Kolejny etap w organicznym rozwoju 
24 Apr 2017 08:12

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W lutym br. Olsztyńskie Zakłady Graficzne OZGraf SA poszerzyły swój park maszynowy o offsetową arkuszową pełnoformatową maszynę drukującą Heidelberg Speedmaster SX 102-8-P z myślą o zwiększeniu potencjału produkcyjnego drukarni wraz ze stałym napływem nowych zleceń. 

19Do kolejnej inwestycji zmusili nas niejako klienci i rynek – mówi Piotr Ciosk, prezes zarządu OZGraf. – Druga połowa ubiegłego roku okazała się dla nas wyjątkowo trudna. Staliśmy się ofiarami naszego sukcesu i byliśmy zmuszeni odmawiać przyjęcia zleceń nawet od stałych klientów. Teraz już się to nie powtórzy – dodaje z uśmiechem.

Wymagana maksymalna jakość i wydajność 

Inwestycja w maszynę Heidelberg Speedmaster SX 102-8-P była przemyślaną decyzją. Maszyna z odwracaniem pozwala drukować prace wielokolorowe jednostronnie lub dwustronnie (8/0 lub 4/4/) z maksymalną prędkością 14 000 ark./h. Technologia odwracania Heidelberg Perfecting, zastosowanie nowej generacji płaszczy na cylindry dociskowe PerfectJacket Blue, a także kontrola przejścia arkusza zapewniają najwyższą jakość druku i maksymalną wydajność nawet na bardzo cienkich podłożach w trybie jednostronnym i z odwracaniem.

Uzyskaliśmy wyższą jakość związaną z instalacją najnowszej maszyny drukującej oraz zwiększamy potencjał druku aż o 30 proc., mając w tej chwili 16 zespołów drukujących w kolorze w pełnym formacie, niezależnie od pozostałych maszyn w półformacie i do druku 1/1 – komentuje Mirosław Jachemek, dyrektor ds. produkcji.

Wysoki poziom automatyzacji oraz inteligentne systemy sterowania i monitorowania pracy maszyny czynią jej obsługę bardzo prostą i przyjazną i gwarantują pełną kontrolę oraz stabilność procesów. 

Sterowanie maszyną pracującą w OZGraf jest realizowane poprzez najnowszej generacji system kontroli obsługi maszyny Prinect Press Center XL 2. 

Sprawdzona technologia maszyn Speedmaster

Maszynę Heidelberg Speedmaster SX102 w OZGrafie wyposażono w samonakładak Preset Plus z jedną centralną taśmą ssącą, automatycznym centrowaniem palety, ustawianiem formatu, kontrolą wysokości głowicy przez symultaniczne sprawdzanie wysokości przedniej i tylnej krawędzi stosu, z automatycznym doborem i kompensacją ilości powietrza na głowicy ssącej, stole spływowym oraz marce bocznej zależnie od prędkości i typu podłoża drukowego, a także automatycznym monitorowaniem i regulacją dojścia arkusza do marek przednich. Ponadto samonakładak Preset Plus posiada dynamiczną kontrolę wysokości stosu, system wyrównywania arkuszy oraz mechaniczną i ultradźwiękową kontrolę podwójnych arkuszy. 

Dbałość o ekologię 

OZGraf zamówił maszynę z centralną szafą powietrzną zasilającą wszystkie agregaty nadmuchu i ssania w wersji ekologicznej AirStar Pro w układzie chłodzenia wodą. 

Wysoki poziom automatyzacji oraz inteligentne systemy sterowania i monitorowania pracy maszyny poza zmniejszeniem zużycia energii ograniczają także ilość makulatury.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Heidelberg Polska

error: Kopiowanie zabronione!
cript>