Kolejna (r)ewolucja w druku na tekstyliach 
19 Oct 2018 09:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mimaki ogłosiła we wrześniu br. premierę modelu Mimaki TS55-1800 – nowej rewolucyjnej cyfrowej sublimacyjnej drukarki termotransferowej, która wprowadza wysokiej klasy funkcje na rynek małych i średnich firm. Charakteryzuje się szybkim drukowaniem jednoprzebiegowym o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem atramentu o dużej gęstości, drukowaniem bez nadzoru z nowym modułem Mini Jumbo Roll oraz systemem kontroli i przywracania sprawności dysz firmy Mimaki zapewniającym ciągłość pracy.

Wraz z wprowadzeniem modelu TS55-1800 firma Mimaki udostępnia zaawansowane funkcje druku cyfrowego na tekstyliach na znacznie szerszym rynku. Profesjonaliści z branży tekstylnej mogą teraz bez trudu skalować swoją działalność dzięki termotransferowej drukarce sublimacyjnej w przystępnej cenie, która spełnia wymagania dynamicznej branży tekstylno-odzieżowej dotyczące wysokiej jakości i krótkich czasów realizacji. Nowy model drukuje jednoprzebiegowo z prędkością 140 m2/h, rozdzielczością 480×600 dpi i wykorzystaniem atramentu o dużej gęstości. Ponadto unikatowy system Mimaki Advanced Pass System (MAPS4) poprawia jakość druku dwuprzebiegowego dzięki wyeliminowaniu prążkowania. TS55-1800 osiąga to wszystko przy niskich kosztach eksploatacji oraz wysokiej produktywności i niezawodności.

TS55-1800 to przełomowa drukarka cyfrowa do tekstyliów, która mocno namiesza na rynku – uważa Bert Benckhuysen, główny kierownik produktu w Mimaki Europe. – Została zaprojektowana od podstaw z myślą o wysokiej jakości, wiodącej w branży produktywności i najniższych kosztach operacyjnych, które będą nie do pobicia. 

Drukowanie bez nadzoru

Jednym z głównych elementów modelu TS55-1800 jest opcjonalny nowy moduł Mini Jumbo Roll, który może w sposób ciągły podawać do drukarki 2500 mb papieru termotransferowego. Umożliwia klientom zastąpienie małych rolek do plotera rolkami Mini Jumbo Roll i zaoszczędzenie ponad 20 proc. kosztów nośników. Ponadto rolki Mini Jumbo Roll papieru termotransferowego Mimaki Vision Jet-X, dostarczanego przez firmę Neenah Coldenhove, będą oferowane jako transakcja wiązana z drukarką TS55-1800. Rolki Mini Jumbo Roll o długości 2500 mb to doskonały sposób przejścia na wysokonakładowe drukowanie na tekstyliach bez nadzoru. Oprócz tego drukarka ta jest wyposażona w unikatowy system kontroli i przywracania sprawności dysz firmy Mimaki oraz 10-litrowe zbiorniki na atrament, co zapewnia bezawaryjną, ciągłą pracę przez długi czas, na przykład podczas drukowania bez nadzoru w nocy.

Większa zyskowność

Firma Mimaki oferuje swoim klientom wysoki zwrot z inwestycji w drukarkę TS55-1800, która będzie sprzedawana w bardzo konkurencyjnej cenie.

Model Mimaki TS55-1800 oferuje najlepsze parametry w najlepszej cenie – uważa Benckhuysen. – Według naszych prognoz profesjonaliści z branży tekstylnej mogą zmniejszyć koszty operacyjne dzięki zastosowaniu tej nowej drukarki i podwoić zysk roczny. To prawdziwa rewolucja. Może bardzo przyspieszyć przejście z technologii analogowej na cyfrową, z którym mamy obecnie do czynienia w branży.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Mimaki

error: Kopiowanie zabronione!
cript>