnym partnerem dla swoich klientów. Pozycję w regionie, jaką sobie zbudowała, zawdzięcza wysokiej klasy fachowcom oraz profesjonalnym maszynom, na których wykonuje swoje usługi – co potwierdza właściciel drukarni Jarosław Roliński: „Tak, siłą naszej drukarni są fachowcy oraz dobrej klasy sprzęt, na którym wykonujemy usługi dla naszych klientów”.

  Firma Presto od lat jest związana z firmą Infograf, będącą głównym dostawcą maszyn i urządzeń pracujących w drukarni. Kilka lat temu drukarnia zakupiła automat do sztancowania JY76E, w formacie B2, który wydatnie przyspieszył prace sztancowania, pracując ze średnią prędkością 6000 arkuszy na godzinę. W ciągu czterech lat maszyna wysztancowała ponad 35 mln arkuszy, pracując bezawaryjnie na dwie zmiany. 

W tym samym czasie drukarnia Presto zakupiła też dwie składarko-sklejarki, które dostarczyła firma Infograf. Pierwsza składarko-sklejarka to GK 650BA, jednopunktowa, z prefoldingiem, utrząsaniem na podajniku oraz frezowaniem. Drugą jest trzypunktowa składarko-sklejarka GK 800AS, wyposażona w podajnik z podsysem, trzy punkty klejenia i kasetę do kopert.

Główną maszyną, na której sklejamy nasze pudełka czy koperty, jest składarko-sklejarka trzypunktowa, na której kleimy koperty z prędkością ok. 30 tys./h, co jest bardzo dobrym wynikiem. Rewelacyjna jest też składarko-sklejarka jednopunktowa, na której potrafimy kleić pudełka jednopunktowe z prędkością do 65 000 szt./h – mówi Jarosław Roliński.

Drukarnia Presto jest otwarta na potrzeby swoich klientów i podejmuje trudne lub bardzo trudne wyzwania, czym zyskuje szacunek oraz przywiązanie swoich klientów, którzy od wielu lat współpracują z drukarnią Presto – podkreśla jej właściciel. 

Zapytany, dlaczego od wielu lat współpracuje z firmą Infograf, Jarosław Roliński odpowiada: Z firmą Infograf, a konkretnie z panem Wiesławem Dawidowiczem znamy się od kilkunastu lat i nasza współpraca układa się bardzo dobrze; obecnie wspólnie z synem Jakubem Dawidowiczem, który jest bardzo dobrym elektronikiem i mechanikiem maszyn poligraficznych, prowadzą firmę Infograf. Cenię sobie ich fachowość i kompetencje. Zaproponować maszynę każdy może, ale dobrać maszynę pod potrzeby drukarni – to już niewielu. Tak samo każdy z nas wie, jak dzisiaj trudno o kompetentny serwis; niejeden raz serwis Infografu ratował nas z opresji. 

Innym bardzo ważnym aspektem, jaki wpływa na naszą dobrą współpracę, jest rozwiązywanie problemów technologicznych, w czym specjalizuje się Wiesław Dawidowicz. Ostatnio kilku naszych klientów zażyczyło sobie, aby do produkowanych przez nas opakowań wklejać od wewnętrznej strony pudełka naklejki antykradzieżowe, więc o pomoc zwróciłem się do pana Wiesława Dawidowicza. Wiemy, że nakleić naklejkę na pudełko to nie sztuka, ale już wyzwaniem jest, aby to zrobić w linii ze składarko-sklejarką. W ciągu kilku dni zaoferował mi rozwiązanie, maszyna została zamówiona i jest już w produkcji. 

Firma Infograf zaoferowała drukarni Presto składarko-sklejarkę sześciopunktową GK 800 GS, ze specjalnym nakładaniem, w którym jest zamontowany aplikator naklejki. Naklejka jest wklejana na wewnętrzną stronę pudełka, następnie pudełko jest obracane i podawane do składarko-sklejarki. Maszyna z tym systemem pracuje z prędkością do 120 m/min i wklejanie naklejki odbywa się z dokładnością do 1 mm, co w tym wypadku spełnia oczekiwania klienta.

Aplikator naklejek antykradzieżowych jest postawiony na jednej z mocniejszych maszyn oferowanych przez Infograf: to składarko-sklejarka GK 800 GS, sześciopunktowa, pracującą z prędkością do 400 m/min. Kilka tych maszyn pracuje u bardzo wymagających klientów w naszym kraju, a drukarnia Presto będzie kolejnym użytkownikiem. 

Infograf jest wyłącznym przedstawicielem firmy Rolam, producenta wspomnianych składarko-sklejarek. W ramach dostawy zapewnia kompleksową obsługę, tzn. dostawę, montaż i uruchomienie, szkolenie, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. 

W firmie Presto pracują już dwie składarko-sklejarki firmy Rolam, jednopunktowa i trzypunktowa, a teraz będzie dostarczona sześciopunktowa, co poszerzy ofertę drukarni o możliwość klejenia opakowań z czterema punktami lub więcej. 

W swojej ofercie Infograf posiada szeroki asortyment maszyn „po druku”, czyli: automaty do sztancowania z arkusza lub rola-arkusz, wypycharki do gotowych użytków, składarko-sklejarki dla farmacji, poprzez karton do tektury, półautomatyczne lub pełne linie do produkcji pudełek typu „rigid box”, okienkarki, maszyny do hot stampingu lub cold stampingu; przemysłowe laminatory arkuszowe lub rola-rola, automaty do produkcji kubków do napojów czy do żywności; przekrawacze do papieru czy bobiniarki, automaty do produkcji toreb papierowych z nadrukiem lub bez nadruku. Mamy wszystko, co potrzebne do produkcji wszelkiego rodzaju opakowań, od małych nakładów do przemysłowych ilości. Wykonaliśmy konkretną pracę, aby wybrać maszyny dobre lub bardzo dobre, od najlepszych w swojej klasie producentów maszyn w Azji. Nie sztuka kupić bardzo drogą maszynę, w obecnych czasach sztuką jest kupić dobrą maszynę za „dobre” pieniądze. Obecne, bardzo wysokie koszty inwestycji oraz koszty produkcji powinny skłaniać nas do ostrożnych i przemyślanych inwestycji. 

Firma Infograf ze stojącym za nią potencjałem jest na pewno partnerem, którego można wziąć pod uwagę jako swojego dostawcę maszyn, co od wielu lat potwierdza drukarnia Presto z Aleksandrowa Łódzkiego.

Artykuł sponsorowany