Firma Mimaki Europe poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej drukarki 3D Mimaki 3DGD-1800, która nawet trzykrotnie przyspiesza produkcję wielkogabarytową w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami 3D bazującymi na technologii FFF (Fused Filament Fabrication). Drukarka 3D Mimaki 3DGD-1800 jest wynikiem połączenia fachowej wiedzy firmy na temat druku 2D oraz innowacji w zakresie technologii 3D, dostarczając klientom oszczędne, kompleksowe rozwiązanie do produkcji trójwymiarowych oznakowań i materiałów reklamowych.
Ta innowacyjna drukarka 3D, która dzięki modułowej konstrukcji umożliwiającej tworzenie jeszcze większych projektów potrafi wytwarzać przedmioty o wysokości do 1,8 m w ciągu zaledwie 7 godzin, wyróżnia się szeregiem oszczędzających czas i obniżających koszty funkcji. Przykładem jest konfiguracja dwugłowicowa, która umożliwia wykonywanie dwóch obiektów jednocześnie. Model Mimaki 3DGD-1800 pozwala też tworzyć bezpodporowe wydrążone konstrukcje, co dodatkowo usprawnia produkcję, zwiększając mobilność i umożliwiając dodanie wewnętrznego oświetlenia. Ta technologia otwiera szereg rozmaitych potencjalnych zastosowań, od oznakowań, imprez i twórczości artystycznej do projektowania wnętrz. Klienci mogą wykorzystać obszerne portfolio rozwiązań firmy Mimaki do druku 2D do oszczędnego zdobienia tych zastosowań, wprowadzając całą gamę nowych produktów, które łączą kreatywność i nowatorstwo ze sprawdzonymi, żywymi, wysokiej jakości kolorami firmy Mimaki.
Jednym z elementów, które sprawiają, że nasze podejście w firmie Mimaki jest tak wyjątkowe, jest nasze dążenie do bycia kompleksowym dostawcą rozwiązań. Dlatego mamy obowiązek zadbać o to, aby nawet poza etapem druku 3D drukarki atramentowe Mimaki mogły być wykorzystywane do dodawania kolorów i zdobienia, dzięki czemu wykonane przedmioty będą jeszcze bardziej imponujące i niezmiernie wszechstronne – komentuje Bert Benckhuysen, starszy menedżer produktu w firmie Mimaki Europe.
– Dzięki naszej niepowtarzalnej wizji, bogatemu doświadczeniu w branży druku i niezmiennemu zaangażowaniu w innowacje staramy się wprowadzić segment znaków graficznych w obszar oznakowań dwu- i trójwymiarowych – a wprowadzenie nowej drukarki Mimaki 3DGD-1800 jest fantastycznym krokiem naprzód w realizacji tego celu.
Nowa drukarka Mimaki 3DGD-1800 ma trafić do sprzedaży 1 kwietnia 2020 roku i zrewolucjonizować sposób tworzenia obiektów wielkogabarytowych, umożliwiając odejście od kosztownych i czasochłonnych, konwencjonalnych, wymagających dużej wiedzy metod rękodzielniczych i przejście do niewymagającej wysiłku, szybkiej produkcji przy użyciu danych 3D. Podczas gdy duże przedmioty zwykle były wytwarzane ręcznie, tj. rzeźbione w piance, nowa drukarka 3D firmy Mimaki gruntownie zmienia ten proces od koncepcji do produkcji. Oznacza to, że projekty mogą być wizualizowane jako produkt końcowy wyłącznie na podstawie danych 3D, a następnie wytwarzane w różnej wielkości z jednego zbioru danych. W przeciwieństwie do innych metod druku 3D, obejmujących laminowanie na gorąco, drukarka 3DGD-1800 wykorzystuje technologię GDP (Gel Dispensing Printing), która polega na liniowym nakładaniu żelowej żywicy utwardzanej promieniami UV i wykorzystaniu diod UV LED do jej natychmiastowego utwardzenia, co pozwala laminować z prędkością 350 mm w osi pionowej na godzinę.
Oczekuje się, że drukarka 3DGD-1800 dostarczy producentom oznakowań nowych możliwości w wielu różnych sektorach, pozwalając z łatwością generować naturalnej wielkości materiały reklamowe, dekoracje imprez, rekwizyty filmowe, duże makiety produktów itp. – a także szybko i wydajnie produkować elementy produkcji przemysłowej, takie jak formy do formowania próżniowego, pomagając producentom skrócić czasy realizacji.
Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością wprowadzenia tak przełomowego produktu na rynek – dodaje Benckhuysen. – Oferując niespotykaną szybkość modelowania i możliwość tworzenia ogromnych przedmiotów wykraczających nawet poza spory obszar roboczy, drukarka 3DGD-1800 stanowi rzeczywisty przełom w produkcji wielkogabarytowej. (…)
Opracowano na podstawie materiałów firmy Mimaki