Jakość i wysoka produktywność docenione
14 Jul 2022 10:26

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Comexi specjalizująca się w zakresie rozwiązań dla przemysłu przetwórczego i poligraficznego opakowań giętkich oraz firma Wipak Polska, specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne firmy z Grupy Wipak, zawarły umowę dotyczącą nabycia bobiniarki Comexi S1 DT przez polską firmę. 

Jakość, wysoka produktywność i zintegrowane środki bezpieczeństwa to główne powody nabycia drugiej bobiniarki Comexi S1 DT przez firmę Wipak Polska. Pierwszą maszynę tego typu zakupiono w 2017 r.

Bobiniarka Comexi S1 DT w pełni spełnia nasze oczekiwania dotyczące najwyższej jakości przy dużej prędkości w procesach pakowania folii przetwarzanych w naszym zakładzie – wyjaśnił Włodzimierz Glapa, dyrektor zarządzający w firmie Wipak Polska. Argumenty, które przekonały polską firmę do zakupu drugiej bobiniarki, identycznej jak maszyna z 2017 roku, to: po pierwsze bezpie- czeństwo, ponieważ maszyna jest wyposażona we wszystkie niezbędne środki, które chronią naszych pracowników przed urazami i incydentami związanymi z bezpieczeństwem. Ponadto obsługa bobiniarki Comexi S1 DT jest prosta i intuicyjna. Drugi powód zakupu to jakość maszyny, która idzie w parze z wysoką wydajnością procesu cięcia.

Firma Wipak jest obecna w Polsce od wielu dekad, obsługując klientów w zakresie sprzedaży i dystrybucji. W 2013 r. firma została przeniesiona do miejscowości Skarbimierz-Osiedle, gdzie utworzono nowy zakład produkcyjny. Tutaj produkowane są opakowania i przetwarzane są folie dostarczane przez inne zakłady Wipak. Od tego czasu firma Wipak Polska zwiększyła produktywność i poszerzyła możliwości, umacniając tym samym swoją pozycję w ramach Grupy Wipak. Firma obsługuje przede wszystkim sektor spożywczy i sektor służby zdrowia, jej produkty są projektowane pod kątem maksymalnej ochrony i stanowią awangardę innowacyjnych opakowań zrównoważonych tego typu.

Dzięki najnowocześniejszym elementom sterowania i wysokiemu stopniowi automatyzacji bobiniarka Comexi S1 DT zapewnia doskonałą jakość i wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających zadań. Wyjątkowo interaktywny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika umożliwia automatyczne kalibrowanie prawie wszystkich regulowanych elementów maszyny, w tym rdzeni, noży, głowic laserowych i fotokomórek. Ten wyjątkowy stopień automatyzacji bobiniarki Comexi S1 DT pozwala operatorowi załadować rolę do maszyny i dostarczyć gotowe role bez konieczności ingerencji.

Głowicowa wersja maszyny Comexi S1 DT może realizować zadania obejmujące wiele roli wyjściowych. Ponadto można w niej stosować najgrubsze materiały używane na rynku opakowań giętkich, w tym materiały aluminiowe i woskowane oraz inne specjalne lub złożone materiały. Maszyna oferuje szerokie możliwości dostosowania, a także wiele zautomatyzowanych opcji: stoły do sklejania, automatyczny wyładunek roli, monitorowanie przy użyciu kamery wideo i robotyzację etykietowania gotowych roli. W pełni gwarantuje to pełną kontrolę systemu i zapewnia wyjątkowy wzrost wydajności.

Firma Wipak Polska jest częścią Grupy Wipak, fińskiego globalnego dostawcy, dostarczającego najwyższej jakości, zrównoważone i innowacyjne opakowania giętkie do żywności, wyrobów medycznych i produktów farmaceutycznych. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Comexi

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>