Innowacje, zrównoważony rozwój i inkluzywność
13 May 2024 12:51

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mimaki wykorzysta swoje stoisko do zaprezentowania innowacyjnego podejścia do rynku poligraficznego pod hasłem „Jesteśmy przyszłością druku”. Znana z wprowadzania na rynek wielu pionierskich technologii, firma Mimaki zaoferuje odwiedzającym wgląd w doskonałość inżynieryjną i zaprezentuje technologie i rozwiązania, które zwiększają produktywność i rentowność branż oznakowań, grafiki reklamowej, aplikacji przemysłowych i tekstylnych.

W kierunku Przemysłu 5.0

Odważne hasło „Jesteśmy przyszłością druku” podkreśla pionierską rolę firmy Mimaki Europe w kształtowaniu branży druku cyfrowego w ciągu ostatnich 20 lat i wskazuje na jej zaangażowanie w dostarczanie innowacji w przyszłości. Dlatego oprócz najnowocześniejszych technologii firma Mimaki zade- monstruje, w jaki sposób – dzięki robotyce i innym inteligentnym maszynom współpracującym z ludźmi – jej rozwiązania można zintegrować z najbardziej zaawansowanymi środowiskami produkcyjnymi w duchu Przemys- łu 5.0 w celu zautomatyzowania procesów. Głównym elementem programu Mimaki na targach drupa będzie również zrównoważony rozwój. Dzieląc się swoją wizją przyszłości branży, firma zaprezentuje innowacje, inicjatywy i praktyki mające na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju branży i znaczną poprawę śladu środowiskowego zarówno klientów, jak i samej firmy Mimaki.

Technologiczne nowinki na targach drupa 2024

Wizja bardziej zrównoważonej przyszłości firmy będzie widoczna we wszystkich produktach prezentowanych na targach drupa. Mimaki zaprezentuje najnowsze pionierskie technologie druku UV, zaprojektowane tak, aby ułatwić użytkownikom zmniejszenie zużycia energii, zminimalizować emisję lotnych związków organicznych (LZO) i generować mniej odpadów. Wśród technologii z aktualnego portfolio produktów Mimaki znajduje się niedawno wprowadzony na rynek zintegrowany ploter drukująco-tnący UCJV330-160, który jest wyposażony w innowacyjną funkcję drukowania 2,5D, umożliwiającą tworzenie efektu tłoczenia.

Centralnym punktem stoiska firmy Mimaki będą także płaska maszyna drukująca UV JFX600-2513 i ploter tnący CFX-2513, zaprezentowane jako kompletne rozwiązanie do przemysłowego druku i cięcia. Ofertę ploterów tnących firmy Mimaki rozszerza CFX-2513 – wysokiej klasy urządzenie do cięcia, działające ze zwiększonymi prędkością i wydajnością.

Ze względu na rosnącą popularność personalizacji firma Mimaki zaprezentuje także gamę rozwiązań do zadruku bezpośredniego na przedmiotach, w tym urządzenie UJF-6042MkII e, które dzięki opcji Kebab HS umożliwia nadruk 360°. Warto zauważyć, że dwie przemysłowe drukarki UV UJF-7151 plusII będą pracować z ramieniem robotycznym, co potwierdza, że firma Mimaki jest zdecydowana reagować na przyszłe trendy w druku, w szczególności automatyzację, i udowadnia, że rozwiązania Mimaki można bezproblemowo integrować ze zautomatyzowanymi przepływami pracy.

W segmencie tekstyliów firma Mimaki pokaże drukarkę TxF300-75 do zadruku bezpośredniego na folii (DTF), która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Ponadto firma Mimaki zaprezentuje rewolucyjny proces neo-chromato – nowość w recyklingu tekstyliów. Umożliwiając ponowne wykorzystanie wcześniej barwionych tkanin poliestrowych, proces ten eliminuje potrzebę spalania i zmniejsza energochłonność związaną z recyklingiem poprzez odbarwianie tkanin poliestrowych barwionych technologiami sublimacji.

Na rzecz zrównoważonej przyszłości

Oprócz innowacji technologicznych kluczowe w wizji Mimaki są także zrównoważony rozwój i inkluzywność, czego przykładem jest współpraca z indyjską fundacją Tiny Miracles. Fundacja – utworzona, aby zatrudniać i wspierać kobiety w społecznościach lokalnych – będzie specjalnie na drupa produkować przyjazne dla środowiska torby bawełniane sygnowane marką Mimaki, pięknie zaprojektowane i zachęcające do ponownego użycia.

Dodatkowo w stworzonej specjalnie na drupa witrynie sklepowej zaprezentowana zostanie kolekcja inspirujących, dynamicznych i wysokiej jakości zastosowań produktów Mimaki. Półki będą wypełnione nowymi wzorami, rzeczywistymi zastosowaniami i produktami stworzonymi dzięki technologii Mimaki.

Marc Verbeem, kierownik ds. zarządzania produktem w Mimaki Europe, wypowie się na forum touchpoint textile w dniach 4 i 5 czerwca na temat „Transformacja tekstyliów: dążenie do zrównoważonego rozwoju poprzez druk cyfrowy”.

Danna Drion, dyrektor generalna ds. marketingu i zarządzania produktami w regionie EMEA w Mimaki Europe, poprowadzi w drupa cube dyskusję zatytułowaną „Różnorodne korzyści z inkluzywności w miejscu pracy” w dniu 4 czerwca. Od wyzwań, przed jakimi stają kobiety w dziedzinach zdominowanych przez mężczyzn, po angażowanie młodszego pokolenia, Danna Drion podzieli się swoją wizją, jak firma Mimaki i cała branża poligraficzna mogą dbać o inkluzywność i różnorodność. Oprócz tego, że mamy okazję pokazać nasze ekscytujące technologie, rozumiemy również, że trwały rozkwit naszej firmy i firm naszych klientów zależy od dobra ludzi i społeczności, którym służymy – podsumowuje Danna Drion. – Według nas zrównoważony rozwój obejmuje także aspekty społeczne i ekonomiczne, w tym propagowanie godziwych praktyk zatrudnienia i wzmacniania pozycji społeczności. Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić stoisko firmy Mimaki podczas targów drupa. Cieszy nas perspektywa powitania obecnych i przyszłych klientów z całego świata. To 20. rocznica Mimaki Europe, więc to stosowne, żebyśmy uczcili innowacyjne podejście Mimaki na tej globalnej scenie. Prezentowane produkty umożliwiają dziś sukces i innowacje, a technologia pozwala przygotować się branży na wyzwania jutra. Planujemy już kolejne 20 lat, ale teraz odliczamy czas do ekscytującego, pełnego innowacji wydarzenia, jakim będzie drupa.

Opracowanie: AN