Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED na żywo
26 Apr 2019 08:46

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Najwyższa jakość i wydajność” – pod takim hasłem wystąpi firma Agfa na tegorocznej edycji targów FESPA. Na jej stoisku będą prezentowane dwa zaawansowane plotery drukujące, bazujące na technologii inkjet UV LED: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Do dyspozycji zwiedzających będą też liczne próbki wydruków, uwzględniających różne podłoża, wykonanych na maszynach z serii Jeti i Anapurna. Z myślą o gościach z Polski na stoisku będzie obecny Przemysław Arabski, kierujący rodzimym działem druku cyfrowego firmy Agfa.

Nasza oferta przygotowana z myślą o tegorocznych targach FESPA łączy w sobie optymalny mariaż jakości i wydajności, wyznaczając standardy dla całego rynku druku inkjetowego UV. Oczekiwania klientów z segmentu Sign & Display są jasne: wysoka produktywność, idealny obraz, niskie zużycie atramentu, proekologiczność, sprawny workflow do zarządzania produkcją. Agfa wychodzi naprzeciw tym potrzebom m.in. dzięki zastosowaniu – w standardzie – promienników UV LED we wszystkich maszynach z serii Anapurna i Jeti oraz opatentowanej technologii Thin Ink Layer. Dwa urządzenia, znakomicie obrazujące zastosowanie tych innowacyjnych rozwiązań w praktyce, będzie można zobaczyć na naszym stoisku – mówi Przemysław Arabski.

Pierwszym z prezentowanych urządzeń będzie Jeti Tauro H3300 LED – hybrydowy ploter dedykowany wysokonakładowym zleceniom i skierowany do firm koncentru-jących się na obsłudze rozbudowanych kampanii reklamowych. Maszyna drukuje w 6 kolorach (z dodatkową bielą lub primerem) i jest oferowana w 4 wariantach, w zależności od rodzaju produkcji. Podczas targów FESPA 2019 zostanie pokazana w wersji dedykowanej podłożom sztywnym. W najszybszym wariancie urządzenie pracuje z prędkością do 453 m2/h i obsługuje różnorodne media (także nietypowe) o maksymalnym formacie 3,34x4 m. Podobna wydajność jest oferowana w wariancie „z roli na rolę” – tu możliwe jest jednoczesne zadrukowywanie jednego (o szerokości 3,2 m) lub dwóch (o szerokości 1,6 m każdy) zwojów z materiałem, przy czym różnorodność obsługiwanych podłoży jest równie duża jak w przypadku mediów sztywnych.

Maszyna ta zadebiutowała w naszym portfolio w ubiegłym roku, spotykając się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. W naszym kraju mamy za sobą kilka instalacji modelu Jeti Tauro w nieco mniejszym wariancie, o szerokości 2,5 m. Mamy nadzieję, że wersja uwzględniająca jeszcze większe możliwości produkcyjne i wyższą wydajność również znajdzie swoich użytkowników w Polsce – mówi Przemysław Arabski.

Druga z maszyn prezentowanych przez nas podczas tegorocznych targów FESPA – Anapurna H3200i LED – jest już z powodzeniem wykorzystywana przez kilku klientów z Polski. Co więcej, jej rodzimi użytkownicy byli też pionierami w kontekście wdrożeń tego rozwiązania na rynku europejskim. Cieszymy się, że znalazło ono uznanie zarówno wśród firm specjalizujących się w usługowym druku wielkoformatowym, jak i w przedsiębiorstwach produkcyjnych – kontynuuje Przemysław Arabski.

Anapurna H3200i LED jest wyposażona w układ transportowy z pasem, obsługujący różnorodne podłoża o szerokości maksymalnej 3,2 m, także z roli. W zakresie materiałów giętkich urządzenie pozwala na drukowanie z użyciem dwóch zwojów z materiałem. 

Jeżeli chodzi o media sztywne, ploter zadrukowuje bryty o maksymalnym formacie 2x3,2 m, wprowadzane do maszyny od strony dłuższego boku.

Anapurna H3200i LED drukuje w 6 kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego, który może być aplikowany zarówno przed warstwą wielobarwną, jak i po niej, także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

Mamy nadzieję, że oba te rozwiązania spotkają się z zainteresowaniem zwiedzających z Polski. Dla wielu z nich będzie to pierwsza okazja, by ploter Jeti Tauro H3300 LED zobaczyć w pracy „na żywo”. FESPA 2019 to bowiem pierwsza impreza targowa w Europie, gdzie zostanie on zaprezentowany szerszej publiczności. Poza demonstracjami maszyn, z myślą o gościach targowych będą przygotowane liczne próbki wydruków wykonanych w ploterach Jeti i Anapurna, także z zastosowaniem nietypowych podłoży. Mamy nadzieję, że efekty, jakie można uzyskać z ich udziałem, staną się inspiracją dla wielu odwiedzających nas gości – podsumowuje Przemysław Arabski. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>